Altcoin Balinası Son Düşüşten Evvel Coinleri Sattı!

Altcoin Balinası Son Düşüşten Evvel Coinleri Sattı!

Paylaş
BTC Piyasası: Altcoin Balinası Son Düşüşten Evvel Coinleri Sattı!

Bir Ethereum balinası, piyasa çökmeden birkaç gün evvel 41 milyon dolar pahasında altcoin satışı gerçekleştirdi. Böylelikle balinası, 5 milyon dolarlık potansiyel bir kayıp yaşamaktan kurtuldu. Bahse bahis süreç Blockchain tahlil platformu Lookonchain tespit etti ve takipçilerine duyurdu.

Altcoin fiyatı sert düşmeden evvel balina çıkış yaptı!

Kripto para meraklıları, ekseriyetle “balina” olarak isimlendirilen büyük sahiplerin aksiyonlarını yakından izler. Son vakitlerde bir kripto balinası, kendisini mümkün kayıplardan koruyarak değerli bir atak yaptı. Kripto kesiminin düşüşe geçmesinden günler evvel, önde gelen bir Ethereum balinası 41 milyon dolar bedelinde ETH’yi elden çıkardı. Bu stratejik atak, kripto balinasını potansiyel 5 milyon dolarlık bir kayıptan kurtardı. Bu ölçü, biraz daha beklemiş olsalardı daha kıymetli olacaktı.

Bahse mevzu süreci, Blockchain tahlil firması Lookonchain tespit etti. Balina, dünyanın en büyük kripto borsası Binance’e 22.341 Ethereum (ETH) yatırdı. Akabinde bunu yaklaşık 41 milyon dolar kıymetinde Tether’e (USDT) dönüştürdü. Bu ortada altcoin balinası 1,7 milyon dolarlık küçük bir düşüşe katlanmak zorunda kaldı. Bununla birlikte, daha geniş fotoğraf daha değerli bir potansiyel kayıptan kaçındığını gösteriyor.

https://twitter.com/lookonchain/status/1692389068401963083

Kripto piyasasında kan kaybı sürüyor!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasa pahası 18 Ağustos’ta %6 oranında düştü. Böylelikle, 1,1 trilyon dolara geriledi. Bu sayı son iki ayın en düşük düzeyine işaret ediyor. Bilhassa, önder altcoin fiyatı 17 Ağustos’ta 1.820 dolardan 18 Ağustos’ta yaklaşık 1.680 dolara düştü.

Piyasanın davranışının karmaşıklığına ek olarak, Bitcoin (BTC) birebir vakit dilimi içinde pahasının 28.400 dolardan 25.649 dolara düştüğünü gördü. Bitcoin, tüm kripto piyasasının yarısını oluşturuyor. Bu açıdan dominant bir kripto para ünitesi. Lakin BTC de düşüşten nasibine düşen alarak 25 bin dolar düzeylerine kadar düşmekten kurtulamadı. Bununla birlikte, BTC daha sonra 26.000 doları aşarak, bir toparlanma yaşadı.

BTC Piyasası: Altcoin Balinası Son Düşüşten Evvel Coinleri Sattı! 1

Bitcoin ve altcoin piyasasında dalgalanmalar devam ediyor

Bazı uzmanlar, kripto fiyatlarındaki düşüşü, Wall Street Journal’ın Elon Musk’ın havacılık ve uzay teknolojisi firması SpaceX’in 2021’den 2022’ye kadar 373 milyon dolar kıymetinde BTC sattığını sav eden makalesinden etkilenmesine bağlıyor. Zira, bu açıklama bir Bitcoin ve altcoin piyasasında spekülasyon fırtınasını ateşledi.

Bu ortada, SpaceX’in BTC satışının kapsamı belirsizlik içinde kaldı. Kimileri şirketin tüm Bitcoin rezervini tasfiye ettiğine inanırken, başkaları o kadar emin değil. Kripto para ekosistemi süratli bir değişim ve dalgalanma alanı olmaya devam ediyor. Ethereum balinası üzere büyük oyuncuların ve hatta Elon Musk üzere sanayi devlerinin hareketleri, tüm meraklılar için uyanık olma ve makul karar verme muhtaçlığının altını çiziyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap