ALGO, SHIB, ADA ve Ripple: Haftaya Neler Bekleniyor?

ALGO, SHIB, ADA ve Ripple: Haftaya Neler Bekleniyor?

Paylaş
BTC Piyasası: ALGO, SHIB, ADA ve Ripple: Haftaya Neler Bekleniyor?

Altcoin piyasasındaki son düşüşe karşın, boğalar kritik takviye düzeylerini başarılı bir halde korudu. ALGO, SHIB, ADA ve Ripple, her iki istikamette de fırsat sağlayan teknik düzeyler süreç görüyor. Önümüzdeki hafta takip edilmesi gereken kıymetli düzeyler ve metrikler…

Haftalık teknik tahlil: ALGO, SHIB, ADA, Ripple

Algorand (ALGO) fiyatı, neredeyse dört ayın en düşük düzeyinde, 0,18 dolardan süreç görüyor. Çoklukla, bu düşüş, yatırımcılarının yükselişiyle dengelenir. Fakat ALGO için durum bu türlü olmayacak. Bunun gerisindeki sebep, ALGO yatırımcılarının şu anda cansız olması. Düşüş eğilimi gösteren yalnızca belli bir kısım değil, yatırımcıların %96’sından fazlası ziyanda bekliyor.

BTC Piyasası: ALGO, SHIB, ADA ve Ripple: Haftaya Neler Bekleniyor? 1

ALGO yatırımcılarının birden fazla, Eylül 2021’deki ATH düzeyi olan 2,38 doların %20 aralığında satın aldı. Bu yatırımcılar, zulalarını 1,89 doların üzerindeki fiyatlarla biriktirdi. Genel olarak, bu küme tüm yatırımcıların küçük bir kısmını temsil eder. Lakin Algorand kelam konusu olduğunda, 16,75 milyon adres yahut tüm yatırımcıların %96’sı ATH düzeyinde satın aldığı için bu tam zıddıdır.

BTC Piyasası: ALGO, SHIB, ADA ve Ripple: Haftaya Neler Bekleniyor? 2

ALGO yatırımcılarının büyük bir kısmı ziyanda bekliyor

Mevcut fiyat düzeylerinde ALGO fiyatı ile, tüm bu yatırımcılar şu anda ziyan. Ayrıyeten, arzlarının tekrar karlı hale gelmesi için altcoin’in %870 ile %1000 yükselmesi gerekecek. Bunun olma mümkünlüğü epeyce düşük görünüyor. Bu yatırımcılar için tek seçenek ya beklemek yapmak ya da piyasa ziyanda terk etmek.

Görünüşe nazaran, vakte nazaran kategorize edilen istikrar, ALGO arzının birçoklarının orta vadeli sahiplerin elinde olduğunu gösterdiği için bu gerçekleşmiş olabilir. “Kruvaziyer” olarak da bilinen bu orta periyot sahipleri, 1 ay ile 12 ay ortasında bir mühlet boyunca arzını elinde bulunduran adreslerdir.

BTC Piyasası: ALGO, SHIB, ADA ve Ripple: Haftaya Neler Bekleniyor? 3

Tüm ALGO arzının yaklaşık %67’si bu müddet zarfında satın alındı. Arzın sırf %20’si bir yıldan fazla bir müddettir hareketsiz durumda. Uzun vadeli yatırımların toplu satışı ALGO fiyatında daha fazla düşüşü tetikleyebileceğinden, ‘Kruvazörleri’ sınıfını potansiyel olarak daha fazla ziyan görecek. Bu arz, uzun vadeli yatırımcıların inancından mahrum. Bu nedenle, fiyatlarda nominal bir düşüşün bile panik satışına yol açma ihtimali var.

Bu duruma karşı koymanın tek yolu, Algorand fiyatının mucizevi bir formda ralli yapması. Yeni yıldan bugüne kadarki en yüksek düzey bile yatırımcılar için kar manasına gelmiyor..

Cardano (ADA)

Öten yandan, Cardano fiyatı, ağı ve altyapısı açısından birtakım olumlu sayılar bildiriyor. Santiment, 30 günden fazla bir mühlet içinde, rekabet gücünü artırmayı amaçlayan gelişmelerde değerli bir tepe olduğunu belirtti. Fiyat hareketi şimdi buna reaksiyon vermiş üzere görünmüyor. Bu da hala fiyatlanabileceği manasına geliyor.

ADA fiyatının 0,42 doları geçtiği nokta, daha fazlası için başlangıç noktası olacak. Teknik analist Filip L.’ye nazaran, Nisan ortasının tepesi olan 0,46 dolara tekrar ulaşabilir. Buradan daha fazla yükselirse, aylık R2’ye yakın 0,48 dolar, %15’lik kar manasına gelecek.

BTC Piyasası: ALGO, SHIB, ADA ve Ripple: Haftaya Neler Bekleniyor? 4

Bu geliştirmelerin her vakit işe yaramadığını belirtelim. Münasebetiyle, geliştirmedeki tepe, Cardano tarafından resmi olarak bildirilmeyen öteki bir motivasyona sahip olabilirdi. Bu sızdırılırsa yahut haber tellerine çarparsa, ADA %10’luk bir devalüasyonla hayli süratli bir formda 0,37 dolara geri döner.

Shiba Inu (SHIB)

Bir dikkate bedel grafikte SHIB, fiyatı yılın büyük kısmında düştü lakin kısa vadeli bir dayanak çizgisinde yükseliş işaretleri gösteriyor. Günlük grafikte, SHIB fiyatı Haziran 2022’den bu yana simetrik bir üçgen içinde süreç görüyor. Bu model nötr olarak kabul ediliyor. Yani hem üst taraflı hem de aşağı istikametli bir kırılma meydana gelme mümkünlüğü eşit.

Şu anda fiyat, 4 Şubat’ta bir direnç çizgisi reddi yaşadığından beri aşağı istikametli bir yörünge ile üçgenin ortasında. Ek olarak, RSI tahlilleri de düşüşün devamını destekliyor.

BTC Piyasası: ALGO, SHIB, ADA ve Ripple: Haftaya Neler Bekleniyor? 5

Altı saatlik vakit dilimi, SHIB fiyatı için karışık sinyaller ve belgisiz bir kestirim veriyor. Bunun en önemli nedeni, birinci sıçramanın gerçekleşeceğini öne süren fiyat hareketidir. Özetle, üstteki indikatörlere nazaran düşüşün devam etmesi durumunda üçgenin dayanak çizgisi 0,00000850 dolar düzeyinde olacak.

Fiyat, modelin takviye çizgisinde toparlanırsa, potansiyel olarak azamî 0,0000170 dolara yönelecek. Fakat takviye sınırından kırılırsa 0,00000850 dolara düşmesi bekleniyor.

Ripple (XRP)

On-chain bilgiler, uzun vadeli XRP yatırımcılarının, fiyat beklentileri konusunda giderek daha fazla yükseldiğini gösteriyor. Aşağıdaki grafiğe nazaran, XRP tokenlerinin Ortalama Coin Yaşı bu ay kıymetli ölçüde arttı. 31 Mart civarındaki son düşüşten bu yana, 25 Nisan itibariyle 1.301’den 1.325’e yükseldi.

Bu nedenle, yatırımcıların mevcut fiyatlar civarında satış yapmaları pek mümkün olmayabilir. Bu tipik olarak, son fiyat düşüş trendine karşın, uzun vadeli ağ iştirakçilerinin XRP’nin gelecekteki fiyat beklentilerine ve yararına hala güvendiklerini gösteriyor.

BTC Piyasası: ALGO, SHIB, ADA ve Ripple: Haftaya Neler Bekleniyor? 6

Ayrıca XRP balinaları ortasındaki birikim dalgası da Ripple ekosistemindeki yükseliş momentumunu doğruluyor.

Aşağıdaki Santiment grafiği, bir milyon ila on milyon adet XRP tutan balina kümesinin geçen haftadan bu yana düşüşü nasıl satın aldığını gösteriyor. Sarı çizgi, balinaların 18 Nisan civarında birikimi ağırlaştırdığını gösteriyor. O vakitten beri, 0,47 dolarlık mevcut piyasa bedeliyle yaklaşık 23,5 milyon dolar pahasında 50 milyon XRP satın aldılar.

BTC Piyasası: ALGO, SHIB, ADA ve Ripple: Haftaya Neler Bekleniyor? 7

XRP teknik analiz

Teknik açıdan, XRP yatırımcıları yükseliş eğilimini koruyan 0,45 dolar takviye düzeyini muhafazayı başardı. Bilhassa, geçtiğimiz ay XRP satın alan yatırımcılarının birçok, yaklaşık %5’lik gerçekleşmemiş kayıplar üzerinde oturuyor. Tarihî bilgiler, fiyat %12 daha artarak 0,52 dolara ulaşana kadar satış yapmalarının mümkün olmadığını gösteriyor.

Teknik tahlil Ryan James’e nazaran XRP, 0,52 dolarlık direnç düzeyinin üzerine çıkabilirse, ayılar tekrar toplanmaya başlamadan evvel 0,60 dolarlık bölgeye yanlışsız uzun vadeli bir ralliye girebilir. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, XRP şu anda 0.4769 dolardan süreç görüyor.

BTC Piyasası: ALGO, SHIB, ADA ve Ripple: Haftaya Neler Bekleniyor? 8

Tersine, XRP fiyatı 0,45 doların altına düşerse ayılar trendi bilakis çevirecek. Bununla birlikte, yatırımcılar, kayıp konumlarını %10’un altında tutmaya çalıştıklarından, muhtemelen bu düzeyde yükseliş dayanağı sunacaklar. Aksi takdirde, XRP bir sonraki kıymetli dayanak düzeyi olan 0,40 dolara hakikat yöneliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap