Açıklandı: Balinalar Gizlice XRP ve Bu Altcoin’leri Topluyor!

Açıklandı: Balinalar Gizlice XRP ve Bu Altcoin’leri Topluyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Açıklandı: Balinalar Gizlice XRP ve Bu Altcoin’leri Topluyor!

Eylül’ün birinci haftalarında ilerlerken, bu ayın tarihi olarak verimsiz olduğunu belirtelim. Ancak, kripto balinaları bu vakitleri birikim fırsat olarak pahalandırıyor. Bu yazıda, balinaların gizlice satın aldığı XRP ve öteki altcoin’ler hakkında detayları derledik.

Fiyatlar düşerken, balinalar gizlice XRP ve bunları satın alıyor

Hepimiz Bitcoin’in fiyatının son vakitlerde hiçbir yere varmadığını biliyoruz. Lakin birtakım balinalar wBTC biriktiriyor. Burada görebileceğiniz üzere bir balina 3100 wBTC’nin üzerinde birikmiş. Bu da neredeyse 80 milyon dolar kıymetinde. Bu yahut öteki balina cüzdanlarını takip etmek isterseniz DeBank’taki cüzdana göz atabilirsiniz.

DeBank’a aşina değilseniz, göz atmalısınız. DeBank, Metamask’ı alt eden Rabbiy Wallet’ın ardındaki takımdır. Ayrıyeten on-chain araçları da sağlar. WBTC ortasındaki en büyük farkların şunlar olduğunu biliyoruz:

  1. Orijinal BTC değil, EVM chain’leri için sarılmış (wrapped) bir versiyon. Wrapped Bitcoin’i kapsayacak Bitcoin olduğundan emin olmak için BitGo üzere borsalara ve saklayıcılara güveniyoruz.
  2. EVM uyumlu. Olağan Bitcoin’in bilakis, HODL yaparken bunu EVM platformlarında ticaret yapmak yahut faiz kazanmak için kullanabiliriz.

Balinalar neden wBTC satın alıyor?

Peki balinalar wBTC’yi alıp borsalardan çıkarıyorsa bu ne manaya geliyor? Bu, bu düzeylerden alım yapma ve daha uzun vadede tutma konusunda rahat oldukları manasına geliyor. Beklerken paralarını DeFi’de çalışmaya yatırıyorlar. Bu katiyen Bitcoin için olumlu bir durum. Lakin olağan BTC’den daha fazla wBTC satın alıyor olmaları, normdan biraz farklı. Münasebetiyle bunu izleyeceğiz.

USDT

Stablecoin’ler tekrar gündeme geldi. Birçok yatırımcı son 18 ayda birinci altı stablecoin’deki varlıklarını azalttı. Sonuç olarak piyasa kıymeti %25 düştü. Bu da yatırımcıların durumlarını sattığını gösteriyor.

Ancak datalar dikkate kıymet bir şeyin gerçekleştiğini gösteriyor. 22 Ağustos 2023’ten bu yana stabilcoinlerin sermayesi 660 milyon dolar arttı. Öbür bir deyişle, kriz boyunca yatırımcılar daha fazla stablecoin satın aldı. USDT en çok tercih edilen altcoin oldu.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1697855584568213987

Altcoin yatırımcıları ekseriyetle stablecoin’leri bedel deposu olarak kullanır. XRP zaferi üzere haberlerde anında piyasaya geri dönerler. Bu nedenle, düşüş piyasalarında balinalar sıklıkla stablecoin biriktirir. Bunun nedeni ise varlıkları için muhafaza sunmalarıdır. Fakat SEC’in Bitcoin spot ETF’lerini erteleme kararının bir sonucu olarak piyasa şu anda istikrarsız durumda.

Sonuç olarak kimi balinalar stablecoin alımlarını erteliyor. Bunun nedeni, piyasanın toparlanma potansiyelinden emin olmamalarıdır. Çok çok kısa vadede konuşuyoruz. Birtakım beşerler daha temkinli davrandılar ve sadece az ölçüde USDT biriktirdiler.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1698184643449905476

Balinaların satın alma gücü birçok vakit piyasanın toparlanacağına işaret ediyor. Bunu da stablecoin varlıklarındaki artışta görüyoruz. Çok sayıda stablecoin satın almak, balinaların avantajlı bir vakitte piyasaya dönmeyi planladıklarının bir işareti. Bu fiyatları artırabilir. Daha fazla netlik ve yönlendirme beklerken, inançlı tarafta kalmakta yarar var. Bu nedenle risk iştahınızın kaldırabileceği kadar stablecoin satın alın.

XRP, listenin sürpriz ismi

XRP piyasasında son vakitlerde kıymetli sayıda büyük ölçekli süreç gerçekleşti. Bu da daha geniş kripto topluluğunun büyük ilgisini çekti. 1 Eylül’de XRP balinaları, bir milyar XRP’nin üzerinde süreç gerçekleştirdi.

Whale Alert, XRP piyasasında dört değerli balina sürecinin görüldüğünü tweetledi. Bu transferlerin en büyüğü toplamda 214.293.666 dolar pahasında 424.354.912 XRP içeriyordu. Olay, kimliği belirlenemeyen iki cüzdan ortasında gerçekleşti. Anonim cüzdanlar bu manada rastgele bir borsaya bağlı olmayan adresleri söz ediyor.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1697716012165279975

Ek olarak, kimliği belgisiz bir cüzdandan 10.167.904 dolar bedelinde 19.920.318 XRP Binance’e aktarıldı. Ek olarak bir balina, kimliği belirlenemeyen bir cüzdandan Binance’e 33.065.809 dolar bedelinde 66.666.659 XRP gönderdi. Lakin en çok dikkati Ripple’ın süreci çekti. Ripple , XRP’nin gerisindeki şirkettir.

Böylece Ripple, 75.000.000 XRP yahut 37.058.145 doları Binance cüzdanından kimliği belgisiz bir adrese aktardı. Kripto ödeme şirketinin her ayın başında 1.000.000.000 XRP yayınlayacağı biliniyor. Daha sonra yeni tokenlerin yaklaşık %80’ini kilitler. Hasebiyle bu durum alarma neden olmamalıdır. Her zamankinden daha fazla bir sebep yok.

Bu coin’lere dikkat

WBTC, USDT ve XRP, bu hafta balinaların gözdesiydi. Btcpiyasasi.com olarak geçen hafta en çok satın alım geçen projelere bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap