Altcoin Fişeği Ateşledi! Fiyat Rallisi Gelir mi?

Altcoin Fişeği Ateşledi! Fiyat Rallisi Gelir mi?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Altcoin Fişeği Ateşledi! Fiyat Rallisi Gelir mi?

Kripto para dünyasında 2022 yılının en kıymetli konusuydu altcoin Terra Luna’daki çöküş. Hepiniz hatırlarsınız o günleri. Sarsıntılı bir düşüş bütün kriptoları da etkilemişti. Sonrasında yeni ataklar gelmişti lakin tekrar de çöküş dalgasından toparlanma vakit almıştı. Artık ise bir tokenden yakım haberleri geliyor. Pekala bütün bunlar fiyat rallisi için tesirli olacak mı? Ayrıntılara bakalım.

Altcoin için yakım ölçütleri açıklandı

Altcoin Terra Classic (LUNC) meraklıları basım datalarını yakından takip ediyor. Başka taraftan son gelişmeler bu dijital varlığın yakım hacimlerine ışık tutuyor. Yakma eğilimi dikkat çekiyor. Buna nazaran, LUNC tokenlerinin sirkülasyondan kaybolma suratına ait soruları gündeme getirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Altcoin Fişeği Ateşledi! Fiyat Rallisi Gelir mi? 1

En son bilgiler, Terra Classic (LUNC) token yakımlarına ait ilgi cazip bilgileri ortaya koyuyor. Geçtiğimiz yedi gün boyunca, yaklaşık 73 milyon LUNC tokeni yakma adreslerine gönderildi. Buna nazaran bu da token arzında faal bir azalmayı yansıtıyor.

Bir ayın değerlendirmesi

Geçen aya bakıldığında, yakım yörüngesi daha besbelli hale geliyor. Şaşırtan bir biçimde 201 milyon LUNC tokenı yakıma mevzu oldu. Buna nazaran bu durum genel dolanım arzını azaltma konusundaki kararlılığın altı çiziliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Altcoin Fişeği Ateşledi! Fiyat Rallisi Gelir mi? 2

Şu anda 0,00006337 dolar pahasında olan altcoin Terra Classic fiyatı, yakım eforlarının ehemmiyetini çabucak tabir etmiyor. Buna nazaran bir fiyat rallisi beklemek sıkıntı. Fakat, nakdî paha açısından değerlendirildiğinde, bu ay yakılan LUNC tokenlerinin toplamı 12.000 dolar üzere mütevazı bir sayıya denk geliyor. Haftalık bazda, yakım oranı yaklaşık 4.626 dolar bedelinde LUNC tokeninin kullanılmaz hale gelmesi manasına geliyor.

İddialı maksat: Eski LUNA arzına köprü kurmak

Altcoin Terra (LUNA), yaklaşık 350 milyon LUNA’lık bir azamî arza sahipti. Mevcut token yakma suratına bakıldığında, ilgi cazip bir perspektif ortaya çıkıyor. Altcoin LUNC’nin tarihî LUNA arzıyla tam olarak uyumlu hale gelmesi için aylık 28.931 ek yakım yapılması gerekiyor. Tabi burada acı verici bir sonuç ortaya çıkıyor. Buna nazaran bu yakım bu türlü devam ederse 2.410 yıldan uzun bir müddete yayılacak bir teşebbüs olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Altcoin Fişeği Ateşledi! Fiyat Rallisi Gelir mi? 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Terra’nın seyahatinin anlatısı dikkat çekiyor. Buna nazaran, Do Kwon liderliğindeki Terraform Labs’ın UST tokeninin istikrarını korumak için trilyonlarca LUNA tokenı çıkardığı Mayıs 2022 çöküşünü kapsamakta. Bu stratejik atak token istikrarını süreksiz olarak değiştiriyor. Ayrıyeten tokenomik ve istikrar ortasındaki karmaşık etkileşimin altını çizdi. Altcoin Terra Classic (LUNC) yakım faaliyeti devam ediyor. Başka taraftan, topluluk bu sürecin Terra’nın tarihi ve maksatlarının daha geniş bağlamıyla nasıl uyumlu olduğunu gözlemliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap