Açıklandı: SHIB ve Bu 4 Altcoin İzleme Listenizde Olsun!

Açıklandı: SHIB ve Bu 4 Altcoin İzleme Listenizde Olsun!

Paylaş
BTC Piyasası: Açıklandı: SHIB ve Bu 4 Altcoin İzleme Listenizde Olsun!

Kripto para piyasası genel olarak yükselişli bir yıl geçirdi lakin Shiba Inu (SHIB), XRP, Mina Protocol (MINA), Toncoin (TON) ve Cronos (CRO) üzere birtakım kripto varlıkları etkileyici metrikleri ve büyüme potansiyelleri nedeniyle dikkat çekti.  Uzmanlar, bu yılki fiyat hareketlerini, tokenomiklerini, teknolojilerini ve toplumsal tesirlerini dikkate alarak bu kripto para ünitelerinin bir değerlendirmesini gerçekleştirdi. Bu faktörler, kelam konusu kripto varlıkları için güzele işaret üzere görünüyor ve bunların izlenecek en yeterli 5 altcoin listemize dahil edilmesini sağlıyor.

Listedeki birinci coin: SHIB

Shiba Inu, meme coin kategorisindeki en büyük varlık olmayabilir, lakin en büyük topluluğa hükmediyor üzere görünüyor. Ağustos 2020’de “Ryoshi” takma ismi tarafından başlatılan kripto, yavaş yavaş meme coin’den merkezi olmayan bir ekosisteme geçiş yapıyor. Baş geliştirici Shytoshi Kusama ve öbür bir takım tarafından desteklenen bu ekosistem, Shiba Inu Metaverse, ShibaSwap, Shibarium ve Shib Name Service dahil olmak üzere birçok projeyi içeriyor. Shiba Inu ekosisteminin devam eden gelişimi, SHIB tokenine daha fazla talep ve benimsenme sağlamaya hazırlanıyor.

BTC Piyasası: Açıklandı: SHIB ve Bu 4 Altcoin İzleme Listenizde Olsun! 1

Ekosistem birebir vakitte token yakımlarına da katkıda bulunuyor. Bu katkılar Shiba Inu‘ya olan ilginin yenilenmesini tetikledi ve bu da onu geleceğin en sıcak seçimlerinden biri haline getirdi. SHIB şu anda 0,00001053 dolardan süreç görüyor ve 0,00001 doların üzerinde tutunmayı sürdürüyor. SHIB’in teknik dataları çoğunlukla yükseliş eğiliminde ve güçlü bir takviye 0,00001023 dolar düzeyinde yer alıyor. SHIB, son yükseliş trendine karşın %71’lik yükseliş hissiyatıyla 14 günlük RSI 55,85’i korudu. Token 0,00001088 dolarda mümkün bir dirençle karşı karşıya.

SHIB dışında XRP de listede

Diğer yandan XRP Ledger’ın (XRPL) lokal tokeni olmanın avantajları da var ve XRP bu avantajları memnuniyetle karşılamaya devam etti. XRP başlangıçta XRPL’ye güç sağlamak için tasarlandı lakin büyüyerek kripto meraklıları için en cazip yatırım seçeneklerinden biri haline geldi. Token, Aralık 2020’den yakın vakte kadar ABD SEC ve Ripple ortasında uzun bir davanın konusu oldu. Değerli bir karar, SEC’in tez ettiği üzere bunun bir menkul değer olmadığını belirledi. Bu karar, XRP’yi ABD’de yasal netliğe sahip tek altcoin olarak konumlandırıyor ve onu eşsiz bir yatırım seçeneği haline getiriyor. XRP, piyasa çapındaki son yükseliş trendinin başlangıcından bu yana düşük performans gösterdi lakin bu model, varlık için 2017 yılında kıymetli bir yükselişin öncesinde gerçekleşti.

BTC Piyasası: Açıklandı: SHIB ve Bu 4 Altcoin İzleme Listenizde Olsun! 2

Tarihsel geçmiş, XRP’ye dair iyimserliği canlı tuttu ve piyasa iştirakçileri XRP’nin yasal ve düzenleyici netliğine güvendi. XRP’nin kaygı ve açgözlülük endeksi şu anda 65’te bulunuyor ve yatırımcılar varlığın gelecekteki gidişatına güvenmeye devam ederken açgözlülüğü gösteriyor. XRP geçen ay 18 yeşil gün yaşadı. 0,6249 dolardan el değiştirdiği için varlığa ait görüşler %54 yükseliş tarafında. XRP, 50 günlük EMA’nın (0,6224 dolar) biraz üzerinde ve 200 günlük EMA’nın (0,5546 dolar) çok üzerinde süreç görüyor.

Mina Protocol için yükseliş hissiyatı var

Mina Protocol, saklılık ve erişilebilirliğe odaklanan minimal bir “özlü blockchain” olarak öne çıkıyor. Sıfır bilgi ispatlarını kullanarak, kullanıcıların ferdî bilgilerden ödün vermeden merkezi olmayan uygulamalarla (dApp’ler) etkileşim kurmasına imkan tanır. Projenin gerisindeki grup, daha fazla yenilik için baskı yapmaya devam ederek MINA’yı kendi lokal tokenını gelecek için cazip bir varlık haline getirdi. Bu yeniliklerden biri de zincirler ortası irtibatı güçlendiren Mina-Ethereum Köprüsü’dür.

BTC Piyasası: Açıklandı: SHIB ve Bu 4 Altcoin İzleme Listenizde Olsun! 3

Yerel token olan MINA, ağın güvenliğinin sağlanmasında ve dApp’lere erişimin sağlanmasında çok değerli bir rol oynuyor. Dikkate paha fiyat performansı, yakın vakitte 19 ayın en yüksek düzeyi olan 1,48 dolara ulaşmasıyla dikkat çekti. Yatırımcının itimadı yüksek ve teknik bilgiler yükseliş eğilimi gösteriyor. Şu anda MINA, 1.478.288.672 dolarlık piyasa bedeliyle 1.439 dolardan süreç görüyor. MINA, son 24 saatte %8 artış göstererek en büyük kripto varlıkları ortasında birinci 60’a girdi ve 56. sırayı korudu. 24 saatlik süreç hacmi şu anda 177.451.497 dolar düzeyinde bulunuyor.

TON ve CRO için sıradakiler

The Open Network’e (TON) mahsus Toncoin, sürat, uyumluluk ve esneklik üzere özelliklere sahiptir. Başlangıçta Telegram tarafından yönetilen toplumsal medya platformu, ABD yetkilileriyle yaşanan mevzuat sıkıntılarının akabinde projeden vazgeçti. Bir küme bağımsız geliştirici Open Network’ü devraldı ve geliştirilmesi için çabalamaya devam etti. Projenin yol haritasında TON Bridge ve TON Swap üzere teşebbüslerin başlatılması yer alıyor. Blockchain.com ile yapılan bir işbirliği olan Toncoin Teşvik Programı, kullanıcı iştirakini daha da teşvik ediyor.

BTC Piyasası: Açıklandı: SHIB ve Bu 4 Altcoin İzleme Listenizde Olsun! 4

Ağı yönlendiren token olan TON, etkileyici bir fiyat performansı sergiledi ve şu anda son 24 saatte %5,79 artışla 2,40 dolardan süreç görüyor. Ağın devam eden gelişimi, TON’u bir sonraki boğa piyasasında potansiyel bir rakip olarak konumlandırdı. Öbür yandan Crypto.com tarafından geliştirilen Cronos Chain, ölçeklenebilirliği ve süratiyle öne çıkıyor. Cronos-Ethereum Köprüsü ve Cronos Rollups üzere kıymetli gelişmeler, şirketin blockchain teknolojisini ilerletme konusundaki kararlılığını gösteriyor.

Yerel token olan CRO, ağ güvenliğini ve çeşitli uygulamalara erişimi kolaylaştırır. Token geçmişte etkileyici fiyat performansları sergiledi ve Kasım 2021’de tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 0,9698 dolara yükseldi. Cronos, 2021 boğa piyasasının en büyük yarar sağlayanlarından biriydi. Sonuç olarak, birtakım piyasa gözlemcileri Crypto.com’un daha fazla kullanıcı iştirakini yönlendirmeye devam etmesi nedeniyle yaklaşan boğa koşusunda yeterli performans göstereceğini öngörüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap