Altcoin Satan Kurucudan Yanıt Geldi: Yanlış Tespit!

Altcoin Satan Kurucudan Yanıt Geldi: Yanlış Tespit!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Altcoin Satan Kurucudan Yanıt Geldi: Yanlış Tespit!

On-chain izleyicisi Lookonchain bugün Polygon (MATIC) grubu hakkında enteresan savlar ortaya attı. Argümana nazaran, Polygon takımıyla ilişkili cüzdanlar Binance üzerinden altcoin satıyordu. Kurucu ortak Sandeep Nailwal ise tespitlerin kusurlu olduğunu öne sürüyor.

Sandeep Nailwal, Fud ortamına anında müdahale etti

Polygon ekinin MATIC sattığına dair argümanlar birinci olarak Lookonchain tarafından ortaya atıldı. On-chain izleyicisi, geçtiğimiz saatlerde Polygon grubuyla irtibatlı cüzdanların Binance üzerinden altcoin sattığını tespit ettiğini duyurdu. Tahlillere nazaran grup, son iki gündür MATIC rezervlerini nakde çeviriyordu. Lookonchain, satılan ölçü ve dolar kıymeti hakkında şu sayıları öne sürdü:

Polygon Foundation MATIC mi satıyor? Polygon ile ilişkili 0x8d36 cüzdanının son 2 gün içinde Binance’e 6 milyon MATIC (3,35 milyon dolar) yatırdığını fark ettik. Öteki bir adres olan “0xf957”, son 30 gün içinde Binance’e 4,6 milyon MATIC (2,57 milyon dolar) yatırdı.

Bulgulara nazaran Polygon takımı son iki gün içinde Binance cüzdanına 2 milyon dolar gönderdi. Bu transferler esnasında MATIC, 0,55 dolar dayanağını korumak için çaba ediyor. Fiyat kritik bir dönemeçte olduğu için, Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal’den yanıt gecikmedi. Nailwal, yatırımcıları tasaya sürükleyecek haberleri yatıştırmak için kısa müddet sonra X hesabından yanıt verdi.

“Bu ikinci kere oluyor, gereksiz FUD yaratıyor”

Nailwal’e nazaran kelam konusu MATIC transferleri Polygon grubu yahut cüzdanlarıyla temaslı değildi. Kurucu bunun bir yanlış etiketleme sorunu olduğunu bildirdi. On-chain izleyicisi Lookonchain, piyasadaki en büyük transferleri ve büyük kar/zarar eden yatırımcıları toplumsal medyadan paylaşıyor. Bu paylaşımlar birden fazla vakit tanınan balinaların durumlarını taklit etmek isteyen yatırımcılar içindir. Nailwal ise Lookonchain’in yanlışlı etiketleme nedeniyle gereksiz Fud yarattığını söylüyor. Argümanlara X hesabından şu karşılığı verdi:

Bir defa daha yanlış etiketleme yaptın Lookonchain. Bu ikinci kere yaşandı. Lütfen bu tweet’lere dikkat edin, topluluk için gereksiz FUD yaratıyor.

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız yakın tarihli Lookonchain raporlarına bu sayfadan göz atabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap