Açıklandı! Altcoin Dönemini Bu Coin Başlatacak

Açıklandı! Altcoin Dönemini Bu Coin Başlatacak

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Açıklandı! Altcoin Dönemini Bu Coin Başlatacak

Altcoin MATIC 0,5807 dolarlık bir dirençle karşı karşıya. Fakat yükselişin bilakis döneceğine dair ipuçları veriyor. Polygon’un süreç hacmi, fiyatların geri çekilmesiyle birlikte %16,5 oranında arttı. Üst istikametli RSI eğilimi, yükseliş momentumuna potansiyel bir geçiş olduğunu gösteriyor.

Altcoin MATIC yeni bir dönemin işareti mi?

Günün başında umut verici bir boğa rallisinin tadını çıkarmasına karşın, Polygon’un (MATIC) fiyatı 0,5807 dolarlık direnç düzeyinin üstesinden gelemedikten sonra bir geri çekilme yaşadı. Sonuç olarak, fiyat mütevazı bir toparlanmadan evvel gün içi en düşük düzey 0,5635 dolara düştü. Altcoin MATIC, günün en düşük noktasından hafif bir toparlanma sergiledi. Yazıyı yazarken 0,5687 dolardan süreç görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Açıklandı! Altcoin Dönemini Bu Coin Başlatacak 1

Fiyattaki düşüş altcoin MATIC’in piyasa pahasının %1,73 oranında azalarak 5.299.919.552 dolara gerilediğini gösterdi. Bununla birlikte, 24 saatlik süreç hacmi etkileyici bir halde %16,50 artarak 250.372.453 dolara yükseldi. Buna nazaran artan ticaret faaliyetine işaret etti. Bu fiyat geri çekilmesi muhtemelen daha evvelki boğa rallisinden yararlanan yatırımcıların kâr elde etmesinden kaynaklanıyor. Yeniden de, fiyat toparlanması, altcoin MATIC’te kalıcı alım ilgisine işaret ediyor. Buna nazaran bu durum daha fazla fiyat hareketi için bir potansiyel olduğunu gösteriyor.

2 saatlik grafik ne diyor?

MATIC/USD 2 saatlik fiyat grafiğinde, 20 günlük hareketli ortalama (mavi) 100 günlük hareketli ortalamanın (turuncu) altında konumlanıyor. Ayrıyeten birincisi ve ikincisi şu anda sırasıyla 0,575 dolar ve 0,618 dolara dokunuyor. Daha kısa vadeli hareketli ortalamanın daha uzun vadeli hareketli ortalamanın altına inmesi değerli. Ekseriyetle aşağı taraflı momentumun bir işareti olarak yorumlandığından, bu eğilim düşüş sinyaline işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Açıklandı! Altcoin Dönemini Bu Coin Başlatacak 2

Ancak, son fiyat hareketleri 20 günlük MA’ya yaklaşırken yeşil mum çubuklarının oluştuğunu gösteriyor. Buna nazaran bu da alıcıların fiyatı desteklemek için piyasaya girdiğini ima ediyor. Bu alım baskısı devam eder ve fiyat 20 günlük MA’dan başarılı bir biçimde toparlanırsa, altcoin MATIC için bu durum düşüş eğiliminde potansiyel bir aksine dönüşe işaret edecek.

Göreceli güç endeksi

Bu optimist görünüme ek olarak, İzafî Güç Endeksi (RSI) 40,09 bedeliyle üst istikametli hareket ediyor. Buna nazaran bu durum altcoin için satış baskısının zayıflayabileceğine işaret ediyor. Ayrıyeten yükseliş momentumuna gerçek bir kayma yaşanabileceğine de işaret ediyor. Bu RSI eğilimi devam ederse, alım aktivitesinde bir artış olacak. bu durum da altcoin MATIC için düşüş eğiliminin potansiyel olarak bilakis döndüğünü görebiliriz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Açıklandı! Altcoin Dönemini Bu Coin Başlatacak 3

Sonuç olarak, altcoin MATIC’in fiyat düşüşü, hareketli ortalamalar ve RSI yükselen trend tarafından desteklenen geri çekilmeye karşın alım ilgisinin devam ettiğini gösteriyor. Bu nedenle btcpiyasasi.com olarak baktığımızda MATIC yükseliş potansiyeli ile karşı karşıya.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap