Zoom Görüşmelerinde Ethereum Kullanabilirsiniz

Zoom Görüşmelerinde Ethereum Kullanabilirsiniz

Paylaş
Zoom Görüşmelerinde Ethereum Kullanabilirsiniz

Zoom, SmartSession adlı bir blockchain uygulaması kullanmaya başladı. Kullanıcılar bu uygulama sayesinde Zoom görüşmeleri için kripto para kullanabiliyorlar.

Zoom kısa süre önce SmartSession’ı uygulamaya entegre etti ve böylece ilk ödeme geçidini onaylamış oldu. SmartSession’ın CEO’su Erez Ben-Kiki, blockchain tabanlı bu uygulamayı sadece 3 hafta içerisinde geliştirdiklerini söylüyor.

SmartSessions Geldi

Eğer bir öğretmen, psikolog, danışman veya bunlara benzer bir meslekteyseniz öğrencilerinizle/müşterilerinizle Zoom üzerinden özel görüşmeler düzenleyebiliyorsunuz. Bu görüşmeler karşılığında müşterilerinizden belli bir ödeme almanız da mümkün. Hem de kripto parayla.

Bu tarz bir mesleğiniz varsa karantina günlerinde bu görüşmelerle para kazanmaya devam edebilirsiniz. Çünkü insanlar sizin Zoom’daki görüşmelerinize katılmak için ETH ile ödeme yapmak zorunda olacaklar.

Diyelim ki İngilizce öğretmenisiniz ve Zoom’da bir görüşme düzenlediniz. Sizin oturumunuza katılmak isteyen birinin önce SmartSession’ın akıllı kontratları aracılığıyla bir ödeme yapması gerekecek. Siz de bu sayede kripto parayla ödeme almış olacaksınız.

Bu arada SmartSession’da referans sistemi de işliyor. Yani sizin öğrencilerinizden biri size yeni bir öğrenci getirirse o da belli bir miktarda komisyon kazanacak.

Gelişmeye Devam Edecek

Kullanıcılar şu anda SmartSession’ın cüzdanındaki 17 farklı itibari para birimiyle doğrudan ETH satın alabiliyorlar. Fakat Ben-Kiki’nin açıklamalarına göre ilerleyen dönemlerde daha farklı para birimleri de desteklenecek.

SmartSession’ı geliştiren 2key’in sitesindeki bilgilere göre uygulamaya Bitcoin gibi kripto paralar da eklenecek. Ayrıca Decrypt’e konuşan Ben-Kiki zaman içerisinde DAI, USDT ve TUSD gibi koinlerin de eklenebileceğini belirtti.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap