25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Bu Altcoin İçin Patlama Sinyali Geldi!

25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Bu Altcoin İçin Patlama Sinyali Geldi!

Paylaş
BTC Piyasası: 25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Bu Altcoin İçin Patlama Sinyali Geldi!

Felaketle sonuçlanan 2022 yılının akabinde XRP ve başka kriptolar bu yıl âlâ bir yükseliş gösterdi. Lakin, Ripple’ın ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ile yasal gayreti devem ediyor. Bu nedenle altcoin fiyatının önümüzdeki aylarda nasıl bir performans göstermeye devam edeceği belgisiz.

Kripto gurusundan XRP tahmini

Kripto analisti Ali Martinez, XRP için potansiyel bir yükseliş hareketi tespit etti. XRP’nin 12 saatlik grafiği üzerinde yaptığı teknik tahlile (TA) nazaran, alım sinyalinin doğrulanması halinde XRP’nin 0,45 dolara kadar yükselmesi mümkün. Bu bağlamda analist, şu açılamayı yapıyor:

TD Sequential, XRP için 12 saatlik grafikte bir satın alma sinyali sunuyor. Doğrulandığı takdirde XRP’yi 0,45 dolara hakikat itmesi olası.

BTC Piyasası: 25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Bu Altcoin İçin Patlama Sinyali Geldi! 1XRP 12 saatlik grafik / Kaynak Ali Martinez

Analistin tahlili, trendin tükenme anını ve muhtemel fiyat dönüşünü tam olarak belirlemek için kullanılan tanınan bir teknik tahlil aracı olan TD Sequential’a dayanıyor. Öbür bir deyişle, trend piyasalarında performans gösteren lakin aralık piyasalarında tıpkı seviyede performans gösteremeyen başka birçok TA göstergesinin karşılaştığı zorlukları ele almak için tasarlanmış bir karşı trend aracı.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere kripto oyuncuları, 25 sinyali yanlışsız çıkan TD Sequential’i dikkate alıyor. Bu yüzden bu göstergenin, kripto piyasası için kıymeti yadsınamaz. Burada TDS’nin, BTC’nin 2019’daki doruğunu ve taban fiyatını gerçek iddia ettiğini belirtmek gerekiyor. Misal formda gösterge, BTC’nin 2017 ve 2018’deki tepe ve taban düzeylerini de isabet ettirdi. Ayrıyeten XTZ, LINK, ETH üzere altcoin’lere yönelik de birçok fiyat hareketini gerçek bildi. Son olarak, 2023 Mart ayında 20.000 doların eşiğindeki BTC için boğa sinyali verdi.

Altcoin fiyat analizi

Basın saatine nazaran XRP son 24 saatte %0,3’ten fazla düşüşle 0,43 dolardan süreç görüyor. Piyasa pahasına nazaran altıncı en büyük kripto para son 7 günde %8’den fazla düştü. Lakin yılbaşından bugüne yaklaşık %25 artış gösterdi.

BTC Piyasası: 25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Bu Altcoin İçin Patlama Sinyali Geldi! 2XRP YTD fiyat grafiği

XRP’nin mevcut takviye düzeyi 0,39 dolarda duruyor. Direnç ise 0,45 dolar olarak görülüyor. Bu, Martinez’in satın alma sinyalinin doğrulanması halinde aşılabilecek bir düzey. XRP’nin piyasa pahası şu anda 22 milyar dolar düzeyinde bulunuyor.

Altcoin, Ripple’ın SEC’e karşı devam eden yasal savaşındaki değerli bir gelişmenin akabinde bu yılın başlarında kayda kıymet bir fiyat artışı gördü. Bilhassa, ABD bölge yargıcı Analisa Torres’in SEC’in kilit şahitlerinden Patrick Doody’yi vazifeden alarak davanın özet kararına daha fazla katılmasını yasaklamasının akabinde XRP %20’den fazla artış gösterdi.

Teknik göstergeler bize ne söylüyor?

Öte yandan, XRP’nin TradingView’in 1 günlük göstergelerindeki teknik tahlili yükseliş tarafında değil. Yani, kripto para için TA özeti ‘Sat’ hissiyatını gösterirken, sadece 3 gösterge ‘Al’ diyor.

BTC Piyasası: 25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Bu Altcoin İçin Patlama Sinyali Geldi! 3XRP teknik tahlil özeti / Kaynak: TradingView

Olumsuz hava temel olarak 12’de ‘Güçlü Satış’a işaret eden hareketli ortalamalardan (MA) kaynaklanıyor. Osilatörler daha az düşüş eğiliminde ve gösterge 8’de ‘Nötr’ bir derecelendirme gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap