10x ve Üzeri Getiriler Beklenen 3 Altcoin Mücevheri Bunlar!

10x ve Üzeri Getiriler Beklenen 3 Altcoin Mücevheri Bunlar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 10x ve Üzeri Getiriler Beklenen 3 Altcoin Mücevheri Bunlar!

Bildiğiniz üzere Bitcoin ve altcoin piyasası, kimi devirlerde büyük yükselişler yaşayarak yatırımcılarını şaşırtabiliyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere tanınan kripto para analistleri, son yaptıkları tahlillerde bu 3 altcoin projesi için 10x ve üzeri getiriler beklediğini açıkladı! İşte detaylar…

Bu kripto para üniteleri, 2024 ve 2025 yılına damga vurabilir!

Bildiğiniz üzere ayı piyasası uzun bir müddettir sürüyor ve birçok yatırımcı yeni yükselişlerin ne vakit olacağı konusunda sabırsızlıkla bekliyor. Uzmanlara nazaran ise anlık olarak yatırım yapacak birçok yatırımcı hayli büyük fırsatlarla karşı karşıya kalabilir. Bu yıl kripto para piyasasında hafif bir toparlanma görülürken birden fazla kripto giriş düzeyi fiyatlarında kaldı. Bu yüzden analistler, 2024 ve 2025 yıllarını büyük olasılıkla kesimin patlama yapacağı yükseliş yılları olarak kabul ediyor. Uzmanlar, önümüzdeki yıllar için bu 3 olaya dikkat çekiyor.

  • Bitcoin 2024 Halving aktifliği; Aktiflikle bir arada arz azaltılacak ve Bitcoin talebi artacak. Bu yüzden fiyatlar yükselişe geçebilecek.
  • Federal Rezerv’in siyasetlerini yumuşatması; Federal Rezerv’in siyasetlerini yumuşatması durumunda kripto para üniteleri üzere ‘riskli’ varlıklara olan teşvik artacaktır.
  • CBDC’ler popülerlik kazanıyor; Uzmanlara nazaran birçok ülke CBDC’leri kullanma istikametinde adımlar atacak. Bu kripto para ünitelerini daha da meşrulaştırabilir ve fiyatlar yükselişe geçebilir.
Ulaş Utku Bozdoğan: 10x ve Üzeri Getiriler Beklenen 3 Altcoin Mücevheri Bunlar! 1

Bitcoin (BTC)

Bitcoin topluluğunda çok şey oluyor. Ve BTC, bu yıl satın alınacak en uygun kripto para ünitelerinden biri olmaya devam ediyor. Elbet, Bitcoin piyasanın sıcaklığını denetim ediyor. Bu, piyasanın BTC’nin fiyatı istikametinde aktığı manasına geliyor. Pekala uzmanlara nazaran neden Bitcoin’e yatırım yapılmalı?

Uzmanların görüşüne nazaran birinci neden olarak Benimsenme oranları karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz üzere Bitcoin’in bedelinin son on yılda arttığını gördük. Ayrıca, birtakım ülkeler artık Bitcoin’i tanıdı. Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesinde de bir artış gördük. 

Büyük şirketler ve hedge fonları da Bitcoin kervanına atladı. Ve yalnızca Microstrategy üzere büyük şirketler de değil.

Bir başka neden ise Bitcoin halving aktifliğinin yaklaşması. Bildiğiniz üzere 2024’te gelecek aktiflik, fiyatı büyük bir halde etkileyebilir. Bitcoin’in dördüncü yarılanma olayı. 210 bin block’ta gerçekleşiyor ve bu her dört yılda bir gerçekleşiyor. Bir sonraki yarılanmanın 4 Mayıs 2024 civarlarında olması planlanıyor.

Bununla beraber Bitcoin’in kullanım durumları ortasında ödeme ve paha saklama yer alır. BTC’nin uzun vadeli bir bahis olmasının nedenlerinden biri de budur. Bitcoin en büyük piyasa kıymetine sahiptir. Ayrıca çevrimiçi ve çevrimdışı ödeme için kabul edilir. Birçok kişi, Bitcoin’i Avrupa ve ABD’de devam eden bankacılık krizinden inançlı bir sığınak olarak görüyor. 

Polygon (MATIC)

Polygon, suratı ve ucuz fiyatları nedeniyle geliştiriciler ortasında tanınan bir seçimdir. Böylelikle, bu chain tek bir yan chain’de saniyede 65.000’e kadar süreci işleyebilir. Polygon’un geliştiriciler ortasındaki popülaritesi, ona uzun vadeli büyük bir potansiyel sağlıyor. Ayrıyeten, Polygon’un evvel teknoloji yaklaşımı bir boğa piyasasında başarılı olabilir. Sonuç olarak uzmanlara nazaran, proje 2025 yılına kadar on kat büyüyebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: 10x ve Üzeri Getiriler Beklenen 3 Altcoin Mücevheri Bunlar! 2

Polygon’un birlikte çalışabilirliğe odaklanması, ona yatırım yapmak için bir öbür büyük neden olarak açıklanıyor. Polygon, Ethereum uyumlu blockchain’leri ortasında birlikte çalışabilirliği geliştirmek için çalışır. Bunu, farklı ölçeklendirme tahlillerini destekleyerek yapar. Bu da popülerliğini artıran sebeplerden biri.

Bununla bir arada Polygon kısa müddet evvel çığır açan altyapısı zk-EVM’yi piyasaya sürdü. Bu lansman, Polygon’un son zamanlardaki büyümesinin büyük bir nedenidir. Geliştiriciler bu lansman sayesinde Ethereum’un tesirlerinden yararlanabiliyor. Anlık olarak Polygon’un lokal coin’i MATIC, 0.959994 dolardan süreç görüyor.

Cosmos (ATOM)

Uzmanlar, son coin için biraz sürpriz olabileceğini aktarırken, Cosmos (ATOM)’u listelerine ekliyor. Aktarılan datalara nazaran Cosmos’un fiyatı çok değişken olabilir. Lakin birçok uzman, bu durumu kripto para ünitelerinin genel tabiatına bağlıyor. Bununla birlikte uzmanlara nazaran Cosmos uygun bir uzun vadeli potansiyele sahiptir. Tanınan altcoin Cosmos (ATOM) piyasaya sürüldüğünden bu yana epeyce güzel bir performans sergiledi. Ocak 2022’de ATOM tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 44 dolara ulaştı. Bununla bir arada ATOM, ayı piyasasının en düşük olduğu Haziran 2022’den bu yana yüzde 170 yatırım getirisi sağladı. Bu, başka kripto paralardan daha yeterli. Yani Cosmos, Layer-0 protokollerinde mevcut başkan olarak karşımıza çıkıyor. Bunlar, kendi birlikte çalışabilir blockchain’inizi oluşturmanıza imkan tanıyan protokollerdir. Cosmos’ta her hafta yeni chain’ler çevrimiçi oluyor.

IBC için Artan Talep, tanınan altcoin için bir yükseliş sinyali olabilir. IBC, “Blockchain’ler Ortası İrtibat Protokolü” manasına gelmektedir. IBC, farklı blockchain ağları ortasında bilgi göndermenin bir yoludur. Münasebetiyle, chainler ortası irtibat blockchain’de büyük bir meseledir ve IBC bunu çözmeye yardımcı olur. Birincil IBC kullanıcıları Cosmos’ta bulunuyor.

Bununla birlikte çoğaltılmış güvenlik tedbirleri de blockchain projesini bedelli kılıyor. ‘Replicated Security’ sistemi, Cosmos’un chain’ler ortası güvenlik (ICS) özelliğinin birinci sürümü olarak karşımıza çıkıyor ve blockchain’lerin gelişmiş güvenlikleri için doğrulama kaynaklarını paylaşmasına müsaade veriyor. Bu yeni uygulama, öteki chain’lerin Cosmos’ta likiditeden yararlanmasına imkan tanıyor. Bununla bir arada yeni iştirakleri da projeye olan dikkati artırıyor. Anlık olarak tanınan altcoin Cosmos (ATOM), 10.73 dolardan süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap