ADA ve APE Zayıflıyor! Bu 3 Altcoin İse Yeşil Sinyal Veriyor

ADA ve APE Zayıflıyor! Bu 3 Altcoin İse Yeşil Sinyal Veriyor

Paylaş
BTC Piyasası: ADA ve APE Zayıflıyor! Bu 3 Altcoin İse Yeşil Sinyal Veriyor

APE ve ADA fiyatları geçen hafta sertçe düştükten sonra tekrar istikrar kazanmak için uğraş ediyor. Ama, durum tüm altcoin projeleri için birebir değil. Bu 3 altcoin, son haberlerin akabinde kısa vade için daha fazla yarar öneriyor.

ADA ve APE fiyatları son bir aydır yatırımcıları endişelendiriyor

Özellikle Apecoin (APE), bir vakitlerin gelecek vaat eden oyun tokeninin süratli bir düşüş yaşamasıyla kendisini çalkantılı sularda buluyor. Bu hafta APE, 1,70 dolarlık takviye düzeyinin epey altına düştü. Bu durum, bedelinin yine 1 dolar düzeyine düşebileceği potansiyel bir özgür düşüş telaşlarını artırdı.

Hakim olan düşüş eğiliminin ortasında, Apecoin ekosisteminde dikkate kıymet bir gelişme ortaya çıktı. LookOnChain’den yeni bir rapor, değerli bir APE olan Machi Big Brother’ın Ağustos ayından itibaren kıymetli ölçüde faaliyet gösterdiğini ortaya koyuyor.

Machi Big Brother’ın kıymetli yatırımları Apecoin’in gelecek beklentilerine duyulan inancın göstergesi niteliğinde. Fakat APE’yi çevreleyen daha geniş görüş farklı bir kıssa anlatıyor. 17 Ağustos prestijiyle hakim görüş düşüş eğilimini sürdürüyor. Analistler APE’nin bedelinin Eylül ayına kadar 1,36 dolara düşebileceğini öngörüyor.

BTC Piyasası: ADA ve APE Zayıflıyor! Bu 3 Altcoin İse Yeşil Sinyal Veriyor 1

Santiment bilgileri de düşüş eğilimini destekliyor

Bu ortada Santiment’in dataları enteresan bir istatistik ortaya çıkardı. Apecoin yatırımcıları değerli kayıplar yaşadı. MVRV oranı aylık ve üç aylık sahipleri için sırasıyla %-15,90 ve %-25,49 düştü. Apecoin şu anda fiyat açısından kritik bir kavşakta. Bu süreçte, kıymetinde değerli bir erozyona yol açan ağır düşüş baskılarıyla boğuşuyor. Benzeri halde, ADA fiyatı da kuvvetli bir misyonla karşı karşıya.

ADA fiyatı kaybettiği dayanağı direnç olarak tekrar test edecek

Geçtiğimiz birkaç gün içinde ADA fiyatı 0,288 doların çok üzerinde yeni bir düşüş gördü. Fiyat, düşüş bölgesine geçmek için 0,285 dolar ve 0,280 dolar dayanak düzeylerinin altına geriledi. Bu esnada 0,265 doların altına bile düştü ve 0,245 dolarlık dayanağı test etti. 0,2455 dolar civarında bir düşük düzey oluştu ve fiyat şu anda kayıplarını pekiştiriyor.

Ancak ayılar 0,270 dolarlık bölgenin yakınında faal durumda. ADA fiyatı şu anda 0,280 doların ve 100 kolay hareketli ortalamanın (4 saat) altında süreç görüyor. ADA/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 0,274 dolar civarında dirençle büyük bir düşüş trendi çizgisi oluşuyor.

BTC Piyasası: ADA ve APE Zayıflıyor! Bu 3 Altcoin İse Yeşil Sinyal Veriyor 2

Yukarı tarafta ise anlık direnç 0,270 dolarlık bölgenin yakınında. Birinci büyük direnç 0,274 dolar bölgesinin ve trend çizgisinin yakınında şekilleniyor. Bu da 0,3018 dolarlık en yüksek düzeyden 0,2455 dolarlık en düşük düzeye hakikat aşağı istikametli hareketin %50 Fib geri çekilme düzeyine yakın.

Teknik tahlillere nazaran, ADA için bir sonraki kilit direnç 0,280 dolarda. 0,280 dolarlık direncin üzerinde bir kapanış olursa fiyat makul bir yükseliş başlatacak. Belirtilen durumda fiyat 0,300 dolarlık direnç bölgesine hakikat yönelecek.

ADA için daha fazla düşüş yakın mı?

Cardano’nun fiyatı 0,274 dolarlık direnç düzeyinin üzerine çıkamazsa diğer bir düşüş ihtimali ortaya çıkacak. Aşağı istikamette kritik takviye 0,252 dolar düzeyine yakın. Ayrıyeten, bir sonraki büyük takviye 0,2455 dolar düzeyinde. 0,2455 dolar düzeyinin altındaki aşağı istikametli bir kırılma, 0,220 dolara hakikat keskin bir yeni düşüşün kapılarını açacak. Bundan sonra bir sonraki büyük dayanak 0,200 dolar düzeyine yakın. ADA için indikatörlerin işaret ettiği kritik düzeyler ve son durum halde:

  • 4 saatlik MACD: ADA/USD paritesi için MACD düşüş bölgesinde ivme kazanıyor.
  • 4 saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi): ADA/USD için RSI şu anda 50 düzeyinin altında.
  • Ana dayanak düzeyleri: 0,252 dolar, 0,2455 dolar ve 0,220 dolar.
  • Ana direnç düzeyleri: 0,270 dolar, 0,274 dolar ve 0,280 dolar.

ADA ve APE düşerken, bu 3 altcoin ek karlar vaat ediyor

Internet Computer (ICP)

İlk sıradaki ICP, günün çıkarlarına öncülük ediyor. Altcoin’in günlük grafiğindeki teknik indikatörler, önümüzdeki iki hafta içinde yükseliş taraflı bir kırılmanın yaşanabileceğini öneriyor. Bu ivme, ICP’nin metaverse alanındaki liderliğini genişletmesine yardımcı olacak.

Teknik açıdan, ICP fiyatı son 48 saat içinde 3.560 dolarlık kritik direnç düzeyini muvaffakiyetle aştı. Fakat şu anda tekrar bölgenin altına düştü. Altcoin, günü bu eşiğin üzerinde bir mum kapanışıyla bitirmeyi başarırsa, boğalar sıradaki direnç olan 3.965 dolara yönelecekler.

BTC Piyasası: ADA ve APE Zayıflıyor! Bu 3 Altcoin İse Yeşil Sinyal Veriyor 3

Axie Infinity (AXS)

AXS şu anda günlük %3,72’lik kayıp yaşadıktan sonra 4,80 dolar düzeyinde süreç görüyor. Bu esnada haftalık fiyat hareketini -%0,87’ye çıkardı. Bu ortada AXS günlük grafiğinde de düşen takoz formasyonu oluştu. Fakat formasyonun AXS’in günlük grafiğinde doğrulanması, ICP’nin günlük grafiğinde oluşan formasyondan daha uzun sürebilir. Bu da ICP’ye rakibine nazaran küçük bir avantaj sağlıyor.

AXS’nin günlük grafiğindeki düşen takoz formasyonu doğrulanırsa önümüzdeki iki hafta içinde 6,75 dolara yükselebilir. Bu da direnç düzeyini dayanağa çevirecek. Bu eşiğin üzerinde bir günlük kapanış, boğaları daha yüksek düzeyler için harekete geçirecek.

BTC Piyasası: ADA ve APE Zayıflıyor! Bu 3 Altcoin İse Yeşil Sinyal Veriyor 4

Bu yükseliş tezinin teyidi, AXS’nin günlük mumu 5,20 doların üzerinde kapatması olacak. Bilakis, önümüzdeki 72 saat içinde bu fiyat noktasının reddedilmesi, altcoin fiyatının bir sonraki ana dayanak düzeyi olan 4,55 doları tekrar test etmesine yol açabilir.

BONE fiyatı piyasa yararlarına meydan okuyor

Listenin en yüksek performansı BONE, şu anda %12 üzerinde yükseliş gösteriyor. BONE’un gerisindeki ana katalizör, Shiba Inu ekosistemindeki bir dizi olumlu gelişmeydi. Shibarium testnet ağır trafik nedeniyle tıkandıktan sonra tekrar etkin hale geldi. Ayrıyeten, evvelden sıkışmış olan BONE tokenlarının kullanıcılara özgür bırakılmasına yönelik devam eden süreç de çok değerli bir rol oynadı. Btcpiyasasi.com olarak detaylara bu yazıda yer verdik.

Ek olarak, ünlü Shiba fenomeni Lucie, yakın vakitte topluluğa Shibarium’daki BONE durumu hakkında bilgi verdi. Sıkışan BONE tokenlerin artık özgür kaldığını doğruladı.

BONE fiyatı için sırada ne var?

Son yükselişe birlikte BONE, 1,10 dolardaki %61,8 Fibonacci geri çekilme düzeyine gerilemesini tamamladı. BONE son iki günde 200 günlük EMA’nın (mavi çizgi) üzerine çıkmayı başardı. Dün hem %50 hem de %38,2 Fibonacci geri çekilme düzeylerini kırdı. Bilhassa 1,3792 dolardaki son fiyat, fiyatın daha da gelişmesi için büyük ehemmiyet taşıyor.

Bu yılın şubat ayından Mart ortasına kadar fiyat düzeyi en bedelli dayanak oldu. Şu anda fiyat, %38,2 Fibonacci geri çekilme düzeyini 1,3792 dolarda yine test ediyor. BONE boğaları bu seviyeyi muhafazayı başarırsa, bir öbür yükseliş için şartlar oluşmuş olacak.

BTC Piyasası: ADA ve APE Zayıflıyor! Bu 3 Altcoin İse Yeşil Sinyal Veriyor 5

Özele, BONE için bir sonraki maksat, düzeltmesini tamamlayıp Ağustos başındaki en yüksek düzey olan 1,8155 doları hedeflemeden evvel 1,4052 dolardaki %23,6 Fibonacci geri çekilme düzeyi olacak. Bu düzeye bir %29’luk yükseliş daha gelebilir. Ağustos ayının en yüksek düzeyinin üzerindeki bir hareket, ATH düzeyi olan 2,10 dolara bir atağın kapısını açıyor. Bu da %48’lik muazzam bir fiyat artışını temsil ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap