Altcoin Hareketliliği: Ripple’dan Büyük XRP Transferi

Altcoin Hareketliliği: Ripple’dan Büyük XRP Transferi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Altcoin Hareketliliği: Ripple’dan Büyük XRP Transferi

Altcoin piyasasındaki hareketlilik devam ederken,  son büyük XRP transferiyle Ripple şirketi bir sefer daha mercek altında. Bu hareket, yatırımcılar ve kripto topluluğu ortasında bir dizi spekülasyona neden oluyor.

Altcoin piyasası, Ripple’ın son hareketleriyle bir defa daha canlandı

Whale Alert’in raporuna nazaran Ripple, anonim bir cüzdana 50 milyon XRP transfer etti. Bu büyük transfer, altcoin topluluğu içinde çokça spekülasyona neden oldu.

Genellikle Ripple üzere bir platformdan fonların hareketi, yatırımcıların XRP’lerini elde tutmayı tercih ettiğini gösterir. Bu da potansiyel gelecekteki yararlar için varlıkları saklama yahut müdafaa kararı olabilir. Bu tıp büyük transferler, yatırımcıların projenin niyetleri ve XRP’nin fiyat dinamikleri üzerindeki tesiri hakkında spekülasyon yapmalarına neden oluyor…

Ulaş Utku Bozdoğan: Altcoin Hareketliliği: Ripple’dan Büyük XRP Transferi 1

Özellikle son günlerde öbür büyük transferler de ortaya çıktı. Bithumb’dan 120 milyon XRP’nin transferi, bu transferler ortasında en dikkat çekeni. Pekala altcoin fiyatı bu transferlere nasıl reaksiyon veriyor?

Yüklü XRP transferleri sürerken, fiyat uğraş edyor

XRP fiyatı son 24 saatte %0,76 arttı. Bu esnada ünite başına 0,5131 dolardan süreç gördü. Süreç hacmi %30,04 düşüşle 606,68 milyon dolar oldu. Piyasa bedeli tıpkı mühlet zarfında %0,77 artarak 27,31 milyar dolara ulaştı.

Altcoin piyasası ayıları, Fed’in 20 Eylül Çarşamba günü aldığı kararın akabinde daha fazla taban kazandı. Örneğin, Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada 27 bin doların altına düştü ve 26,4 bin dolara geriledi. Misal formda, Ripple 0,52 dolardan geri çekildi. Son kazanımları yazının yazıldığı sırada 0,50 doların üzerine kilitlemek için gayret etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Altcoin Hareketliliği: Ripple’dan Büyük XRP Transferi 2

Boğalar güç vakitler geçiriyor

Coinglass’ın tasfiye datalarına nazaran XRP, 21 Eylül’den itibaren uzun konumların artan halde tasfiye edildiğini kaydetti. Bu da hafta sonuna yanlışsız muhtemel kısa vadeli düşüş eğilimini güçlendiriyor. Ayrıyeten vadeli piyasa hacmi ve Açık Faiz oranları bilgileri haberin yayınlandığı sırada negatifti. Bu durum düşüş eğilimini daha da güçlendimek. Bu nedenle, bilhassa BTC geri dönüşü 26,4 bin doların altına çıkarırsa, XRP için hafta sonuna kadar ekstra kayıplar göz gerisi edilemez.

Ulaş Utku Bozdoğan: Altcoin Hareketliliği: Ripple’dan Büyük XRP Transferi 3

Bununla birlikte, XRP boğaları lakin anlık direnç düzeyini (0,5130 dolar) geri kazanabilirlerse yükseliş niyeti sergileyebilirler. O denli olsa bile, 0,549 Dolar ve 0,597 Dolar mahzurlarıyla uğraşmak zorundalar. Farklı bir formda, RSI ve CMF düştü lakin haberin yayınlanma saatinden birkaç saat evvel yana hakikat bir harekete öncülük etti. Bu, satın alma baskısının ve sermaye girişlerinin hafiflediğini ve bunu yazının yazıldığı sırada sakinliğin takip ettiğinin altını çiziyor. Trend devam ederse 0,5130 doların altında dar bir konsolidasyon kelam konusu. Btcpiyasasi.com olarak şimdiki XRP teknik tahlillere bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap