Amerikalılar DOGE, BTC ve Bu 8 Altcoin’e Hamle Etti!

Amerikalılar DOGE, BTC ve Bu 8 Altcoin’e Hamle Etti!

Paylaş
BTC Piyasası: Amerikalılar DOGE, BTC ve Bu 8 Altcoin’e Hamle Etti!

Arama hacmi bilgilerini kullanan yeni raporlar, Amerika’daki en tanınan kripto para ünitelerine ışık tuttu. Bitcoin listenin birinci sırasında yer alırken, DOGE ve SHIB şaşırtan sonuçlar veriyor.

İşte Amerika’daki en tanınan kripto para birimleri

1-) Bitcoin – aylık 1.910.000 arama

Bitcoin, Amerika’daki en tanınan kripto para ünitesi olarak ortaya çıktı. BTC, merkezi olmayan birinci dijital para ünitesiydi. Son 5 yılda dünya çapında büyük bir popülerlik kazandı. Bitcoin, klasik finansal sistemlerde ihtilal yaratma ve paranın geleceğini yine şekillendirme potansiyelini fark ettikleri için bireylerin, yatırımcıların ve kurumların hayal gücünü ele geçirdi.

BTC Piyasası: Amerikalılar DOGE, BTC ve Bu 8 Altcoin’e Hamle Etti! 1

2-) Shiba Inu – 484.000 aylık arama

Shiba Inu, markası ve coşkulu topluluğu sayesinde kripto dünyasında büyük ölçüde popülerlik kazandı. “Doge”ye benzerliğiyle ün kazanan Shiba, topluluk odaklı bir kripto para ünitesidir. SHIB, düşük fiyatı ve geniş dolanımdaki arzı ile öne çıkıyor. Bu da onu birçok kişi için erişilebilir bir yatırım seçeneği haline getiriyor. Shiba Inu’nun popülaritesi, süratli çıkarlar arayan yatırımcıları ve spekülatörleri çeken değerli fiyat oynaklığı potansiyelinden de kaynaklanmaktadır.

3-) Dogecoin (DOGE) – 280.000 aylık arama

Dogecoin, birinci meme coin’dir. Fakat, ilerleyen yıllarda kültürel bir fenomene dönüştü. DOGE ayrıyeten, toplumsal medya platformlarında çoklukla onu destekleyen ünlülere sahiptir. Elon Musk, kriptoya dayanağını gösteren en büyük isimlerden biridir. Başlangıçtaki hicivsel kökenlerine karşın, Dogecoin milyonların hayal gücünü yakalamayı başardı. Kripto para ünitelerinin artan kabulünün ve ana akım tanınırlığının bir sembolü haline geldi. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Musk, dün yeniden bir tweet’in de Doge’ye yer verdi.

4-) Ethereum – 238.000 aylık arama

Bir öbür altcoin Ethereum, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) oluşturmasına ve dağıtmasına imkan tanıyan akıllı mukavele fonksiyonelliği ile tanınan merkezi olmayan bir Blockchain platformudur. Popülaritesi birkaç faktörden kaynaklanmaktadır. Birinci olarak Ethereum, geliştiricilerin platformunda yenilikçi uygulamalar ve dijital varlıklar oluşturmasına imkan tanıyan programlanabilir Blockchain kavramını tanıttı. Bu esneklik ve çok taraflılık, bilhassa canlı bir proje ve hizmet ekosistemini teşvik ederek geniş bir geliştirici, teşebbüsçü ve yatırımcı topluluğunu kendine çekmiştir.

Ek olarak, Ethereum’un lokal kripto para ünitesi Ether (ETH), sırf Amerika’da değil, dünya çapında en büyük ve en yaygın biçimde tanınan kripto para ünitelerinden biridir.

BTC Piyasası: Amerikalılar DOGE, BTC ve Bu 8 Altcoin’e Hamle Etti! 2

5-) Cardano – 118.000 aylık arama

Yenilikçi teknolojisi ve bilimsel yaklaşımıyla tanınan Cardano, hem yatırımcıların hem de meraklıların ilgisini çekti. Cardano’yu başkalarından ayıran şey, platformun her istikametinin yeterli düşünülmüş ve kapsamlı bir formda test edilmesini sağlayan hakemli araştırmaya ve titiz akademik prensiplere olan bağlılığıdır.

ADA, büyük bir kullanıcı tabanını kendine çekerek ve Cardano’nun en düzgün kripto para üniteleri ortasındaki pozisyonunu sağlamlaştırarak kıymetli bir paha artışı yaşadı.

BTC Piyasası: Amerikalılar DOGE, BTC ve Bu 8 Altcoin’e Hamle Etti! 3

6-) Ripple (XRP) – 92.000 aylık arama

Ripple olarak da bilinen XRP, kripto dünyasında epey popülerdir. Popülaritesi birkaç faktöre bağlanabilir. Birinci olarak, XRP süratli ve düşük maliyetli memleketler arası süreçler sunuyor. Bu özelliği onu hudut ötesi ödemeler için cazip bir seçenek haline getiriyor. Blockchain teknolojisi, klâsik aracılara olan gereksinimi ortadan kaldırır. Bu da süreç fiyatlarını düşürerek neredeyse anında muahedeye imkan tanır.

İkinci olarak, XRP dünya çapında çok sayıda finansal kurum ve banka ile iştirakler kurdu. Bu paydaşlıklar, XRP’nin mevcut finansal sistemlere entegrasyonunu kolaylaştırıyor. Bu ortada, 2020’den bu yana süren SEC davasının geçtiğimiz hafta Ripple lehine sonuçlandığını belirtelim.

7-) Uniswap – 87.000 aylık arama

Uniswap, klâsik borsalardan farklı olarak ortacılar olmadan çalışır. Bu sayede kullanıcıların direkt cüzdanlarından ticaret yapmasına imkan tanır. Platform, buyruk defterleri yerine likidite havuzlarına dayanan bir AMM modeli kullanır. Kullanıcılar kripto para varlıklarını bu havuzlara katkıda bulunabiliyor ve karşılığında fiyat kazanabiliyor.

Ek olarak Uniswap, DeFi bölümünün ön saflarında yer alarak kullanıcıların çok çeşitli tokenlere erişmesine ve çeşitli DeFi protokollerine katılmasına imkan tanıyor. Genel olarak, Uniswap’in kolaylığı, şeffaflığı ve likidite sağlama yeteneği, bilhassa kripto para alanındaki yaygın popülaritesine katkıda bulunmuştur.

BTC Piyasası: Amerikalılar DOGE, BTC ve Bu 8 Altcoin’e Hamle Etti! 4

8- ) Pepe – 85.000 aylık arama

Pepe Coin, son vakitlerin en tanınan meme projesi. İkonik logosu nedeniyle internet topluluklarının dikkatini çekti. Meme kültürü ve çevrimiçi topluluklar Pepe etrafında toplanarak güçlü ve tutkulu bir kullanıcı tabanı oluşturdu. Genel olarak, Blockchain teknolojisi, meme kültürü ve özel bir topluluğun eşsiz kombinasyonu, Pepe Coin’i mevcut popülaritesine itti.

BTC Piyasası: Amerikalılar DOGE, BTC ve Bu 8 Altcoin’e Hamle Etti! 5

9-) Solana – 76.000 aylık arama

Solana, yüksek ölçeklenebilirliği, suratı ve düşük süreç maliyetleri ile tanınır. Tıpkı vakitte, DeFi ve merkezi olmayan uygulamalar (dApps) dünyasında en büyük rakip olarak ortaya çıktı. Geçmiş delili konsensüs düzeneğine sahip eşsiz mimarisi, inanılmaz derecede süratli süreç işlemeye imkan tanır. Bununla birlikte süreçleri saniyeler içinde onaylar. Bu verimlilik, Solana ekosisteminin süratli büyümesine yol açan çok sayıda geliştirici ve yatırımcıyı kendine çekmiştir.

BTC Piyasası: Amerikalılar DOGE, BTC ve Bu 8 Altcoin’e Hamle Etti! 6

10-) TRON – 75.000 aylık arama

2017 yılında Justin Sun tarafından başlatılan TRON, cümbüş sanayisinde ihtilal yaratmayı hedefliyor. TRON’un popülaritesi, başka büyük projelere kıyasla yüksek süreç suratları ve düşük fiyatlar sunma yeteneğinden kaynaklanmaktadır. DApp’lere yük veren platformun cümbüş bölümünün önde gelen firmaları ile yaptığı paydaşlıklar popülaritesini daha da artırdı. Sonuç olarak, TRON, güçlü bir takipçi kitlesine hitap ediyor. Tıpkı vakitte, büyüyen bir kullanıcı tabanı ile kripto bölümünde öncü oyuncu olarak ortaya çıkıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap