Analist, Bu Hafta Yükselişe Hazır 4 Altcoin’i Açıkladı: İşte Kritik Seviyeler!

Analist, Bu Hafta Yükselişe Hazır 4 Altcoin’i Açıkladı: İşte Kritik Seviyeler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analist, Bu Hafta Yükselişe Hazır 4 Altcoin’i Açıkladı: İşte Kritik Seviyeler!

Bitcoin geçen haftanın birinci yarısında aralığından çıkmaya çalıştı, fakat boğalar daha yüksek düzeyleri sürdüremedi. Bitcoin tekrar aralığın içinde ve 26.000 dolar düzeyine yakın süreç görüyor.  Son birkaç gündeki fiyat hareketleri haftalık grafikte birbirini takip eden iki Doji mum çubuğu formasyonu oluşturdu ve bu da bir sonraki yönsel hareket hakkında belirsizliğe işaret ediyor.  Bu sırada analist Rakesh Upadhyay, takip etmeye bedel 4 altcoin projesini açıkladı. Analiste nazaran sadece bir avuç altcoin kısa vadede güçlenme belirtileri gösteriyor.  İşte detaylar…

Listedeki birinci altcoin: TON

Analiste nazaran Toncoin (TON) yükseliş trendinde, lakin ayılar 2,07 dolarlık genel direnç yakınında üst hareketi durdurmaya çalışıyor. Her iki hareketli ortalama da yükselişe geçerek alıcılar için bir avantaja işaret ediyor, fakat RSI’daki çok alım düzeyleri küçük bir düzeltme yahut konsolidasyonun mümkün olduğunu gösteriyor. Boğalar mevcut düzeyden çok fazla vazgeçmezse, 2,07 doların üzerinde bir ralli mümkünlüğü artar. TON/USDT çifti daha sonra 2,40 dolara kadar yükselebilir. Bilakis, daha derin bir düzeltme fiyatı 20 günlük EMA’ya (1,61 dolar) çekebilir. Bu düzeyden güçlü bir sıçrama, hassaslığın olumlu kaldığını ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösterecektir. Şayet 20 günlük EMA takviyesi kırılırsa trend negatife dönecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist, Bu Hafta Yükselişe Hazır 4 Altcoin’i Açıkladı: İşte Kritik Seviyeler! 1

4 saatlik grafik, boğaların 20-EMA’ya geri çekilmeyi satın aldığını gösteriyor. Alıcıların yükseliş trendinin tekrar başladığını işaret etmek için fiyatı 1,98 doların üzerine çıkarması gerekecek, fakat ayılar kolay kolay pes etmeyebilir. Satıcılar fiyatı 20-EMA’nın altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, parite 50-SMA’ya yanlışsız daha derin bir geri çekilme başlatabilir. Bu düzeyden bir sıçramanın 20-EMA’da satışla müsabakası olasıdır, lakin bu barikat temizlenirse, boğaların şoför koltuğuna geri döndüğünü gösterecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist, Bu Hafta Yükselişe Hazır 4 Altcoin’i Açıkladı: İşte Kritik Seviyeler! 2

Chainlink fiyat tahlili: Sırada neler var?

Chainlink son birkaç aydır 5,50 dolar ile 9,50 dolar ortasında geniş bir aralıkta süreç görüyor. Ayılar, 10 Haziran’da fiyatı aralığın dayanağının altına çekti, lakin daha düşük düzeyleri sürdüremediler. LINK/USDT çifti 17 Ağustos’ta aralık takviyesinin yakınına düştü, fakat günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan da görüldüğü üzere boğalar bu düşüşü satın aldı. Alıcılar bir toparlanma başlatmaya çalışıyor lakin 20 günlük EMA (6,23 dolar) yakınında dirençle karşılaşıyorlar. Münasebetiyle, bu dikkat edilmesi gereken değerli bir düzey haline geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist, Bu Hafta Yükselişe Hazır 4 Altcoin’i Açıkladı: İşte Kritik Seviyeler! 3

Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, parite 50 günlük SMA’ya (6,94 dolar) yanlışsız seyahatine başlayabilir. Küçük bir direnç 6,40 dolar düzeyinde, lakin bu düzeyin aşılması beklenen. Tersine, fiyat 20 günlük EMA’dan keskin bir halde düşerse, hassaslığın olumsuz kaldığını ve traderların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Bu da fiyatı 5,50 dolara kadar düşürebilir. Hareketli ortalamalar 4 saatlik grafikte düzleşti ve RSI orta noktanın çabucak üzerinde. Bu da satış baskısının azaldığını gösteriyor. Alıcıların yeni bir yükseliş hareketi başlatmak için fiyatı 6,40 doların üzerine çıkarması gerekecek. Parite evvel 6,87 dolara ve daha sonra 7,07 dolara yükselebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist, Bu Hafta Yükselişe Hazır 4 Altcoin’i Açıkladı: İşte Kritik Seviyeler! 4

Maker da yükseliş beklenen coin’ler arasında

Maker 1.000 dolar civarından dayanak aldı, fakat boğalar düşüş trendi çizgisi yakınında ayıların sağlam direnciyle karşı karşıya. Boğalar son birkaç gün içinde fiyatı tekraren düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkardı fakat daha yüksek düzeyleri sürdüremedi. Küçük bir olumlu nokta ise alıcıların fazla pes etmemiş olması, bu da traderların konumlarını çabukla boşaltmadıklarını gösteriyor. Fiyat yükselir ve düşüş trendi çizgisinin üzerinde kapanırsa, alıcıların oyuna geri döndüğünü gösterecektir. Alıcılar fiyatı 1.227 doların üzerine çıkardıktan sonra olumlu momentumun artması mümkündür. Parite daha sonra 1.370 dolara yükselebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist, Bu Hafta Yükselişe Hazır 4 Altcoin’i Açıkladı: İşte Kritik Seviyeler! 5

Bunun yerine, fiyat 20 günlük EMA’nın (1.106 dolar) altında kalırsa, ayıların üstünlüğü olduğunu gösterecektir. Parite daha sonra 980 dolarlık güçlü takviyeye düşebilir. 4 saatlik grafik, boğaların fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkardığını lakin daha yüksek düzeyleri sürdüremediğini gösteriyor. Bu, ayıların pes etmediğini ve rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Fiyat, göz önünde bulundurulması gereken kıymetli bir düzey olan 50-SMA’ya düştü. Fiyat mevcut düzeyden üst dönerse, boğalar tekrar 1.186 ve akabinde 1.227 dolar pürüzünü aşmaya çalışacaktır. Bu bölge ölçeklendirilirse, ralli 1.280 dolara ulaşabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist, Bu Hafta Yükselişe Hazır 4 Altcoin’i Açıkladı: İşte Kritik Seviyeler! 6

Tezos fiyat tahlili: Altcoin için bu düzeyler kritik

Tezos güçlü dayanağın yakınında boğalar ve ayılar ortasında bir gayrete şahit oldu. Ayıların fiyatı bu düzeyin altına çekememesi ve sürdürememesi daha düşük düzeylerden alım yapıldığını gösteriyor. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ayılar için bir avantaja işaret ediyor, lakin yükselen RSI düşüş momentumunun azaldığını gösteriyor. 20 günlük EMA’nın (0,71 dolar) üzerinde bir kapanış birinci güç işareti olacaktır. Bu, düşüş trendi çizgisine yanlışsız bir rallinin önünü açabilir. Bu düzeyin güçlü bir mahzur olarak hareket etmesi mümkündür. Fakat boğalar bunun üstesinden gelirse, XTZ/USDT çifti yeni bir üst hareket başlatabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist, Bu Hafta Yükselişe Hazır 4 Altcoin’i Açıkladı: İşte Kritik Seviyeler! 7

Parite evvel 0,94 dolara ve akabinde 1,04 dolara yükselebilir. Bu olumlu görüş, fiyatın 0,66 doların altına düşmesi ve devam etmesi durumunda geçersiz olacaktır. 4 saatlik grafik, fiyatın 0,70 ile 0,66 dolar ortasında konsolide olduğunu gösteriyor. Kesişen hareketli ortalamalar ve orta noktaya yakın RSI, arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Fiyat 0,70 doların üzerine çıkarsa, avantaj boğaların lehine olacak. Parite daha sonra 0,74 dolarlık genel dirence yükselebilir. Fiyatı 0,68 doların altına düşürürlerse avantaj ayıların lehine olacak. Bu da muhtemelen dayanağın 0,66 dolardan yine test edilmesiyle sonuçlanacaktır. Bu düzey çökerse, parite düşüş trendinin bir sonraki ayağını 0,61 dolara kadar başlatabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist, Bu Hafta Yükselişe Hazır 4 Altcoin’i Açıkladı: İşte Kritik Seviyeler! 8
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap