Açıklandı: Balinalar Düşüşte Bu Altcoin’leri Topluyordu! MATIC’de Listede

Açıklandı: Balinalar Düşüşte Bu Altcoin’leri Topluyordu! MATIC’de Listede

Paylaş
BTC Piyasası: Açıklandı: Balinalar Düşüşte Bu Altcoin’leri Topluyordu! MATIC’de Listede

Altcoin balinaları, son devirdeki düşüşlerde tereddüt etmeden birkaç esaslı kripto parayı satın alıyordu. On-chain tahliller, bu yatırımcıların bilhassa taban fiyatları beklediğini gösteriyor.

Altcoin balinaları bu kripto paraları indirimli fiyattan biriktiriyor

Polygon (MATIC)

Base ve Optimism üzere rakip L2’lerin yükselişi, son aylarda MATIC’e yönelik talebin azalmasına neden oldu. Ayrıyeten Binance, NFT Pazaryeri’nden MATIC’i kaldırıldığını açıkladığında altcoin fiyatı Mayıs 2022’den bu yana birinci sefer 0,49 doların altına düştü.

Ancak bu hafta, bir küme balinanın yüklü satın alımları MATIC’in 0,52 dolara kadar toparlanmasını sağladı. On-chain bilgiler, MATIC’in fiyatının 10 Eylül’de 0,53 doların altına düşmesinden bu yana 10 milyon 1 milyar MATIC’i elinde bulunduran balinaların 17 milyon yeni altcoin satın aldığını gösteriyor.

BTC Piyasası: Açıklandı: Balinalar Düşüşte Bu Altcoin’leri Topluyordu! MATIC’de Listede 1

Yukarıdaki grafik, MATIC fiyatı 0,50 dolar civarındaki tarihi tabanlara gerilediğin balinaların satın alma baskısını ağırlaştırdığını gösteriyor. 0,52 dolarlık mevcut fiyatla, yeni satın alınan 17 milyon MATIC’in kıymeti yaklaşık 9 milyon dolar. Fakat balinaların kar mı yoksa ziyan mı edeceğini önümüzdeki haftalar gösterecek.

Litecoin (LTC)

Litecoin’in (LTC) fiyatı, 2 Ağustos’taki halving öncesinde hür düşüş yaşadı. Halving’den bu yana, LTC madencileri ve yatırımcılar satış baskısını artırmaya devam etti. Lakin LTC bu hafta 2023’ün en düşük düzeyi olan 58 dolara gerilerken, altcoin balinaları çantalarını büyütmek için indirimli fiyatları pahalandırıyor.

Aşağıdaki Santiment grafiği, 100.000 ila 1 milyon LTC tutan balinaların, fiyat 12 Eylül’de 58 dolara ulaştığında satın alma baskısını ağırlaştırdığını gösteriyor. Dikkat cazibeli formda, 11 Eylül-14 Eylül ortasında, 55.000 LTC bakiyelerine indirimli fiyattan ekleme yaptılar.

BTC Piyasası: Açıklandı: Balinalar Düşüşte Bu Altcoin’leri Topluyordu! MATIC’de Listede 2

LTC fiyatı şu anda 63 dolar civarında seyrediyor. Bu esnada, son 3 günde edinilen 55.000 altcoin pahası artık 3,5 milyon dolar oldu. Bu kadar büyük bir fon girişiyle, altcoin balinalarının, en son Kasım 2022’deki FTX çöküşü sırasında görülen Litecoin’in 50 dolara hakikat bilakis dönmesini önlediği görülüyor.

Apecoin (APE)

Apecoin (APE), Bored Ape Yacht Club (BAYC) ekosisteminin temelini oluşturan mahallî altcoin. Bu hafta tüm vakitlerin en düşük fiyatı olan 1,12 dolara geriledi. Polygon ve Litecoin üzere, milyoner altcoin balinalarından oluşan bir kümede APE biriktirmek için harekete geçti.

Santiment dataları, 1 ila 10 milyon Apecoin bakiyesi olan yatırımcıların, 10 Eylül ile 14 Eylül ortasında altcoin rezevlerini toplu olarak 4. 65 milyon token daha artırdığını ortaya koyuyor.

BTC Piyasası: Açıklandı: Balinalar Düşüşte Bu Altcoin’leri Topluyordu! MATIC’de Listede 3

Apecoin fiyatları hala 1,16 dolar civarında seyrediyor. Bu esnada, 4,65 milyon dolarlık yeni balina girişinin başka yatırımcıları büsbütün etkilemediği görülüyor. Fakat Apecoin artık başlangıçta korkulduğu üzere sıfıra gitmekten daha da uzaklaştı. Ayrıyeten devam eden Apecoin topluluk tekliflerinin sonuçları muhtemelen önümüzdeki haftalarda fiyat hareketlerini etkileyecektir.

XRP (XRP), FTX korkusu nedeniyle yüklü balina satışlarıyla karşı karşıya

Diğer büyük altcoin projelerinin yanı sıra XRP, birçok yatırımcıyı mümkün bir satış telaşıyla korkutan FTX’in devam eden davasına karşın direnç gösterdi. FTX’in milyarlarca dolar kıymetinde kripto satmaya hazırlandığına ait raporlar, yatırımcıların risk bahis iştahını bastırdı. Kıymetli ölçüde, FTX’in yaklaşık 119 milyon dolar pahasında XRP’ye sahip olduğu bildiriliyor.

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere ABD mahkemesi, iflas eden borsasının altcoin rezervlerini boşaltmasına müsaade verdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap