Analist 3 Neden Gösterdi: Bu Altcoin Yılbaşı Koşusu Yapacak!

Analist 3 Neden Gösterdi: Bu Altcoin Yılbaşı Koşusu Yapacak!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analist 3 Neden Gösterdi: Bu Altcoin Yılbaşı Koşusu Yapacak!

Kripto analisti Yashu Gola’ya nazaran LINK, Aralık ayında yükselen bir üçgen kırılma senaryosuna yaklaşıyor. Ayrıyeten analist, on-chain boğa göstergelerinin altcoin için üst istikametli durumu güçlendirdiğini söylüyor. Bu bağlamda analist, LINK’in koşusu için 3 neden gösteriyor.

Altcoin fiyatı yükselen üçgenin kırılmasına yaklaşıyor

LINK fiyat, Haziran 2023’te 4,70 dolar civarındaki yıllık en düşük düzeyinden %240’ın üzerinde toparlandı. Altcoin, 2023 Kasım’dan bu yana yükselen üçgen formasyonu üzere görünen bir formasyonun içinde konsolide oluyor. Yükselen üçgenler, bir boğa trendi sırasında oluştuğunda yükseliş devam formasyonlarıdır. Fiyat üst trend çizgisinin üzerine çıktığında ve üst ve alt trend çizgileri ortasındaki azamî uzaklık kadar yükseldiğinde çözülürler.

Görünüşe nazaran LINK, Aralık 2023’te benzeri bir kırılma senaryosuna bakıyor. Ayrıyeten, şu anda üçgenin 16 dolar yakınındaki üst trend çizgisinin etrafında dolaşıyor. Kelam konusu direnç düzeyinin üzerine kararlı bir formda yükseldiğini varsayalım. O vakit, altcoin için üçgen kırılma amacı 19,50 doların üzerinde olacaktır. Bu da mevcut fiyat düzeylerinden %20 artış manasına gelecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist 3 Neden Gösterdi: Bu Altcoin Yılbaşı Koşusu Yapacak! 1LINK günlük fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Borsalardaki LINK arzı düştü

Chainlink’in Aralık 2023’teki %20’lik potansiyel yükselişine ait daha fazla ipucu var. Bunlardan birisi de kripto borsalarındaki LINK arzını izleyen datalardan geliyor. Bunu aşağıdaki grafikteki kırmızı dalgadan görmeniz mümkün. 3 Aralık prestijiyle, kripto borsalarında Şubat 2020’den bu yana en düşük düzey olan yaklaşık 150,39 milyon LINK bulunuyordu. Bu, Ağustos ayındaki 185,71 milyon LINK’lik 2023 doruğuna kıyasla %19’luk bir düşüşe işaret ediyor. Ayrıyeten bu, altcoin kıymetinde %150’lik bir artışla birlikte gerçekleşti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist 3 Neden Gösterdi: Bu Altcoin Yılbaşı Koşusu Yapacak! 2Tüm kripto borsalarındaki LINK arzı vs. fiyat. Kaynak: Santiment

Borsalardaki arzın azalması, yatırımcıların LINK’i satmak yerine ellerinde tutmayı tercih ettiğine işaret ediyor. Hasebiyle, talep azalmazsa LINK’in 2023 boğa koşusuna devam etme potansiyeli artar.

LINK balinaları biriktiriyor

Santiment’in takip ettiği datalara nazaran, LINK’e yönelik güçlü talep en güçlü adresler ortasında devam ediyor. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere, altcoin projesinin en büyük 200 balina adresi, Kasım ayının başından bu yana 50 milyon dolar pahasında LINK biriktirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist 3 Neden Gösterdi: Bu Altcoin Yılbaşı Koşusu Yapacak! 3Chainlink birinci 200 balina holdingi. Kaynak: Santiment

Bu, LINK’in piyasa değerlemesinde %50’lik bir artışla tıpkı vakte denk geliyor. Ayrıyeten, balinaların tokenı en yüksek düzeylerinde biriktirdiğini gösteriyor. Basitçe söylemek gerekirse, LINK balinaları altcoin pahasının Yeni Yıla kadar daha da artacağına oynuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap