ABD Yargı Komitesi Başkanı Kripto Para Sahibi Olduğunu Açıkladı

ABD Yargı Komitesi Başkanı Kripto Para Sahibi Olduğunu Açıkladı

Paylaş
ABD Yargı Komitesi Başkanı Kripto Para Sahibi Olduğunu Açıkladı

ABD Temsilciler Meclisi’nin yargı komitesi başkanı, 6 Ağustos tarihli Sludge raporunda, kripto parası olduğunu açıklayan ilk kongre üyesi olabilir.

Kongre Üyesi Bob Goodlatte (R-VA), yıllık Finansal Varlık Beyanı’nda 17.000 ile 80.000 dolar arasında bir dijital para olduğunu bildirdi. Goodlatte, ABD Etik Kurulu’nun dijital para varlıklarını açıklama konusunda yeni kurallar çıkarmasından bir ay önce konuyla ilgili açıklama yapmıştı.

Yeni kurallara göre, tüm kongre üyeleri kendilerinin ve eşlerinin dijital paralarını dolar üzerinden açıklamalı ve 45 gün içinde bildirmelidir. Yapılan açıklamaya göre, kongre üyesi, çoğunluk olarak Bitcoin (BTC) ‘e, büyük alt kolları Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash (BCH)’ e yatırım yaptı.

Goodlatte’nin oğlu Bobby Goodlatte Jr.’ın San Francisco’daki kripto borsası Coinbase’de melek yatırımcı olduğu bildiriliyor, ancak şirketin ne zaman ve ne kadar yatırım yaptığı henüz açık değil.

ABD Kongresi’ndeki bazı milletvekilleri için, kripto para birimleri şüpheli veya açık bir itiraz nesnesidir. Bu baharda yapılan bir duruşmada Kaliforniya temsilcisi Sherman, kripto para birimini “hırsızlık” olarak adlandırdı ve “sadece teröristlere ve suçluların dünyanın dört bir yanına para taşımasına” hizmet edebileceklerini ifade etti.

Bazı düzenleyiciler ve milletvekilleri dijital para birimleriyle ilgili düzenlemeleri sıkılaştırma çağrısında bulunurken, endüstriye destek veren birkaç kongre üyesi var. Bitcoin dostu Kongre Üyesi Jared Polis, Blockchain teknolojisini daha da genişletmeyi ve bir laissez faire düzenleyici yaklaşımı desteklemeyi amaçlayan Kongre Blokajı Birliği’nin kurulmasıyla tanınıyor.

Senatör Mark Warner, 2020 yılına kadar 20 trilyon doları aşan piyasa değerinin tahmininde bir kripto-boğa olarak ün kazandı. Warner: 

“80’lerde cep telefonlarına erken bir yatırımcıydım ve blok taşıtın sadece cep telefonu gibi dönüşüm potansiyeline sahip olduğuna inanıyorum. Hükümetimiz kriptoya bakmaya başladığında, kripto paraları temel aldıkları teknolojiden ayırabileceğinizi düşünmüyorum ”dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap