250 Milyon Dolarlık Tether Piyasaya Sürüldü!

250 Milyon Dolarlık Tether Piyasaya Sürüldü!

Paylaş
250 Milyon Dolarlık Tether Piyasaya Sürüldü!

Piyasa manipülasyonu ile ilgili son iddialarda Tether, tüm USDT’nin ABD Doları tarafından desteklendiğini teyit eden bir belge hazırladı. Söz konusu onay, Tether’ın hesaplarına iki bankadan erişimi olan Freeh Sporkin ve Sullivan LLP tarafından gerçekleştirildi.

Fonların araştırılması haftalar sonra gerçekleşti ve yetkililer şirketin 1 Haziran’da ne kadar tuttuğunu açıkladı. Firmanın geldiği sonuç, miktarın Tether coinlerinin dolaşımdaki değerine eşit olmasıydı. Miktar 2.54 milyar dolara yakındı. Tether’ın CEO’su JL van der Velde şunları söyledi:

“Spekülasyona rağmen, Tether’ın Tets’lerin belirli bir anda dolaşımda USD rezervleriyle desteklendiğini ve kamu tarafından ortaya atılan bazı soruları yanıtlamak için bunun bağımsız bir şekilde doğrulanmasından memnuniyet duyduğumuzu sürekli olarak belirttik.”

Tether, piyasada değişmeyen bir değer sağlamak için tasarlanmış bir sabit coin. Dijital para dalgalanmasına rağmen, tether’in fiyatı uç dalgalanma yaşamadı.

Bu durum, son coinlerin çıkarılması hakkında bize bir bakış açısı sağlıyor. Litecoin [LTC] tasarımcısı Charlie Lee olayla ilgili olarak şunları belirtiyor:

“Bu durum (Tether basımı) genellikle fiyatın yukarın gittiğinin habercisidir. İnsanlar USD yatırıp geriye USDT aldığında Tether basılır. Bu basılan USDT coinleri daha sonra kripto para satın alımında kullanılır. Bu, birinin borsalara 250 milyon dolar para yatırmasına benzetilebilir. Ancak hemen kripto para satın alınacağı anlamına gelmez”

Charlie Lee’nin tweetine karşılık bir kullanıcının yorumu ise şöyleydi:

“Geçen aylarda pazara giren tether $ USDT nereye gitti? Bu asla hesaptan düşülmedi. Bitcoin 20K’dan 6K’ya düşmesine rağmen. Tüm bu önceki USDT hala yan çizgide olmalı. Ben buna aldatmaca derim! ”

Charlie Lee yanıt olarak şunları söyledi:

“Her seferinde ayrılanlardan daha fazla insan geliyorsa, o zaman daha fazla USDT basacak ve herhangi bir şeyi yok etmeye gerek olmayacak. Sonuçta kimsenin USDT’yi USD karşılığında değiştirmediği anlamına gelmez. ”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap