100-1000x Yapan Altcoinler, Patlamadan Evvel Nasıl Bulunur?

100-1000x Yapan Altcoinler, Patlamadan Evvel Nasıl Bulunur?

Paylaş
BTC Piyasası: 100-1000x Yapan Altcoinler, Patlamadan Evvel Nasıl Bulunur?

Kripto para yatırımcıları son haftalarda büyük yükseliş yaşayan meme coinlerin akabinde, 100x ve 1000x yapma potansiyeli olan altcoinler için harekete geçti. Bununla bir arada uzmanlar, yatırımcıların bu altcoinleri nasıl bulabileceği istikametinde kritik noktalara değindi! İşte detaylar…

Uzmanlar, potansiyele sahip altcoinleri bulmak için bu noktalara işaret etti!

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere geçtiğimiz haftalarda yatırımcılar, birçok meme coin projelerinin yükselişine şahit oldu. Hatırlayacağınız üzere bu coinlerden biri olan PEPE, yatırımcılara yüzde 3000 düzeylerinde yükselerek muazzam kar düzeyleri sağlamıştı. Anlık olarak uzmanlar, 100-1000x yapan bu altcoinlerin patlamadan evvel yatırımcılar tarafından keşfedilmesi için şu kritik noktaları paylaştı;

 • Araştırma yapın: Potansiyel fırsatları belirlemek için farklı meme coinleri araştırarak başlayın. CoinMarketCap, CoinGecko üzere web sitelerini meme coinler de dahil olmak üzere farklı kripto paraları araştırmak için kullanabilirsiniz. Düşük piyasa pahasına, yüksek süreç hacmine ve Twitter, Reddit ve Telegram üzere toplumsal medya platformlarında olumlu hislere sahip coinleri arayın.
 • Potansiyel coinleri belirleyin: Potansiyel coinlerin bir listesini yaptıktan sonra, teknik incelemelerini, grup üyelerini ve iştiraklerini gözden geçirerek seçeneklerinizi daraltın. Net bir kullanım alanı ve güçlü bir geliştirme takımı olan coinleri aramak istersiniz bu yollara başvurabilirsiniz.
 • Piyasayı tahlil edin: Bir meme coine yatırım yapmadan evvel, trendleri ve kalıpları belirlemek için piyasayı tahlil etmek değerlidir. Coin’in geçmiş fiyat grafiğine bakın ve vakit içindeki performansını tahlil edin. Potansiyel alım ve satım fırsatlarını belirlemek için hareketli ortalamalar ve nispi güç endeksi (RSI) üzere teknik tahlil araçlarını da kullanabilirsiniz.
BTC Piyasası: 100-1000x Yapan Altcoinler, Patlamadan Evvel Nasıl Bulunur? 1
 • Satın alın ve tutun: Gelecek vaat eden bir meme coin belirledikten sonra, onu satın alın ve uzun vadede elinizde tutun. Kripto paraya yatırım yapmanın son derece spekülatif olduğunu ve fiyatların değişken olabileceğini unutmayın. Uzun vadeli bir yatırım stratejisine sahip olmak ve sabırlı olmak değerlidir.
 • Yatırımınızı izleyin: Mem coin’inizin fiyatını takip edin ve performansını etkileyebilecek her türlü haberi yahut gelişmeyi izleyin. Fiyatın makul bir düzeyin altına düşmesi durumunda kayıplarınızı en aza indirmek için ziyanı durdur buyrukları de belirlemek isteyebilirsiniz.
 • Dünya problemlerine tahlil arayan projeleri araştırın: Net bir kullanım alanı olan ve gerçek dünya meselelerini çözen meme coinlerin uzun vadeli pahaya ve büyüme potansiyeline sahip olma mümkünlüğü daha yüksektir. Yerleşik şirketlerle iştirakleri olan yahut gerçek dünya uygulamaları olan coinleri arayın.
 • Tokenomiği göz önünde bulundurun: Bir meme coinin tokenomik yapısı, fiyat potansiyeli üzerinde kıymetli bir tesire sahip olabilir. Sonlu arzı, deflasyonist bir token yakma sistemi yahut güçlü bir stake ya da yönetişim sistemi olan coinleri arayın.
BTC Piyasası: 100-1000x Yapan Altcoinler, Patlamadan Evvel Nasıl Bulunur? 2
 • Etkileyici şahısları ve uzmanları takip edin: Kripto para alanında potansiyel meme coin fırsatlarını belirleme konusunda geçmişi olan influencer’ları ve uzmanları takip edin. En son trendler ve gelişmelerden haberdar olmak için onları Twitter, Reddit ve Telegram üzere toplumsal medya platformlarında takip edebilirsiniz.
 • Portföyünüzü çeşitlendirin: Meme coinleri de dahil olmak üzere kripto paralara yatırım yapmak epeyce spekülatiftir ve kıymetli riskler içerir. Riski en aza indirmek ve potansiyel getirileri en üst seviyeye çıkarmak için portföyünüzü çeşitlendirmeniz kıymetlidir. Bitcoin ve Ethereum üzere esaslı coinlerin yanı sıra yüksek büyüme potansiyeline sahip gelecek vaat eden meme coinleri de dahil olmak üzere farklı kripto para ünitelerinin bir karışımına yatırım yapmayı düşünün.

Uzmanlar, potansiyelli altcoinleri tespit ederken Scam projelerinden kaçınılması için kritik noktaları açıkladı

Uzmanlar, potansiyeli olan altcoinleri bulmak için yatırımcıların scam projelerinden kaçması gerektiğini de aktarıyor. Bununla bir arada scam projeler şu biçimde tespit edilebiliyor:

 • Likidite Havuzu: Yeni kripto paralarda denetim edilmesi gereken birinci şeylerden biri likidite havuzudur. “Pool Amount” ve “Pool Remaining” metrikleri coinleri alıp satmak için kâfi likidite olup olmadığını gösterir. Uzmanlara nazaran 10 ETH’den daha düşük bir ölçünün dolandırıcılık olması mümkündür, 20 ETH ise tahlile devam etmek için ülkü düzeyler olarak açıklanıyor.
 • Yatırımcı sayısı: Yatırımcı sayısı, yatırım yapmadan evvel denetim edilmesi gereken bir öteki kritik metriktir. Yatırımcı sayısı 100’den az olan bir projenin dolandırıcılık olma ihtimali çok yüksektir. Sahip sayısının yüksek olması olumludur zira piyasa manipülasyonu ihtimali daha düşüktür.
BTC Piyasası: 100-1000x Yapan Altcoinler, Patlamadan Evvel Nasıl Bulunur? 3
 • DEXT Puanı: DEXT puanı, blockchaininden ve başka harici kaynaklardan gelen bilgilere dayanarak projenin itimadını ölçer. Puan 1 ila 99 ortasında değişir; yüksek puan (>80) düşük risk seviyesini, ortalama puan (50-80) orta seviyede riski, düşük puan (10-50) yüksek risk seviyesini ve en az puan (<10) çok yüksek risk seviyesini gösterir.
 • Projenin Web Sitesi ve Twitter sayfası: Web sitesi yahut Twitter’ı olmayan bir projenin dolandırıcılık olması mümkündür. Yatırımcılar, Twitter’da 1000’den fazla takipçi, bot içermeyen etkin bir Telegram topluluğu ve hoş ve fonksiyonel bir web sitesi dahil olmak üzere güçlü bir çevrimiçi varlığa sahip projeleri aramalıdır.
 • Gerçekçi Olmayan Vaatler: Bir dolandırıcılık projesinin en yaygın işaretlerinden biri, kısa müddette gerçekçi olmayan yüksek getiri vaatleridir. Yatırımcılar, garantili getiri yahut gerçekçi olmayan projeksiyonlar vaat eden rastgele bir projeden kaçınmalıdır.
 • Net Bir Kullanım Alanı Bulunmaz: Yasal bir meme coin’in net bir kullanım durumu ve gayesi olmalıdır. Yatırımcılar, net bir kullanım durumu olmayan yahut bilinmeyen maksatları olan rastgele bir projeden kaçınmalıdır.
BTC Piyasası: 100-1000x Yapan Altcoinler, Patlamadan Evvel Nasıl Bulunur? 4
 • Anonim Takım: Anonimliğin gerisine saklanan bir grup kıymetli bir kırmızı bayraktır. Yatırımcılar, anonim grup üyelerine yahut irtibat kurulması güç gruplara sahip rastgele bir projeden kaçınmalıdır.
 • White Paper’ın olmaması: White Paper yani Tanıtım evrakı, bir projenin gayelerini, teknolojisini ve iş modelini özetleyen çok değerli bir dokümandır. Yatırımcılar, whitepaper’ı olmayan yahut makûs yazılmış ya da meçhul bir whitepaper’a sahip projelerden kaçınmalıdır.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap