‘Ağustos’ta Uçabilir’ Denilen 7 Altcoin ve Tahminler!

‘Ağustos’ta Uçabilir’ Denilen 7 Altcoin ve Tahminler!

Paylaş
BTC Piyasası: ‘Ağustos’ta Uçabilir’ Denilen 7 Altcoin ve Tahminler!

Cantering Clark takma isimli analist, bir Ethereum altcoin’inin boğa koşusu için hazırlandığını söylüyor. Analist Brian Bollinger, Ağustos’ta büyük yararlar için hazırlanan 3 altcoin projesini tahlil ediyor. Kripto uzmanı Victor ise Temmuz’un son haftasında en çok kazanan birinci 3 coin’i inceliyor.

UNI, bir sonraki boğa koşusu için hazırlanıyor!

Cantering Clark takma isimli yakından takip edilen bir analist, bir Ethereum (ETH) altcoini’nin güçlü temellere sahip en esaslı kripto varlıklarından biri olarak ortaya çıktığını söylüyor. Analist, merkezi olmayan borsa Uniswap’in (UNI) üst istikametli bir hareket için hazırlandığını tabir ediyor. Analiste nazaran, UNI bir boğa koşusuna başlamaya hazır olduğunu gösteren sinyaller veriyor. Bu bağlamda Cantering Clark, şu açıklamayı yapıyor:

UNI’nin mavi çip statüsünde olduğunu düşünüyorum. Epey uzun bir vakit geçirdiği göz önüne alındığında, biraz satın almaya başlayacağım. 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde ve haftalık momentum osilatörleri toparlanmaya başlıyor.

BTC Piyasası: ‘Ağustos’ta Uçabilir’ Denilen 7 Altcoin ve Tahminler! 1Kaynak: Cantering Clark/Twitter

Büyük yararlar için hazırlanan en uygun 3 altcoin

Polygon (MATIC): Boğa formasyonu yükselişin devam edeceğine işaret ediyor

MATIC fiyatı, 4 saatlik vakit dilimi grafiğinde düşen bir kama formasyonunun oluşumunu gösteriyor. Bu grafik tertibi, birinci düşüş eğiliminin akabinde aralığın giderek daralmasıyla karakterize bir yükseliş devam modeli olarak kabul görür. Yazı sırasında, MATIC fiyatı 0,69 dolar düzeyinde duruyor. Ayrıyeten, gün içi % 0,85’lik hafif bir kayıp kaydediyor. Hasebiyle, altcoin kamanın doruğuna yaklaşıyor üzere. Bu da muhtemelen ufukta bir kırılma olacağını gösteriyor.

BTC Piyasası: ‘Ağustos’ta Uçabilir’ Denilen 7 Altcoin ve Tahminler! 2MATIC Fiyat Tahlili. Kaynak: Tradingview

Teknik tahlil teorilerine nazaran, formasyon oluşumu sırasındaki her yüksek salınım, kırılma sonrası bir gayesi kestirim etmek için kullanılabilir. Bu nedenle, alıcılar genel trend çizgisinin üzerinde kararlı bir kırılma sağlarsa, MATIC fiyatının 0,73 dolar, 0,80 dolar ve nihayetinde 0,83 dolarlık sonraki amaçlara yükselmesi mümkün.

Ripple (XRP): Bir sonraki sıçramadan evvel düzeltme var

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere XRP, 13 Temmuz’da kayda kıymet bir ralliye şahit oldu. Altcoin, tek bir günde %73’lük bir artış gösterdi. Bu dramatik yükselişin akabinde, fiyat hareketleri bir konsolidasyon kademesine girmiş üzere. Ayrıyeten, yaklaşık üç hafta boyunca iki yakınsak trend çizgisi içinde bir dizi dalgalanmayla işaretlenen besbelli bir flama modeli oluşturdu.

BTC Piyasası: ‘Ağustos’ta Uçabilir’ Denilen 7 Altcoin ve Tahminler! 3XRP Fiyat Tahlili. Kaynak: Tradingview

Şu an itibariyle, XRP fiyatı 0,699 dolar civarında süreç görüyor. Böylelikle, bu üçgen formasyonun doruğuna yaklaşıyor. Bu daralan üçgen içindeki fiyat sıkışması, yakın vadede değerli bir fiyat kırılması mümkünlüğünün arttığı manasına geliyor. Bu genel trend çizgisinin üzerinde muhtemel bir kırılma, toparlanan yükseliş momentumuna işaret edecektir. Ayrıyeten, altcoin fiyatına değerli bir takviye sağlayacaktır. Kırılma sonrası ralli, XRP fiyatını %21,5 artırarak 0,85 dolara ve akabinde 0,92 dolara çıkaracaktır.

Chainlink (LINK): Elliot Wave yaklaşan rallinin ipuçlarını veriyor

LINK fiyatı 4 saatlik bir vakit dilimi grafiğinde Elliot dalgalarının beş dalgalı yapısını gösteriyor. Bu teori, bir trendin ve yatırımcı psikolojisinin vadesini iddia etmek için kullanılır. Dalga sayımları doğruysa, LINK fiyatı şu anda çoklukla bir üçgen desen yapısı oluşturan 4. dalgada. Altcoin, şu anda 7,548 dolardan süreç görüyor. Ayrıyeten, iki yakınsak eğilim çizgisi içinde kademeli olarak daralıyor ve kesin bir kopuşa hazırlanıyor.

BTC Piyasası: ‘Ağustos’ta Uçabilir’ Denilen 7 Altcoin ve Tahminler! 4LINK Fiyat Tahlili. Kaynak: Tradingview

Genel trend çizgisinden potansiyel bir kopuş, LINK fiyatının 5. dalga dürtüsüne girdiğini işaret edecektir. Potansiyel ralli, uzun müddettir yaklaşan direnç trend çizgisini 9 dolar ve akabinde 13 dolarda karşılayabilir.

Temmuz’un son haftasında en çok kazanan birinci 3 altcoin

Uniswap (UNI)

Uniswap, Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiş, otomatik piyasa oluşturma (AMM) protokolüyle bilinen merkezi olmayan bir borsa (DEX). Hayden Adams, Uniswap’ı 2018 yılında başlattı. Akabinde, kripto alanındaki en tanınan ve kıymetli DeFi projelerinden biri haline geldi. Ehemmiyeti, klâsik bir buyruk defterine dayanmadan çok çeşitli tokenlar için likidite ve alım satım fırsatları sağlamasında yatıyor.

Uniswap, peer-to-peer kontrat ticaretini kolaylaştırıyor. Böylelikle, kullanıcıların bir aracıya gereksinim duymadan ERC-20 tokenlerini takas etmelerini sağlıyor. Kullanıcıların ayrıyeten likidite havuzlarına katkıda bulunarak, likidite sağlayıcıları haline gelmesi ve karşılığında fiyat kazanması mümkün. Bu demokratikleştirilmiş yaklaşım, herkesin likidite sağlama sürecine katılmasına imkan tanıyor. Böylelikle, daha verimli ve merkezi olmayan bir finansal ekosisteme katkı sağlıyor.

Maker (MKR)

Maker, öncü bir DeFi projesi ve Ethereum Blockchain’de faaliyet gösteren merkezi olmayan bir otonom tertip (DAO). MakerDAO’yu, Rune Christensen 2015 yılında başlattı. DAI olarak bilinen ve ABD dolarının pahasına sabit merkezi olmayan bir stableccoin yaratmayı amaçlıyor. Maker’ın değeri, merkezi olmayan bir teminatlı borç verme platformu olarak oynadığı rolde yatıyor.

Maker’ın birincil kullanım alanı, “teminatlandırılmış borç pozisyonları” (CDP’ler) ismi verilen bir süreç aracılığıyla DAI oluşturulması. Kullanıcılar çeşitli dijital varlıkları teminat olarak kilitleyerek, belli bir teminatlandırma oranına kadar DAI basmalarını sağlıyor. Bu istikrar, kullanıcıların fiyat dalgalanmalarını azaltmalarına imkan veriyor. Ayrıyeten, göreli fiyat istikrarını korurken dijital bir varlığın yararlarını müdafaalarına imkan tanıyor.

Kaspa (KAS)

Kaspa, Uniswap ve Maker’a kıyasla nispeten daha yeni bir altcoin projesi. Lakin, dikkat çekmeyi başardı. Bunun nedeni, Blockchain ölçeklenebilirliğine ve merkezi olmayan uygulama (dApp) geliştirmeye yönelik eşsiz yaklaşımıydı. Kaspa, mevcut birçok Blockchain ağının karşılaştığı ölçeklenebilirlik meselelerini ele almayı amaçlıyor.

Kaspa, ölçeklenebilir “Nakasendo” isimli yeni bir konsepti tanıttı. Bu, daha fazla randıman ve daha süratli onay müddetleri sağlayan yüksek performanslı bir Blockchain mimarisidir. Bu ölçeklenebilirlik, çok çeşitli kullanım durumlarına kapı açıyor. Merkezi olmayan finans uygulamaları, inançlı dijital varlık transferleri, tedarik zinciri idaresi ve daha fazlası buna dahil.

Makaledeki görüşler ve varsayımlar analistlere ve uzmanlara ilişkin olup, katiyen yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım ve trade yaparken kesinlikle kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap