2 Finans Devi Ripple (XRP) İçin Yeni Planlarını Açıkladı

2 Finans Devi Ripple (XRP) İçin Yeni Planlarını Açıkladı

Paylaş
2 Finans Devi Ripple (XRP) İçin Yeni Planlarını Açıkladı

Kriptokoin.com – Ripple (XRP)’ın müşterilerinden ikisi, şirketin sınır ötesi ödeme teknolojisini kullanma alanlarını genişletme planlarını duyuruyor.

İspanyol bankacılık devi Santander’in yeni Ripple (XRP) planı

İspanyol bankacılık devi Santander’in yönetim kurulu başkanı Ana Botin’in Bloomberg’le yaptığı yeni röportajda, şirketin Ripple tabanlı ödeme uygulaması One Pay FX’i ABD’ye getirdiğini söyledi:

Bu arada, Blockchain tabanlı perakende sınır ötesi ödemeler uygulaması olan One Pay FX’i piyasaya sürüyoruz. Bu ABD’ye geliyor. Açık bankacılık yapacağız.

Şimdiye kadar One Pay FX dört koridorda yaşıyordu: İngiltere, Brezilya, Meksika ve İspanya. Santander, Ripple’ın Swift ile rekabet etmek üzere tasarlanan ve XRP’yi kullanmayan ödeme mesajlaşma sistemlerini kullanıyor.

Küresel bir döviz alım satım şirketi olan Mercury FX’in yeni Ripple (XRP) planı

Öte yandan, Londra, Hong Kong ve Cape Town’da ofisleri bulunan küresel bir döviz alım satım şirketi olan Mercury FX, Ripple’ın Talep Üzerine Likidite (ODL) olarak bilinen XRP destekli ödeme çözümünün kullanımını genişletmeyi planladığını açıkladı. Ripple’ın düzenlediği son konferansta, Mercury FX CEO’su Alastair Constance, şirketin ODL’yi Afrika’ya getirme planlarını açıkladı. Şirket ayrıca Filipinler ile BAE arasında bir koridor açmak için Dubai’de bir ofis kuruyor:

Sadece Filipinli pazarı yılda 2,5 milyar ABD doları değerinde. Orada para gönderme genellikle yüzde 8’e mal oluyor. Müşterilerimiz için büyük tasarruf ve bizim için yeni bir kâr merkezi anlamına gelen Ripple sayesinde bu oranı kolayca geçebiliriz.

Mercury FX, daha önce xRapid olarak bilinen ODL’yi kullanan ilk finans kuruluşlarından biri. Şirket, 2018 yılının sonlarında teknolojiyi kullanarak ilk ödemelerini başlattı ve İngiltere ile Filipinler arasındaki ODL destekli bir koridoru kullandı. Ripple ile ilgili kritik haberler için “XRP 2020’ye Kadar 100 Doları Görür Mü? Ripple Yetkilisi Açıkladı” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap