Akıllı Para, Ripple ve Bu 3 Altcoine Akıyor!

Akıllı Para, Ripple ve Bu 3 Altcoine Akıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Akıllı Para, Ripple ve Bu 3 Altcoine Akıyor!

Stellar, Ripple ve Solana tabanlı yatırım fonları Temmuz ayında AUM artışı gördü. Büyük çıkarlar, Ripple’ın ay ortasında SEC’e karşı kazandığı kısmi mahkeme zaferinin akabinde başladı.

Akıllı para, Ripple, Stellar ve Solana’ya aktı

CCData’nın bir raporuna nazaran, Stellar’ın XLM, Ripple’ın XRP ve Solana’nın SOL ile temaslı yatırım fonları için idare altındaki varlıklar (AUM) Temmuz ayında yükseldi.

BTC Piyasası: Akıllı Para, Ripple ve Bu 3 Altcoine Akıyor! 1

AUM artışının birden fazla 14 Temmuz’da, bir ABD yargıcının XRP tokenlerinin borsalarda satışının yatırım mukavelesi teşkil etmediğine karar vermesinden bir gün sonra gerçekleşti. Karar, kripto bölümünde keskin fiyat artışlarına yol açtı. Bilhassa XRP’nin yanı sıra XLM ve SOL üzere öteki altcoin’lerden bundan yarar sağladı.

XLM tabanlı eserler için AUM %62,7 artışla 17,3 milyon dolara yükseldi. CCData, bu fonlar ortasında Grayscale’in Stellar Lumens Trust’ının (XLM) net varlık pahasına olan priminin %330’a yükseldiğini söyledi. Rapora nazaran, Ripple tabanlı eserler Temmuz ayında AUM’de %33,2’lik bir artış kaydetti. Böylelikle, 65,7 milyon dolara ulaştı. SOL tabanlı eserler ise AUM’de %55,7’lik bir artışla 87,8 milyon dolar oldu. CCData araştırma analisti Hosam Mahmoud, şu değerlendirmeyi yaptı:

XLM’yi çevreleyen hassaslık, USDC’nin Circle’ı ile iştirakinin ilerlemesi ve MoneyGram üzere kuruluşlarla stratejik işbirlikleriyle desteklenerek geçtiğimiz ay boyunca olumlu oldu.

BTC Piyasası: Akıllı Para, Ripple ve Bu 3 Altcoine Akıyor! 2

XRP’nin yıldız yolculuğu

Piyasa bilgi sağlayıcısı Kaiko, XRP’nin merkezi borsalarda 150 milyar doları aşan kümülatif hacmiyle 2023’ün en çok süreç gören altcoin’i unvanını elde ettiğini duyurdu. Yakın vakitte atılan bir tweet aracılığıyla bu başarıyı paylaştı. Böylelikle Kaiko, XRP’nin altcoin piyasasındaki baskın pozisyonunun altını çizdi.

XRP’nin süreç hacmi, 150 milyar doları aşarak ve 175 milyar dolara hakikat ilerliyor. Bu hareketiyle üst istikametli bir seyir izliyor. Bu etkileyici performansıyla XRP, 50 milyar doların üzerinde bir farkla, öbür altcoinleri gölgede bıraktı. Bilhassa, sıradaki Solana (SOL) 100 milyar dolarlık kümülatif ticaret hacmine sahip.

Ripple (XRP)’ye olan ilginin yine canlanması, iki hafta evvelki ABD mahkemesi kararının akabinde geldi. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu karar XRP’yi ilgi odağı haline getirdi. Böylelikle, fiyatı daima olarak kıymet kazandı. Hatta Reuters kısa müddet evvel XRP’yi altcoin piyasasının ardındaki itici güç olarak nitelendirdi.

Bir öbür gelişmede, Bitboy olarak da bilinen kripto influencer’ı Ben Armstrong, XRP için tereddütsüz optimistliğini lisana getirdi. XRP’nin çeşitli borsalarda tekrar listelenmesini, topluluğun yasal süreçler karşısındaki direncinin ve endişe eksikliğinin bir delili olarak vurguladı. Bu eski haline getirme Bitboy’un boğa duruşunu güçlendirdi. Ayrıyeten, token için parlak bir gelecek öngören birçok XRP destekçisi ortasında yankı buldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap