Ağustos Kestirimleri Çıktı: Bu 6 Altcoin Patlama Yapabilir!

Ağustos Kestirimleri Çıktı: Bu 6 Altcoin Patlama Yapabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Ağustos Kestirimleri Çıktı: Bu 6 Altcoin Patlama Yapabilir!

Altcoin yatırımcıları nispeten karmaşık hislerin yaşandığı bir Temmuz ayını geride bıraktı. 2020’den bu yana süren SEC-Ripple davası geçen ay kripto lehine sonuçlandı. Kripto yatırımcılarını Ağustos’ta neler bekliyor? Analistler 6 projenin potansiyellerine işaret ediyor.

Ağustos ayında ilerlerken bu 6 altcoin projesine dikkat

Icon (ICX)

Icon, ICON ağının öteki Blockchain tabanlı ağları barındırdığı bir dijital iktisat oluşturmaya çalışan merkezi olmayan bir platformdur (DEX). Altcoin projesi ile şirketler, kar hedefi gütmeyen kuruluşlar ve devlet kurumları bedel araçlarını bağımsız olarak geliştirebilirler. Ağın lokal kripto para ünitesi ICX, ICON ekosisteminin çalışmasını dayanaklar.

31 Temmuz’da itibaren ICON, xCall Testnet programını başlatacak. XCall hizmeti, cross-chain bağlantı için ICON’un iletileşme standardıdır.

https://twitter.com/helloiconworld/status/1681022633033474050

Icon, programların ICON altyapısına bağlı olabileceği ve ICON ile otomatik protokolünün oluşturduğu merkezi olmayan pazara katılabileceği yeni bir dijital iktisat tipi yaratmak için geliştirilmiştir.

Ekonomideki iştirakçilerin yerini alacak bu uygulamalar, kendi para ünitelerini çıkarabilecek ve bilgi süreç gücüne erişimi olan düğümler, hangi uygulamaların destekleneceğini seçebilecek.

https://twitter.com/ChangeNOW_io/status/1681680376081645568

Geliştiriciler, mükafatlar almak için xCall hizmetini oluşturmaya ve test etmeye davet edilirler. Pek çok ağ aktifliği elbet ICX’i etkileyerek dikkat edilmesi gereken bir şey haline getirir.

Litecoin (LTC)

Litecoin, esaslı altcoin projelerinden biridir. Lakin, 2 Ağustos’ta yapılması planlanan halving nedeniyle, Ağustos ayında tekrar ilgi odağı haline geldi. Bu halving, Litecoin’in ortaya çıkışından bu yana üçüncüsü olacak. Her 840.000 blokta bir yahut yaklaşık 4 yılda bir gerçekleşir.

https://twitter.com/LunarCrush/status/1685715161729126400

Halving, madencilere ödenen blok ödüllerinin ölçüsünü yarıya indiren olaydır. Buradaki fikir, enflasyonu denetim altında tutmak ve kıtlığı artırmaktır. Bu da token’ın kıymetini vakit içinde artırır.

Bitcoin’de olduğu üzere, Litecoin madencileri de doğrulamaya yardımcı oldukları her yeni süreç bloğu için blok ödüllendirilirler. 2011’de oluşturulan her yeni blok için Litecoin 50 LTC veriyordu. Ağustos 2015’te bu ödül yarıya indi ve 25 LTC’ye düştü. Ağustos 2019’daki son halving, mükafatı 12,5 LTC’ye düşürecek. Yani, gelecek ayki halving bunu blok başına 6,25 LTC’ye indirecek.

https://twitter.com/getbeluga/status/1684672523240366080

Halving ekseriyetle bir proje için çok fazla hype ve heyecan üretir. Bu nedenle yarın Litecoin için büyük gün. Evvelki Litecoin halving döngüleri, olaydan sonra fiyat artışlarına yol açmıştı.

Cosmos (ATOM)

Blockchain’in İnterneti olarak bilinen Cosmos, Ağustos ayında dikkat gerektiriyor. ATOM şu anda hafif bir düşüşle 8.79 dolardan süreç görüyor. Planlanan Gama Sürümü nedeniyle önümüzdeki ay büyük bir artış görebilir.

v11-Gamma yükseltmesi, tüketici ağlarının sağlayıcının doğrulayıcı setini kendi staking doğrulayıcı setleriyle birleştirmesini sağlayacak. Bunun için şimdi resmi bir tarih olmasa da, yol haritasına nazaran yükseltmenin 2023’ün 3. Çeyreği için planlanıyor. Bu nedenle, ATOM Ağustos ayında yakın takip gerektiriyor.

EGold (EGLD)

EGLD, MultiverseX ağına güç sağlar. Altcoin, ağ içinde büyük bir rol oynar ve staking, akıllı mukaveleler, doğrulayıcı mükafatları ve süreçler için kullanılan bir idare kriptosu olarak hizmet eder.

https://twitter.com/MultiversX/status/1685925957335396354

MultiverseX’in genişlemeyi artırma planlarının bir kısmı, bu çeyrek için planlanan XFabric güncellemesidir. XFabric, bireyler ve markalar için yaratıcı bir Blockchain modülüdür. Şirketler bunu eşsiz NFT’ler, oyun içi varlıklar ve dijital sanat oluşturmak için kullanabilirler.

Ethereum (ETH)

Teknik açıdan ETH, BTC karşısında Eylül 2022’den beri düşüş eğiliminde. Lakin, bu eğilim Ağustos ayında alçalan bir takoz ile aksine dönebilir. Alçalan kama formasyonu yükseliş trendini işaret eder. Gelecekte bir kopuşun en mümkün fiyat senaryosu olarak görülmektedir.

Bununla birlikte, takozun takviye çizgisinde yapılan bir sıçrama yükseliş sinyallerini onaylayacak. Bu geri kazanım, değerli bir dönüm noktasını temsil ediyor. Grafikte görüldüğü üzere, düşüş düzeltici hareketlerin birinci onayını verecek.

BTC Piyasası: Ağustos Kestirimleri Çıktı: Bu 6 Altcoin Patlama Yapabilir! 1

Ayrıca, haftalık RSI’da yükseliş eğiliminde ve bu durum çoklukla uzun vadeli bir vakit diliminde değerli üst istikametli hareketlere yol açar. Şayet takozdan bir kırılma olursa, ETH fiyatı 0,085₿’deki bir sonraki dirence gerçek yönelecek. Bu nedenle, uzmanlar kısa vadede ETH/BTC çifti için olumlu bir fiyat senaryosu öngörüyor.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin, Mayıs 2021’deki ATH düzeyinden bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Direnç çizgisi 805 gün boyunca yerinde kaldı. DOGE fiyatı nihayet geçen hafta çizgiden çıktı. Bu çeşit uzun vadeli yapılardan kopuşlar, evvelki düzeltmenin sona erdiği manasına geldiği için çoklukla besbelli bir üst yanlışsız harekete yol açar. DOGE fiyatı bu süratli artışa şimdi başlamamış olsa da, kelam konusu kırılmadan bu yana kademeli olarak üst yanlışsız hareket etti.

BTC Piyasası: Ağustos Kestirimleri Çıktı: Bu 6 Altcoin Patlama Yapabilir! 2

Ardından, haftalık RSI, Ekim 2022’den bu yana birinci defa 50’nin üzerine çıktı. Bir sonraki kıymetli direnç alanı, mevcut fiyattan %100 artışla 0,16 dolar. Uzun vadeli kırılma ve genel direnç eksikliği nedeniyle DOGE fiyatının bu düzeye ulaşması hayli mümkün. Lakin, boğaların ivmeyi kaybetmesi, kısa vade de %22’lik bir düşüşle 0.060 dolar yatay dayanak alanına yol açabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap