4 Kripto Balinası Uyandı: Süratle Bu Altcoinden Alıyorlar!

4 Kripto Balinası Uyandı: Süratle Bu Altcoinden Alıyorlar!

Paylaş
BTC Piyasası: 4 Kripto Balinası Uyandı: Süratle Bu Altcoinden Alıyorlar!

Kripto para AAVE balinaları son iki haftadır daima olarak token biriktirdi. Balinalar ortalama 68,24 dolar fiyattan 3,63 milyon dolar bedelinde AAVE satın aldı. Balinaların birikimi ne manaya geliyor? Yazımıza bakalım.

Dört balina kripto para AAVE’den 3,63 milyon dolar topladı

Balinaların birikimi, tipik olarak AAVE fiyatında yaklaşan bir yükseliş hareketinin işareti. Büyük cüzdan yatırımcıları, kripto ekosistemindeki çalkantılı olaylara karşın daima olarak AAVE tokenleri biriktirdi. Geçtiğimiz iki hafta içinde, AAVE ekosistemindeki dört balina 3,63 milyon dolar kıymetinde AAVE satın aldı. Birikim, çoklukla varlığın fiyatı için bir yükseliş işareti olarak kabul ediliyor. AAVE yazı yazıldığı sırada 71,54 dolardan süreç görüyor. Kripto istihbarat takipçisi Lookonchain’in datalarına nazaran, AAVE ağındaki dört büyük cüzdan yatırımcısı, 3,63 milyon dolar bedelinde 53.208 AAVE token satın aldı.

Diğer taraftan bunları stake etti. Balinalar AAVE’yi son iki hafta içinde dengeli bir biçimde ortalama 68,24 dolar fiyattan satın aldı. 68,24 dolar düzeyi, AAVE’nin fiyat rallisinin anahtarı. Bu düzeyin altında, büyük cüzdan yatırımcılarının holdingi su altında kalacağı için takviye misyonu görmesi beklenen. Bu da balinaların kısa vadede kâr elde etmek için AAVE fiyatını daha da yükselteceği manasına geliyor.

AAVE balina sayısı artıyor, muhtemelen toparlanmayı katalize edecek

IntoTheBlock dataları, kripto para AAVE tokenlarını elinde tutan balina sayısında %7,14’lük bir artış olduğunu ortaya koyuyor. AAVE’nin sirkülasyondaki arzının %1’inden fazlasına sahip bir cüzdan adresi “balina” olarak kabul ediliyor. Mevcut fiyat olan 73,94 dolara nazaran, 106 milyon dolardan fazla AAVE tokenı tutan bir cüzdan balina cüzdanı olarak kabul ediliyor. Aşağıdaki grafikte görüldüğü üzere, balina cüzdanlarının sayısı 30 günlük bir müddet içinde artmış durumda.

BTC Piyasası: 4 Kripto Balinası Uyandı: Süratle Bu Altcoinden Alıyorlar! 1

Diğer taraftan ferdî yatırımcılarda bir düşüş yaşandı. Lakin balinalardan gelen talep varlık üzerindeki satış baskısını absorbe etti. Kripto para AAVE fiyatı şu anda üç Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) üzerinde yer alıyor. Ayrıyeten, 69,78 dolarda 10 günlük EMA, 63,84 dolarda 50 günlük EMA ve 71,09 dolarda 200 günlük EMA kelam konusu. AAVE’nin fiyat rallisinde, bu düzeylerin kilit dayanak düzeyleri olarak hareket etmesi bekleniyor.

BTC Piyasası: 4 Kripto Balinası Uyandı: Süratle Bu Altcoinden Alıyorlar! 2

AAVE fiyatı, üst istikametli momentumun devam etmesi halinde Nisan ayı tepesi olan 84,29 doları hedefleyebilir. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda balina birikiminin kripto para için değerli bir yükselişe delalet edeceğini söylememiz mümkün. Fiyatın üst taraflı seyri yatırımcı iştahını da artıracaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap