7 Uzmandan “Web 3.0, Metaverse, GameFi ve Altcoin” Tahminleri!

7 Uzmandan “Web 3.0, Metaverse, GameFi ve Altcoin” Tahminleri!

Paylaş
BTC Piyasası: 7 Uzmandan “Web 3.0, Metaverse, GameFi ve Altcoin” Tahminleri!

Çeşitli kripto uzmanlarıyla ve yıldızlarıyla dolu bir yuvarlak masa toplantısında metaverse, Web 3.0, GameFi ve altcoin konularında tahminler yürütüldü. Masa etrafındaki uzmanlar: Hans Koning (Başkan DigiByte kurucu ortağı), O.J. Jordan (Crypto Corner’ın sunucusu), Sergei Simanovskiy (Citizen Cosmos), Alexandra Demidova (Bit Media Kreatif Direktörü), Nikolai Shkilev (Zelwyn Ecosystem CEO’su), Mary Camacho (Holochain İdari Direktörü) ve Paul Moukhine (BDC Consulting CBDO) idi. Sohbet tahminler etrafında dönüyordu ve uzmanlar her zaman aynı fikirde değildi. Detaylar Kriptokoin.com’da.

BTC Piyasası: 7 Uzmandan “Web 3.0, Metaverse, GameFi ve Altcoin” Tahminleri! 1

Metaverse: 2022’de bebek adımları?

Metaverse şu anda trend oluyor, ancak şu anda bebek aşamasında olduğu göz önüne alındığında, uzmanlar arasındaki görüşler önemli ölçüde farklılık gösteriyor. O.J. Jordan, blockchain teknolojisiyle birleştirilmiş metaversenin etkileşimli doğası göz önüne alındığında, VR’nin sonunda gelişmek için çok ihtiyaç duyulan desteği alacağını kaydetti. Bunu akılda tutarak, metaverse piyasasının değeri mevcut 70 milyar dolardan on kat yükselebilir ve 2 yılda 800 milyar dolara ulaşabilir.

BTC Piyasası: 7 Uzmandan “Web 3.0, Metaverse, GameFi ve Altcoin” Tahminleri! 2

Mary Camacho aynı fikirde değildi ve metaverse’nin bir kimlik geliştirmek için hala zamana ihtiyacı olduğuna dikkat çekti. Metaverse içinde, blockchain ve düzenlemelerin yanı sıra bazı etkileri olacak teknolojiler de dahil olmak üzere birçok hareketli parça var. Sonuç olarak, Ona göre, tüm bu karmaşıklıklara rağmen sektörün hızlı bir büyüme gerçekleştireceğini varsaymak için erken. 2022’de sektörün değeri yeni kişi ve markalarla teşhir edilmeye devam ederken, ilerleme yönünde bazı “bebek adımları” atılıyor. Meta veri deposu tartışmasını kapatan Hans Koning, çoğu insanın meta veri deposunda aktif olmak yerine sanal varlıklara sahip olmayı tercih edeceğini söyleyerek araya girdi. Ona göre, Metabrands’a ek olarak OpenSea ve Decentraland gibi projeler büyük potansiyele sahip.

BTC Piyasası: 7 Uzmandan “Web 3.0, Metaverse, GameFi ve Altcoin” Tahminleri! 3

GameFi alanı metaverseye yakından bağlıdır. Alexandra Demidova’ya göre 2021’de kripto oyun projeleri artarken aralarında net bir ayrım yok. Piyasada zaten çok sayıda güçlü oyun var ve gerçekçi olarak, 2022’de Axie Infinity’ye boyut/etki açısından benzer yeni bir oyun göreceğimize dair hiçbir belirti yok. Mary Camacho, GameFi izleyicisinin gelecekte iki net gruba ayrıldığını düşünüyor. İlk grup, eylemlerini kazanç fırsatları olarak gören oyunculardan oluşur. İkinci grup, oyunların entrikaları ve adrenalininde başarılıdır ve finansal yönlerden caydırılması muhtemeldir. Web 3.0’ın uç bir teoriden ana akım teknolojiye evrimi, biz büyük, dağıtılmış oyunların yolunu açarken bu iki grubun ilgi çekici ayrılmasını izlemek için bir arena sağlayacaktır. Paul Moukhine araya girdi ve dev oyun geliştirme stüdyolarının GameFi‘yi oyunlaştırılmış DeFi olarak görmedeki başarısızlığına dikkat çekti. Sektöre bu açıdan bakıldığında kaçırılan fırsatlar var ve mekana giren stüdyolar önemli bir etki yaratacaktır.

BTC Piyasası: 7 Uzmandan “Web 3.0, Metaverse, GameFi ve Altcoin” Tahminleri! 4

Müzik NFT’leri: Sonraki Büyük Şey?

Uzmanlar paneli konular hakkındaki düşüncelerini ifade etmeye devam ederken, Sergei Simanovsky beklenmedik bir blockchain benimseme itici gücüne dikkat çekti: NFT’ler. Bu, kendisi dahil uzmanların öngördüğü bir şey değildi. Dijital sanatçı Beeple, çalışmalarını NFT olarak 69 milyon dolara satarak tarihi bir satış yaptı. O.J. Jordan, bir sonraki NFT sınırının müzik olacağını tahmin ederken bu önemli olayı gündeme getirdi. Doğrudan mülkiyetin ve telif haklarına erişimin çekiciliği, sanatçıların onlarca yıldır mücadele ettiği kazançların kontrolü sorununu çözüyor. NFT’ler, merkezi olmayan teknolojinin benimsenmesi üzerindeki etkilerinde dönüşümsel olsa da, uzmanların çoğunluğu arasındaki fikir birliği, 2017-18 ICO hype yolunu takip etme riskinin olduğuydu. Spekülatif balon patladığında hype sona erdiğinde, birçok insan satış yaparken zarara uğradı.

BTC Piyasası: 7 Uzmandan “Web 3.0, Metaverse, GameFi ve Altcoin” Tahminleri! 5

Genel his, yeni, mahremiyete dayalı, merkezi olmayan bir web‘in yakında bir noktada kök salmasıyla merkezi internetin ortadan kalktığını göreceğimiz yönünde. Mary Camacho önemli bir engelin altını çizdi: kullanım kolaylığı. Şu anda, “Web 3.0” olarak adlandırılan merkezi olmayan web ile ilgilenen insanlar, ondan nasıl yararlanılacağını ve ondan bir şeyler kazanmasını bilen kişilerdir. Büyümesi, kullanıcı deneyiminin mevcut merkezi web kadar sorunsuz ve anlaşılması kolay olmasını gerektirecek. 2022’de, kişinin kimliğini çevrimiçi olarak kontrol altında tutma arzusu hayati bir konu olacak. Yine de, insanların tanıdık şeylerle rahat olma arzusu, web 3.0’a geçişi rayından çıkaracaktır.

BTC Piyasası: 7 Uzmandan “Web 3.0, Metaverse, GameFi ve Altcoin” Tahminleri! 6

Uzmanlar, 2022’de blockchain düzenlemesi ile ilgili sert bir şey olmayacağını tahmin ediyor. Blockchain üzerindeki belirsiz konum, yardımcı program tokenlerinin tanımı gibi konularda devam edecek. Hans Koning’e göre, ABD, düzenleyicilerinin kararsızlığı nedeniyle fırsatları kaçırmaya hazırlanıyor. Kriptoyu kucaklayan düzenlemelere sahip devletler ve piyasayı kendi kendini düzenlemek için terk edenler ABD’yi geride bırakıyor. Kripto para birimleriyle ilişkili aşırı oynaklık, onu düzenleyicilerin düşmanı yapar ve bu da muhtemelen daha sıkı kısıtlamalara yol açar. 80’den fazla ülkede Merkez Bankası Dijital Para Birimlerinin (CBDC‘ler) uygulanması devam etmektedir. Çin gibi diğer ülkeler bunları zaten dolaşımdaki dijital yuan ile piyasaya sürdüler. CBDC’ler piyasaya sürüldükten sonraki adım, kripto kısıtlaması veya tamamen yasaklanmasıdır.

BTC Piyasası: 7 Uzmandan “Web 3.0, Metaverse, GameFi ve Altcoin” Tahminleri! 7

Yuvarlak masa tartışması, uzmanların 2022 Bitcoin tahminlerini sunmalarıyla sona erdi. O.J. Jordan bu yıl 120 bin dolarlık bir zirve görürken, Nikolai Shkilev 100 bin dolar öngörüyor. Hans Koning, 20 bin dolar ile 1 milyon dolar arasındaki fiyat dalgalanmalarının her iki uç noktası için spekülatörlerin bulunduğunu, ancak gerçek değerin orada bir yerde yatacağını çabucak belirtti.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap