Altcoin’ler için Tehlike Kapıda!

Altcoin’ler için Tehlike Kapıda!

Paylaş
BTC Piyasası: Altcoin’ler için Tehlike Kapıda!

Bitcoin’in (BTC) düşüşüyle birlikte kritik bir dayanak düzeyinden reaksiyon alan Ethereum (ETH), altcoin’ler için tehlike ögesi olmaya devam ediyor.

MtGox ve ABD’nin BTC satışı yaptığı haberleri, BTC’de yüzde 10’a yakın bir düşüşe yol açmıştı. Bu durumdan büyük oranda etkilenen ETH, uzun vakittir test etmediği 1.800 dolar düzeyine geri geldi. 1.800 dolardan alıcı bularak üst taraflı hareketini geçen ETH, altcoin’ler için hala riski bir ortam oluşturuyor. Günlük ve haftalık açılış fiyatına yakın seyreden ETH, altcoin’leri yine taşıyabilmesi için kritik direnç düzeylerini aşması gerekiyor.

BTC Piyasası: Altcoin’ler için Tehlike Kapıda! 1

Ethereum (ETH) Grafik Analizi

Geçmiş devirlerde 1.800 – 1.770 dolar bandından alıcı bulan ETH, BTC’nin geri çekilmesiyle birlikte yine bu seviyeyi test etti. BTC’yi gaye alarak büyük bir endişe yaratan MtGox ve ABD’nin satış haberi, ETH için de tehlike çanlarını çalmıştı. Haberin gerçek olmadığı belirtildikten sonra ayağa kalkan ETH, 1.960 dolara kadar ulaşmayı başardı. Bu düzeyden satış baskısı gören altcoin’lerin başkanı, günlük ve haftalık açılış fiyatına geri döndü.

BTC Piyasası: Altcoin’ler için Tehlike Kapıda! 2

Altcoin’lerde büyük yükselişlerin gözlenmesi ismine değerli bir kriter olan ETH’nin sırasıyla, 1.942 – 2.022 – 2.056 ve 2.142 dolar seviyelerini aşması takip edilebilir. Kripto piyasasıyla ilgili Fud haberlerin devam etmesi durumunda ise sırasıyla 1.860 – 1.825 ve 1.775 dolar düzeylerine geri çekilmeler olası olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap