Altcoin Avcıları Bu 2 Coin’e Göz Dikti: Fırsat Bölgesindeler!

Altcoin Avcıları Bu 2 Coin’e Göz Dikti: Fırsat Bölgesindeler!

Paylaş
BTC Piyasası: Altcoin Avcıları Bu 2 Coin’e Göz Dikti: Fırsat Bölgesindeler!

ADA ve XRP fiyatları şu anda son vakitlerin en berbat performanslarından birini gösteriyor. Analistler, son takviyelerin ağır bir boğa gücüyle savunacağından emin. Durum böyleyle, 2 esaslı altcoin için sıradaki fırsatlar şu şekilde…

ADA fiyatı bugün uzun vadeli takviye düzeyine reaksiyon verecek

Cardano’nun (ADA) fiyatı şu anda uzun vadeli takviye bölgesinin üzerinde süreç görüyor. Bu esnada kısa vadeli bir yükseliş modeli oluşturdu. Kısa vadeli bir toparlanma yaşansa da uzun vadeli eğilim aşağı istikametli.

En büyük 5. altcoin, Haziran başında 0,38 dolarlık direnç bölgesi tarafından reddedildikten sonra düşüşe geçti. Bu aksiyon daha düşük bir yüksek (kırmızı ok) yaratarak piyasa yapısının düşüş istikametli olduğunu doğruladı. Daha sonra ADA fiyatı, daha evvel iki sefer toparlanma bulduğu (yeşil oklar) 0,24 dolarlık kıymetli takviye alanına düştü.

BTC Piyasası: Altcoin Avcıları Bu 2 Coin’e Göz Dikti: Fırsat Bölgesindeler! 1

Önceki haftanın mumunun uzun alt fitilinden de anlaşılacağı üzere, boğalar bu alanı etkin olarak savunuyorlar. Bu nedenle ADA fiyatının mevcut düzeyden toparlanması beklenen. Fakat asıl kıymetli olan bunu ne kadar sürdürebileceği. Bunun nedeni ana trendin aşağı taraflı olması. Altcoin boğalarının bu noktada her zamankinden daha fazla sorumluluk alması gerekecek.

Haftalık RSI düzeyinin 50’nin altında kalması ve aşağı yanlışsız eğilmesi nedeniyle bu mümkünlüğü destekliyor. Teknik tahlillere nazaran fiyat 0,24 dolar düzeyinin altına düşerse, bir sonraki dayanak alanı 0,17 dolarda olacak.

Yükselen üçgen formasyonu ADA için neler söylüyor?

4 saatlik grafik, altcoin fiyatının 18 Ağustos’taki sıçramasından bu yana yükselen bir üçgen içinde süreç gördüğünü gösteriyor. Bu yükseliş eğilimi gösteren bir formasyondur ve birçok durumda kırılmalara neden olur.

4 saatlik RSI yükseliş yapısı oluşturdu ve 50’nin üzerine çıktı. Bu da boğaların geri dönüş teşebbüsünde bulunduğunu gösteriyor. Fiyat üçgenin üzerine çıkarsa yatay direnç ve üçgenin amacının oluşturduğu 0,30 dolarlık bölgeye yönelecek.

BTC Piyasası: Altcoin Avcıları Bu 2 Coin’e Göz Dikti: Fırsat Bölgesindeler! 2

Özetle, ADA için en muhtemel görünüm, fiyatın kısa vadede 0,17 dolar bölgesine düşeceğini gösteriyor. Lakin bu türlü bir hareket gerçekleşmeden evvel 0,30 dolar bölgesine kısa vadeli bir toparlanma kelam konusu. Altcoin şu anda gün içi hafif bir toparlanmanın akabinde 0.2636 dolar bölgesine süreç görüyor.

Ripple (XRP) fiyat kırılımının eşiğinde mi? İndikatörler altcoin için neler söylüyor?

Ripple (XRP) fiyatı, 17 Ağustos düşüşünden kaynaklanan kayıpları geri almaya çalışırken 0,55 doların altında kaldı. Hayati bir on-chain indikatör, XRP fiyatındaki yükselişi engelleyen ana faktör olarak hakim düşüş momentumunu vurguluyor.

On-chain datalara nazaran, kripto piyasasındaki hakim düşüş eğilimi, XRP’nin yükselişini engelleyen en kıymetli faktörlerden biri. Santiment’in Ağ Pahası /İşlem Hacmi (NVT) oranı, bir Blockchain ağındaki temel süreç aktifliğini şimdiki fiyat performansına nazaran kıymetlendirir. Aşağıda gösterildiği üzere, XRP NVT oranı 18 Ağustos ile 24 Ağustos ortasında şaşırtan bir formda %340 artarak 51,66’dan 226’ya yükseldi.

BTC Piyasası: Altcoin Avcıları Bu 2 Coin’e Göz Dikti: Fırsat Bölgesindeler! 3

Kısaca söylemek gerekirse, NVT oranı üstte da görüldüğü üzere arttığında, fiyat düşüş eğilimine nazaran temel ekonomik aktivitede istikrarlı bir büyüme olduğunu gösterir. Mantıksal olarak bu, XRP fiyatının aşağı taraflı hareketinden şu anda düşüş piyasası spekülasyonları üzere dış faktörlerin sorumlu olduğunu gösteriyor.

XRP’nin mevcut düşük bedelli durumu, piyasa hissiyatının yükselişe geçmesi durumunda onu kıymetli yararlar elde etmek için birinci sınıf bir pozisyona getiriyor.

Uzun vadeli altcoin yatırımcıları yeni fırsatları gözlüyor

Mevcut düşük fiyatların artık elverişsiz görünmesi nedeniyle, birçok uzun vadeli Ripple yatırımcısı artık HODLing yapıyor. Bilgilerle desteklemek gerekirse, geçen haftaki piyasa çöküşü sırasında gözle görülür bir düşüş yaşadıktan sonra XRP Ortalama Coin Yaşı 34,33’e düştü. Lakin 24 Ağustos prestijiyle %10’luk bir artışla 38,30’a yükseldi.

BTC Piyasası: Altcoin Avcıları Bu 2 Coin’e Göz Dikti: Fırsat Bölgesindeler! 4

Ortalama Coin Yaşı bilgileri, uzun vadeli yatırımcılar ortasındaki genel hassaslığın kritik bir metriğidir. Dolanımdaki kripto paraların mevcut cüzdan adreslerinden kaldırılmadığı ortalama gün sayısı iddia edilerek elde edilir.

XRP Ortalama Coin Çağındaki %10’luk artış eğilimi, birçok XRP yatırımcının mevcut fiyatlarla satış yapmak konusunda giderek daha isteksiz hale geldiğini gösteriyor. Tutmaya devam etseler de, satış baskısındaki düşüş XRP fiyatında kıymetli bir yükselişi tetikleyecek.

XRP fiyat tahmini

İşlem faaliyeti ağırlaşırsa ve uzun vadeli yatırımcılar beklerse, altcoin fiyatı %20’lik bir artış öneriyor. Mevcut yatırımcıların net mali durumunu ölçen MVRV de bu öngörüyü doğruluyor.

Fiyatlar şu anda 0,52 dolar düzeyinde seyrederken, geçtiğimiz ay XRP satın alan birçok kripto yatırımcısı, bugün satmaları durumunda %15,70 ziyan edecek. Tarihi modeller, XRP yatırımcılarının yaklaşık %5’lik bir artışa dayanabileceğini gösteriyor. Lakin konumlarını kırılmadan evvel kapatırlarsa XRP 0,60 dolar bölgesinde değerli bir dirençle karşılayacak.

BTC Piyasası: Altcoin Avcıları Bu 2 Coin’e Göz Dikti: Fırsat Bölgesindeler! 5

Tersine, XRP fiyatı 0,45 doların altına düşerse ayılar denetimi elinde tutacak. 17 Ağustos’taki fiyat çöküşünde görüldüğü üzere, yatırımcılar %25’in üzerinde kar elde etmek konusunda isteksizdi. Hasebiyle kayıplarını azaltıp 0,48 dolar civarında satış yapmayı bırakabilirler. Fakat bu dayanak düzeyi tutunamazsa altcoin fiyatı 0,40 doların altına yönelecek. Yeniden de, Btcpiyasasi.com tahlillerinde yer verdiğimiz üzere kimi analistler, beklentileri yüksek tutmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap