Alibaba MATIC Değil: Bu Altcoin ile Ortak Oldu!

Alibaba MATIC Değil: Bu Altcoin ile Ortak Oldu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Alibaba MATIC Değil: Bu Altcoin ile Ortak Oldu!

Kripto para piyasasında yaptığı iştiraklerle dikkat çeken Çinli teknoloji devi Alibaba şirketinin Cloud kısmı, Avalanche Blockchain’i üzerinde Metaverse Launchpad’i oluşturacağını duyurdu. Bununla bir arada tanınan altcoin AVAX, fiyatı ile gelişmeye reaksiyon verdi! İşte detaylar…

Alibaba Cloud, tanınan altcoin projesi Avalanche (AVAX) ile iştirak duyurdu!

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Çinli teknoloji devi Alibaba’nın Cloud kısmı, işletmelerin Avalanche (AVAX) blockchain’i üzerinde metaverse’ler kurması için bir launchpad oluşturduğunu duyurdu. Cloudverse olarak isimlendirilen launchpad, şirketlerin müşterileriyle etkileşim kurmanın yeni yollarını denemek ve bulmak için metaverse alanlarını özelleştirmeleri ve sürdürmeleri için uçtan uca bir platform sağlamak üzere tasarlanan bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Alibaba MATIC Değil: Bu Altcoin ile Ortak Oldu! 1

Perşembe günü e-posta yoluyla yapılan duyuruya nazaran, Avalanche metaverse alanlarını inşa etmek için teknoloji sağlarken, Alibaba Cloud bilgi süreç ve depolama sağlayacak. Bu işbirliği, Sui Layer-1 blockchainin geliştiricisi Mysten Labs ile ağın test ağındaki doğrulayıcılar için düğüm hizmetleri sağlamak üzere yaptığı muahedenin akabinde, Alibaba’nın bir aydan kısa bir müddet içinde bir blockchain projesi ile ikinci muahedesi olduğu ortaya çıkıyor. Mutabakat ve işbirliğinin akabinde Avalanche’ın mahallî coin’i AVAX, haberin platformlar aracılığıyla yayılmasının akabinde yüzde 1 artış gösterdi ve 16.86 dolar düzeylerinden 16.98 dolar düzeylerine kadar yükseldi.

Peki Cloudverse ne üzere yarar sunacak?

Cloudverse, işletmelere kolay, yüksek temaslı, uygun maliyetli bir metaverse tahlili getirmeyi amaçlıyor. Cloudverse’in lansmanı, Alibaba Cloud ile Avalanche ortasında derinleşen bir alakayı yansıtıyor ve Alibaba Cloud, Asya kullanıcılarının Avalanche ağında doğrulayıcıları başlatmasını sağlamak için altyapı teknolojisi ve araçları sağlıyor. Alibaba Cloud’un güçlü dayanağıyla Avalanche, daha fazla marka bilinirliği ve daha fazla varlık geliştirdiği Asya’da blockchain benimsenmesine güç veriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Alibaba MATIC Değil: Bu Altcoin ile Ortak Oldu! 2

Cloudverse iş kurucuları, görseller, metaekonomi, etkileşimli fonksiyonlar, etkinlikler, devam eden metaverse süreci ve daha fazlası hakkında dayanak alacak. Bu sürecin 30 gün kadar sürmesi bekleniyor. Bununla bir arada işletmelerin büsbütün açık olacak yani herkesin katılabileceği Cloudverse’e katılması için rastgele bir metaverse toprağı satın alması gerekmiyor.

Metaverse ve blockchain teknolojisinin gücü artıyor!

Blockchain teknolojisinin ve metaverse’nin artan popülaritesi, Asya-Pasifik bölgesindeki Web3 dünyasına girmeyi planlayan işletmelerden güçlü bir talep yarattı. Alibaba Cloud, Avalanche for CloudVerse’de metaverse launchpad lansmanı ile işletmelere metaverse seyahatlerini başlatmaları ve müşteri tecrübelerini yükseltirken işletmeleri için yenilikleri ve yeni olasılıkları yönlendirmeleri için bir yol sunmayı amaçlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Alibaba MATIC Değil: Bu Altcoin ile Ortak Oldu! 3

Alibaba Cloud’un bulut bilgi süreç, depolama ve ağ oluşturma alanındaki kapsamlı teklifleri, açık bir dijital ekonomiyi destekleme odağı doğrultusunda işletmelerin Web3 ekosistemine girişini destekliyor. Cloudverse ile Alibaba Cloud ve ortakları, işletmelerin paha yaratma ve Web3 fırsatlarını yakalama prosedürlerini değiştiriyor. Launchpad, milyonlarca tüketiciye yönelik işletmeye Web3‘e süratli, düşük maliyetli, tek duraklı bir ağ geçidi sunarak işletmelerin Cloudverse’e yanlışsız genişlemesine ve geleceği inşa etmesine yardımcı olabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap