30.000x Yapan Bu Altcoin, SBF ile Kontaklı mı? İşte İddialar!

30.000x Yapan Bu Altcoin, SBF ile Kontaklı mı? İşte İddialar!

Paylaş
BTC Piyasası: 30.000x Yapan Bu Altcoin, SBF ile Kontaklı mı? İşte İddialar!

BALD isimli altcoin projesinin kıymetindeki gibisi görülmemiş artış, dünya çapındaki kripto analistlerinin dikkatini çekti. Gizemli geliştiricisi hakkında bir soruşturma başlatılmasına neden oldu. Token 30.000 katlık şaşırtan bir kıymet artışına tanıklık etti. Bu nedenle hem yatırımcıların hem de meraklıların ilgisini çekti. Bununla birlikte, likidite havuzundan 6.800 ETH’nin çekilmesi de dahil olmak üzere son gelişmeler, BALD geliştiricisinin kimliğini çevreleyen kuşkuları ve söylentileri tetikledi. İşte detaylar…

Son vakitlerin tanınan altcoin projesi ile SBF ortasında temas tezi var

Kripto alanındaki çalışmalarıyla tanınan analist Adam Cochran, BALD’ın ardındaki potansiyel geliştirici hakkında spekülasyon yapan önde gelen seslerden biri olarak ortaya çıktı. Cochran, tanınan kripto kişiliği SBF (Sam Bankman-Fried) ve onun ünlü ticaret şirketi Alameda Research’ü işaret etti. Cochran, “BALD geliştiricisinin FTX, Alameda ya da SBF’den biri olduğundan yüzde 99 eminim. FTX’te çalışmış olan birtakım şahıslar de bu türlü düşünüyor. Cüzdan geçmişi buna işaret ediyor,” dedi.

Twitter’da Hype olarak bilinen anonim bir yatırımcı, geliştiricinin gönderileri ile SBF’ninkiler ortasındaki benzerlikleri vurgulayarak yangına körükle gitti. On-chain hareketler, BALD geliştiricisi ile SBF’nin Sushi tekliflerine birinci oy verenlerden biri olması, internet erişimi için VPN kullanmaları üzere geçmiş faaliyetleri ortasında muhtemel temaslar olduğunu öne sürerek kuşkuları daha da artırdı. Reddit kullanıcıları kendi araştırmalarını yaparak BALD geliştiricisinin cüzdanının iki yıldan uzun bir müddet boyunca hem FTX hem de Alameda’dan yaklaşık 12.300 ETH meblağında kripto transferi aldığını ortaya çıkardı.

BALD’ın ardında sahiden de SBF olabilir mi?

Şaşırtıcı bir formda, bir Twitter kullanıcısı BALD geliştiricisinin Binance cüzdanına para aktaran adreslerden birinin, bir evvelki yıl kıymetli bir çöküş yaşayan Terra LUNA’nın UST istikrarsızlığını tetikleyen bir hesapla irtibatlı olduğunu argüman etti. Bununla birlikte, SBF’nin iştirakini çevreleyen spekülasyonlar, mevcut yasal durumu göz önüne alındığında tasaları artırdı. SBF konut mahpusunda tutuluyor ve teknoloji kullanımına katı kısıtlamalar getiriliyor. Hatta eski FTX yöneticisine,  kapaklı telefon kullanma hududu getirildi.  Wintermute’un araştırma müdürü Igor Igamberdiev, Alameda teması mümkünlüğünü kabul etmekle birlikte bunun Bankman-Fried’ın kendisi olma ihtimalinin düşük olduğuna inanıyordu.

BALD tokeninin meteorik yükselişi kripto topluluğunu büyüledi ve gelişiminin ardında kimin durduğuna dair ilgi cazip soruya dikkat çekti. On chain bilgiler Alameda Research ve SBF ile muhtemel temaslara işaret etse de, geliştiricinin gerçek kimliği hala belirsizliğini koruyor. Araştırmalar devam ederken, kripto dünyası fevkalâde BALD token artışının gerisindeki gizemi çözecek karşılıkları merakla bekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap