Akılı Para Tercihini Yaptı: Bu Altcoinler Bitcoin’i Sollayabilir!

Akılı Para Tercihini Yaptı: Bu Altcoinler Bitcoin’i Sollayabilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Akılı Para Tercihini Yaptı: Bu Altcoinler Bitcoin’i Sollayabilir!

CryptoVantage tarafından kısa müddet evvel yapılan bir anket var. Bitcoin ve altcoinler ile ilgili.  Amerika’nın kripto paralara yönelik tavrını araştırdı. Ayrıyeten ilgi alımlı bulgular elde etti. Detaylara bakalım.

Altcoinler ile ilgili anket sonuçları

Araştırmaya katılanların %78’i Bitcoin’in bir evvelki rekor düzeyini aşacağına inanıyor. Bununla birlikte, iştirakçilerin sadece %23’ü önümüzdeki yıl tepe yapmasını bekliyor. Öteki taraftan %47’si bunun önümüzdeki beş yıl içinde gerçekleşeceğini öngörüyor. Enteresan bir halde, iştirakçilerin sırf %8’i Bitcoin’in bir daha asla tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşamayacağına inanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Akılı Para Tercihini Yaptı: Bu Altcoinler Bitcoin’i Sollayabilir! 1

Anket rakip altcoinlere de ışık tuttu. İştirakçilerin %21’i Dogecoin’in (DOGE) piyasa kıymetinde Bitcoin’i geride bırakma talihinin en yüksek olduğunu düşünüyor. Ayrıyeten, Amerikalıların %46’sı bu başarıyı elde etmek için bahislerini Ethereum’a (ETH) yatırdı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Akılı Para Tercihini Yaptı: Bu Altcoinler Bitcoin’i Sollayabilir! 2

Bitcoin ve Ethereum sağlam büyüme yörüngelerinde

Araştırmaya nazaran, hem Bitcoin hem de Ethereum büyüme yollarında umut vaat ediyor. Bitcoin, spekülatif faaliyet sonrası zincir içi göstergelerin istikrar kazanmasıyla kıymetli fiyat düzeylerini korudu. Buna nazaran yılın başından beri yaklaşık %85’lik artış oldu. Bu ortada Ethereum, olumlu fiyat sinyalleri ve büyüyen zincir içi ölçümler sergileyerek yaklaşık %62’lik bir YTD artışı yaşadı.

Platformun kullanımını ve kullanıcı ilgisini değerli ölçüde artırması beklenen iki değerli hareketle birlikte Ethereum ekosistemi için ufukta heyecan verici gelişmeler var. Yılsonuna kadar faaliyete geçecek olan EIP4844, 2. katman ölçeklendirme tahlili olan rollup’larla ilgili maliyetleri azaltmayı amaçlıyor. Kullanıcı tecrübesini güzelleştirecek. Ayrıyeten rollup masraflarını azaltacak. Bu değişikliğin platforma daha fazla geliştirici çekmesi mümkündür.

Ulaş Utku Bozdoğan: Akılı Para Tercihini Yaptı: Bu Altcoinler Bitcoin’i Sollayabilir! 3

Ethereum için bir diğer kıymetli dönüm noktası olan temel ana ağın başlatılmasıyla ekosisteme milyonlarca yeni kullanıcının katılması bekleniyor. Ana ağın genişletilmesi, Ethereum ağına iştiraki kolaylaştıracak. Öteki taraftan merkezi olmayan finans (DeFi) ve blockchain uygulamalarının yükselişini körükleyecek. Buna nazaran bu durum Ethereum’un daha fazla kabul görmesine ve kullanılmasına yol açacaktır.

Genel iyileştirmeler ve yeni uygulamaların büyümesi

Ethereum’un rollup tahlilleri, genel performanslarını, etkinliklerini ve kullanılabilirliklerini artırmak için daha fazla geliştirmeden geçiyor. Bu iyileştirmelerin ekosistemde daha fazla kullanımı ve yeniliği teşvik etmesi beklenmekte. Buna ek olarak Ethereum topluluğu, yeni DeFi platformlarının, otonom dünyaların ve fizikî varlıkların tokenizasyonunun ortaya çıkmasına yol açacak formda rollup’larda, Layer 2’lerde ve Layer 3’te yeni uygulamaların büyümesini hevesle beklemektedir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Akılı Para Tercihini Yaptı: Bu Altcoinler Bitcoin’i Sollayabilir! 4

Bu gelişmelerle birlikte btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Ethereum ekosistemi daha da büyüyecek. Ayrıyeten geliştiriciler bu yeni yeteneklerin tüm potansiyelini keşfedecekler. Böylelikle yenilikçi ve yıkıcı uygulamalarda bir artış yaşanacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap