Akıllı Para, Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin’i Satıyor!

Akıllı Para, Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin’i Satıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Akıllı Para, Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin’i Satıyor!

Yeni raporlara nazaran, akıllı para olarak bilinen profesyonel yatırımcılar, Türk yatırımcıların yakından takip ettiği bir altcoin’de satışa başladı.

TRIDENT isimli bir altcoin balinası cüzdanını boşaltıyor

Lookonchain tarafından sağlanan bilgilere nazaran, büyük bir kripto yatırımcısı Arbitrum airdrop etkinliğinde kazandığı 131.325 ARB’yi piyasaya döküyor. 16 Mart’ta gerçekleşen airdrop’da 118 milyon dolar kıymetine ARB, DAO adreslerine dağıtılmıştı.

Veriler, TRIDENT isim bu balinanın, üç farklı adreste ARB tuttuğunu gösteriyor. Balina kısa müddet evvel, bu üç adresi kullanarak 1,31 fiyatla kar alımı gerçekleştirdi. Süreçlerin sonunda 172.000 dolar kazandı.

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, birtakım analistler Arbitrum’un piyasa kıymetine nazaran Aptos ve XRP’yi geride bırakacağını öne sürüyor. Fiyat açısından direkt tesirli olacak bir başka gelişmede, DAO’lara takviye için 10 milyar tokenin dağıtımı başlıyor.

Arbitrum, ekosistem DAO’larına token dağıtımını başlatıyor

Arbitrum, ekosistemindeki uygun DAO’lara ARB token’larını dağıtmaya başladığını duyurdu. Daha evvel 10 milyar token arzının %1,13’ü nitelikli projeler için belirlenmişti.

Şu anda Ethereum üzerinde çalışan Arbitrum, ekosistemi içindeki uygun DAO’lara idare token dağıtımını başlattığını duyurdu.

Arbitrum takımı, daha evvel toplam 10 milyar token arzının yüzde 1,13’ünü nitelikli projelere ayırmıştı. DAO’lara ayrılan bu hisse, Mart ayında Arbitrum kullanıcılarına airdrop olarak dağıtılan %11,6’lik arzdan hayli düşük.

Arbitrum, Twitter’da test süreçlerini aldığını doğrulayan DAO’lara birinci token kümesini verdiğini duyurdu. Bu ortada, on-chain datalar, vakfın bugün 125 DAO adresine değerli ölçüde ARB token’ı aktardığını gösteriyor.

Arbitrum DAO’ları mükafatları toplamaya başladı

Arbitrum, farklı projelerin idare token’larına ödül vererek ağdaki faaliyetleri teşvik ediyor. Bu token’lar, toplulukların belirlediği hedefler doğrultusunda hazinelerine eklenebiliyor. Ayrıyeten, oylamalar içinde kullanılabiliyor.

Token alan projeler ortasında GMX, TreasureDAO, SushiSwap, Uniswap ve Aave üzere tanınan isimler yer alıyor. Öteki projeler ortasında;

  • Hop Protocol
  • Radiant Capital
  • Balancer
  • Gains Network
  • Synapse
  • MakerDAO
  • Vesta, Curve, Layer Zero, 1inch, Swapr üzere altcoin’ler yer alıyor.
Ulaş Utku Bozdoğan: Akıllı Para, Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin’i Satıyor! 1

Ancak Arbitrum Vakfı, kendi DAO’suyla ilgili bir sıkıntıyla karşılaştı. 750 milyon token’ı vakfa aktarma önerisi, 50 milyon token adapsız harcandığı için reddedildi. Fakat topluluk, sonraki bir teklif olan AIP 1.1′de 750 milyon ARB token’ının tamamını vakfa aktarmayı kabul etti. Bunları idari bütçe için özel hibelerde kullanmaya karar verdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap