16 Altcoin İçin Sıcak Gelişme: Paydaşlık ve Daha Fazlası!

16 Altcoin İçin Sıcak Gelişme: Paydaşlık ve Daha Fazlası!

Paylaş
BTC Piyasası: 16 Altcoin İçin Sıcak Gelişme: Paydaşlık ve Daha Fazlası!

Kripto para piyasasında moraller bozuk. Zira, önder kripto Bitcoin, 27 bin doların altına daldı. Altcoin projeleri de genel olarak başkanlarını takip etti. Bununla birlikte, projeler geliştirmeye, paydaşlık kurmaya vb. devam ediyor.

Altcoin projelerinden son dakika haber panoraması…

MakerDAO, DAI Tasarruf Oranında (DSR) indirime gidiyor!

MakerDAO, kendi stablecoin’i Dai (DAI) için geçen hafta DSR’yi %3 seviyesinden %8 seviyesine yükseltti. Bu değişim %166’lık bir artış manasına geliyor. Bununla birlikte MakerDAO, 17 Ağustos’ta bir yönetişim teklifiyle DAI tasarruf ürününün getiri oranında büyük bir düşüşe gitmeyi önerdi. Teklif, 16 Eylül’e kadar oylamaya açık kalacak. Teklifin kabulü için 76 bin MKR’ye ihtiyaç var. Şimdiye kadar iştirakçiler teklife 45 bin MKR’lik olumlu oy kullandı.

Coinbase Kanada, üç altcoin ticaretini askıya alacak

Önde tekrar kripto borsası Coinbase, Kanadalı kullanıcıları için Tether, Dai ve RAI ticaretini askıya alacak. Kullanıcılar son tarihten sonra USDT, DAI ve RAI yatırmaya ve çekmeye devam edebilecek. Fakat borsa, alım satımı askıya alacak.

BNB Chain körpü hackerının BNB durumu tasfiye oldu

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa dün başlayan sert düşüş dalgasıyla sarsıldı. Bu düşüş, BNB Chain’den 150 milyon dolar çalan hackerın da vurdu. BNB fiyatındaki sert düşüşle hackerın 33,3 milyon dolarlık BNB pozisyonu tasfiye oldu. Bahse bahis hacker, geçen yıl BSC’de yaklaşık 600 milyon dolar değerinde varlık çaldı. Bu BNB’ler ile 150 milyon dolar değerinde USDT ve USD Coin (USDC) satın aldı. Hacker ayrıyeten, o vakitler Venüs Protocol’de 900 bin vBNB’lik bir durum açtı.

BTC Piyasası: 16 Altcoin İçin Sıcak Gelişme: Paydaşlık ve Daha Fazlası! 1

Magic Eden, Polygon’da 1 milyon dolarlık yaratıcı fonu başlattı

Cross-chain NFT platformu Magic Eden, Polygon’da dalın tecrübeli isimleri ve danışmanlardan oluşan bir grupla yeni jenerasyon içerik oluşturucuların ekosistemler kurmasına yardımcı olmak için tasarlanmış 1 milyon dolarlık bir içerik oluşturucu fonu başlatıyor.

Dev balina, PEPE’den milyonlarca dolar ziyan etti!

Kripto analitik platformu Lookonchain’in bildirdiğine nazaran, bir balina son 3 gün içinde 825 milyar PEPE’yi ziyanına elden çıkardı. Balina, 8 Mayıs ve 13 Mayıs’taki en yüksek fiyatlarda Binance’ten 3,5T PEPE (o sırada 7,6M dolar) aldı. Akabinde Ağustos ayında 1,44T PEPE’yi (1,73 milyon dolar) sattı. Böylelikle, bu alım satımdan yaklaşık 1,4 milyon dolar ziyan etti.

OKX, iki altcoin süreç paritesini delist etti

Kripto borsası OKX, likiditesi düşük birkaç daima takas ve marj trade paritesini listeden çıkaracağını duyurdu. Bu bağlamda OKX, DORA/USDT ve ENJ/USDT süreç paritelerini 24 Ağustos saat 11:00’de de-list edecek. Borsa, de-list münasebeti olarak piyasa likiditesini artırma ve daha düzgün bir kullanıcı tecrübesi sunmayı gösterdi.

Ethereum-Futures ETF’leri SEC onayı yolunda!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), Ethereum (ETH) vadeli süreçlerine dayalı birinci borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) yeşil ışık yakma yolunda ilerliyor. Bu karar, bir müddettir bu eserlerin piyasaya sürülmesini savunan birkaç finans firması için kıymetli bir zafere işaret ediyor. Uzmanlara nazaran SEC’in Ether’in vadeli süreç kontratlarına dayanacak olan bu ETF’lerin piyasaya sürülmesini engellemesi pek muhtemel değil.

BTC Piyasası: 16 Altcoin İçin Sıcak Gelişme: Paydaşlık ve Daha Fazlası! 2

SEC Ripple davasında süreksiz temyiz başvurusu için yeşil ışık yaktı

ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi, SEC’in temyiz müracaatında bulunma talebini kabul etti. Fakat bu karar temyize otomatik olarak müsaade vermiyor. Karar yalnızca SEC’in resmi olarak talepte bulunmasına imkan tanıyor. Mahkeme her iki taraf için de bir dizi son tarih belirledi. SEC’in 18 Ağustos’a kadar dilekçesini sunması ve akabinde Ripple’ın 1 Eylül’e kadar itiraz dokümanlarını sunması bekleniyor.

Tether (USDT) nihayet birinci platformu Omni’yi düşürdü

Tether Limited, en büyük stablecoin olan amiral gemisi eseri USDT’yi üç Blockchain’de desteklemeyi bıraktı. Bu bağlamda Tether Limited, 17 Ağustos’tan itibaren, USDT için Kusama, Bitcoin Cash SLP ve Omni Layer uygulamalarına verdiği dayanağı sonlandıracak. Şirket, bu kararının bir dizi dahili tahlil göstergesine dayandığını belirtti. Bu ortada, USDT’nin 2014’ten bu yana kullandığı birinci platform olan Omni de listede yer alıyor. Fakat, Tether’in (USDT) Bitcoin (BTC) ekosistemine geri dönmesi takımı için şimdi imkansız değil.

AltLayer, Arpa Network’ün Randcast’i ile işbirliği yapıyor

Son blog yazısına nazaran AltLayer, Arpa Network’ün Randcast’i ile stratejik bir paydaşlık kurduğunu duyurdu. Bu işbirliği, her iki platformun güçlü istikametlerinden yararlanmayı amaçlıyor.

28 global işletme XRP’yi ödeme olarak kabul ediyor

BitPay, XRP yatırımcılarının istedikleri mal ve hizmetler karşılığında XRP harcayabilecekleri 28 firmayı bilhassa vurguladı. Bilhassa, 28 işletme BitPay’in traderını temsil ediyor. BitPay, XRP’nin dört saniyelik süratli ödeme müddetinin, traderları altcoin tokenlerini ödeme olarak kabul etmeye çeken bir faktör olduğunu belirtti.

Üç kripto borsası üç altcoin listeliyor

LCX borsası, Internet Computer (ICP) tokenini listeleyeceğini duyurdu. Bir başka kripto borsası Bitkub ise son vakitlerin tanınan altcoin projesi Worldcoin’i (WLD) listesine ekliyor Borsa, WLD’yi 18 Ağustos saat 1:00’de listeleyeceğini açıkladı. Kripto borsası BitMart, Verse’i 18 Ağustos TSİ 13.00’da VERSE/USDT paritesi ile listeliyor.

TXA burn kampanyası başlattı!

TXA (TXA) token yakma kampanyası başlattı. Kampanya şu anda yürürlükte ve 1 Ekim’e kadar devam edecek. Bu bağlamda altcoin projesi, Swap ve TXA Network main-net’i 31 Ağustos’ta açacak. Lansmanla birlikte Staking Yetenekleri gelecek.

Gods Unchained, staking programı başlattı

Gods Unchained, duyurusuna “Selamlar Ölümlüler” diyerek başladı. “Tanrılar size daha fazla ikram vermek için geri döndü!” diyerek devam etti. Altcoin projesi, yeni ve geliştirilmiş manuel stake programı 4 Ekim 2023’e kadar yayında olacağını açıkladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap