ABD Senatosu DeFi Dalını Regüle Ediyor!

ABD Senatosu DeFi Dalını Regüle Ediyor!

Paylaş
BTC Piyasası: ABD Senatosu DeFi Dalını Regüle Ediyor!

Yıl başından bu yana kriptoya uyguladığı baskıyla gündeme gelen ABD gözünü artık de DeFi kesimine dikti. Amerikan Senatosu, kara para aklama tasasıyla merkeziyetsiz finans alanında yeni düzenlemeler hazırlıyor.

Kripto Varlık Ulusal Güvenlik Geliştirme Yasası ismiyle senatoya giden teklif, DeFi protokollerinin sırtına çeşitli sorumluluklar ekliyor. Yeni kripto regülasyonunu hazırlayan yetkililer, tasarının ön brifinginde şu tabirlere yer verdi:

“Yeni yasa ile birlikte kripto paraların rol aldığı cürümlere karşı çaba etmek istiyoruz. Bu düzenleme, ulusal güvenliğin tesisi ve kara para aklamanın önüne geçmemiz için epeyce değerli.”

Balinaların Başı Belada!

Merkeziyetsiz finans platformları, klâsik uygulamaların bilakis kendi kendini yönetmesi ile öne çıkıyor. Amerikalı yetkililer, bu alanı regüle ettikten sonra bir yaptırım kararı alırlar ise karşılarında bir muhattap görmek istiyor. Yasa yapıcılar, olası bir DeFi soruşturmasında yönetici bulamadıkları takdirde 25 milyon dolardan büyük yatırım yapanları mesul tutmaya karar verdi.

ABD senatosuna gelen yeni tasarı uygulamaya geçtiği takdirde ülkede hizmet veren DeFi platformlarını güç günler bekliyor.

DeFi Coinleri Nasıl Etkilenecek?

Amerika Birleşik Devletleri’nde gündeme gelen merkeziyetsiz finans yasası, önümüzdeki devirde DeFi coin fiyatlarına olumsuz tesir yapablir.

BTC Piyasası: ABD Senatosu DeFi Dalını Regüle Ediyor! 1

CoinGecko’nun datalarına nazaran başka kripto kategorileri ortalama %0,5 düşüş yaşarken dal altcoinleri %1,5 kayıp yaşadı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap