ABD Uyardı: Bu Yapay Zeka Coin Dolandırıcı!

ABD Uyardı: Bu Yapay Zeka Coin Dolandırıcı!

Paylaş
BTC Piyasası: ABD Uyardı: Bu Yapay Zeka Coin Dolandırıcı!

ABD’nin çeşitli düzenleyici kurumları, bir yapay zeka coin hakkında uyardı. ABD, yapay zeka kulandığını sav eden bir projeye işaret etti. İşte detaylar…

ABD, bu yapay zeka coin hakkında uyardı

Teksas ve öbür ABD eyalet mali düzenleyicileri, yapay zeka (AI) kullandığını tez eden bir kripto “yatırım dolandırıcılığının” Çarşamba gününden itibaren tüm faaliyetlerini durdurmasını emretti. Horatiu Caragaceanu, The Shark of Wall Street ve Hedge4.ai tarafından işletilen dolandırıcılık planı, TruthGPT Coin (TRUTH) olarak bilinen coinleri pazarlıyor. New Jersey, Alabama, Montana ve Kentucky’deki düzenleyicilerin de katıldığı Teksas Eyaleti Menkul Değerler Heyeti, açıklama yaptı. Tokenin Elon Musk, Binance CEO’su Changpeng Zhao ve Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in fotoğraflarını kullandığını söyledi.

BTC Piyasası: ABD Uyardı: Bu Yapay Zeka Coin Dolandırıcı! 1

Teksas Menkul Değerler Komiseri Travis J. Iles yaptığı açıklamada “Yapay zekâ ortalığı kasıp kavuruyor” dedi. “Kötü niyetli aktörler insanların bu yaygın ilgisinden faydalanma teşebbüslerini sürdürüyorlar,” sözlerini kullandı. Düzenleyici, TruthGPT coin’in gelecekteki kripto fiyatlarını kestirim etmek için makine tahsilini kullandığını tez ettiğini söyledi. Teksas sakinlerine kayıtsız yahut müsaadesiz menkul değerler sunam riski olduğuna işaret etti. Caragaceanu’nun Kaliforniya ve Bükreş merkezli olduğu belirtilmekte.  Şu anda sıfır kıymete sahip olan coin tekliflerinden tuhaf getiriler vaat eden evvelki biçimine büründüğü sav edilmekte.

Kurucu, teşebbüsün dolandırıcılık olmadığını söyledi

Caragaceanu, The Shark of Wall Street ve Hedge4.ai’nin öbür teşebbüsleri de GPTX token ve Hedge 4 non-fungible token (NFT) dahil olmak üzere düzenleyiciler tarafından isimlendirildi. Öteki yandan  Hedge4.ai’nin Telegram kanalının sahibi CoinDesk’e teşebbüsün “aldatmaca bir yatırım olmadığını” belirtti. Ayrıyeten “Amerikalılara GPTX satmadığını” söyledi. Yapay zeka ve makine tahsiline odaklanan kripto projeleri olan AI coinleri, Blockchain dünyasında ilgi görüyor. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu projeler, kripto para ünitelerinin ve Blockchain teknolojisinin yeteneklerini kullanmayı amaçlamaktadır.

BTC Piyasası: ABD Uyardı: Bu Yapay Zeka Coin Dolandırıcı! 2

En önde gelen AI coinlerinden biri, SingularityNET’tir. SingularityNET (AGI), geliştiricilerin AI algoritmalarını ve araçlarını paylaşabilecekleri merkezi olmayan bir ağdır.  Bir başka tanınan AI coini ise AI odaklı akıllı mukavelelere odaklanan Cortex’tir (CTXC). Platform, dataları tahlil etmek ve kontrat yürütmeyi otomatikleştirmek için makine tahsili modellerini kullanır. Böylelikle süreci daha verimli ve sağlam hale getirir. DeepBrain Chain (DBC), merkeziyetsiz bir yapay zeka bilgi süreç platformu sağlamayı maksatlar. Diğer bir yapay zeka coinidir. Proje, büyük ölçüde datayı işleyebilen bir bilgi süreç nodeları ağı oluşturur. Böylelikle yapay zeka geliştirmeyi daha erişilebilir ve uygun hale getirmeyi amaçlamaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap