Altcoin Balinası Binance’e Milyonları Taşıdı! Fiyat Etkilendi

Altcoin Balinası Binance’e Milyonları Taşıdı! Fiyat Etkilendi

Paylaş
BTC Piyasası: Altcoin Balinası Binance’e Milyonları Taşıdı! Fiyat Etkilendi

Kripto para dünyasında bir altcoin balinasının atılımları dikkat çekiyor. Ayrıyeten fiyat da kıymetli derecede tesir etmiş durumda. Buna nazaran bir dizi kıymetli süreçte, 0x171c53 başlayan adres ile tanımlanan gizemli bir balina, yakın vakitte Binance borsasına büyük ölçülerde Compound (COMP) altcoin yatırdı. Bu kayda paha faaliyet, COMP’nin fiyatını etkiliyor üzere göründüğü için kripto topluluğunda ilgi uyandırıyor. Ayrıntılara bakalım.

Altcoin balinasının süreçleri fiyat dalgalanmalarına yol açıyor

Daha evvelki altcoin COMP token satışlarıyla tanınan balina yeniden gündemde. Bugün Binance’e ortalama alım fiyatı 40,45 dolar olan 27.116 adet COMP token transfer etti. Transferin pahası yaklaşık 1,1 milyon dolar. Bu atılımın geçtiğimiz hafta boyunca dengeli bir halde yapılan para yatırma süreçlerini takip etmesi dikkat çekiyor. Ayrıyeten balinanın COMP tokenlarını ortalama 40,31 dolar fiyatla çeşitli kripto para borsalarına aktardığını belirtelim. Ayrıyeten 9 Eylül’den bu yana toplam 3,74 milyon dolar bedeline ulaşması da dikkat çekiyor.

BTC Piyasası: Altcoin Balinası Binance’e Milyonları Taşıdı! Fiyat Etkilendi 1

Dikkate bedel olan şey, bu balina tarafından yapılan her transferle birlikte altcoin COMP fiyatında bir düşüş yaşanmış olması. Bu yazının yazıldığı sırada COMP tokenı 39,11 dolardan süreç görüyor. Bu transferlere karşın, balina hala yaklaşık 1,12 milyon dolar kıymetinde 28.268 COMP tokenine sahip.

Balina’nın alım satım geçmişine daha yakından bakmak

Kısa adresi 0x171c53 olan balina, COMP piyasasında faal bir iştirakçi. Öteki taraftan iki kayda paha süreç döngüsünü tamamlamış durumda. Birinci döngü 11 Ekim ve 4 Kasım 2022 tarihleri ortasında gerçekleşmiş vaziyette. Bu müddet zarfında balina, ortalama 53,3 dolar fiyattan toplam 101.582 COMP tokenı biriktirdi. Ayrıyeten toplam pahası 5,41 milyon dolar oldu. Daha sonra, balina ortalama 47,99 dolar fiyattan 4,78 milyon dolar fiyatında 99.637 altcoin COMP token sattı. Bu birinci döngü yaklaşık 529.000 dolar net ziyanla sonuçlandı.

BTC Piyasası: Altcoin Balinası Binance’e Milyonları Taşıdı! Fiyat Etkilendi 2

İkinci süreç döngüsü 28 Temmuz 2023 tarihinde başladı. Ayrıyeten hala devam ediyor. Bu vakit dilimi içinde balina, Binance’ten ortalama 49,04 dolar fiyattan toplam 138.752 altcoin COMP tokenı toplayarak 6,80 milyon dolarlık varlığa ulaştı. Lakin, bu süreçte 795.000 dolar ziyan ettiği varsayım ediliyor. Öbür taraftan bu döngünün sonucu balina için daha az elverişli görünüyor.

Altcoin fiyatını etkiledi

Bu balinanın altcoin COMP piyasasındaki faaliyetleri dikkat çekiyor. Ayrıyeten değerli hareketleri token fiyatını etkileme potansiyelini gösteriyor. Öteki taraftan traderlarve yatırımcılar tarafından yakından izlenmeye devam ediyor.

BTC Piyasası: Altcoin Balinası Binance’e Milyonları Taşıdı! Fiyat Etkilendi 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda gizemli balina tarafından altcoin COMP tokenlarının Binance’e daima olarak yatırılması dikkat çekiyor. Ayrıyeten tokenların pahası üzerindeki potansiyel tesirleri hakkında soru işaretlerine yol açıyor. Kripto topluluğu devam eden bu faaliyeti gözlemlerken, altcoin  COMP piyasasının dinamikleri ilgi cazibeli ve yoruma açık olmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap