Zodia 36 Milyon Dolar Fon Topladı

Zodia 36 Milyon Dolar Fon Topladı

Paylaş
BTC Piyasası: Zodia 36 Milyon Dolar Fon Topladı

Standard Chartered’ın kripto platformu Zodia, SBI Holding’in liderlik ettiği A serisi finansman cinsinde 36 milyon dolar fon topladı.

Japon finans şirketi SBI Holding, gerçekleştirdiği yatırım sonrası Zodia’nın ikinci en büyük hissedarı oldu. Finansman cinsinden evvel Londra merkezli Zodia yalnızca Standard Chartered ve Northern Trust tarafından destekleniyordu ve Standard Chartered firmanın yüzde 90 payına sahipti.

Zodia Orta Doğu’ya Genişlemeyi Planlıyor

Zodia CEO’su Julian Sawyer, bir iştirakin makul bir düzeye ulaşmasının akabinde dış fon sağlamanın Standard Chartered’ın teşebbüs stratejisinin tipik bir modülü olduğunu vurguladı. Sawyer, açıklamasının devamında şu tabirlere yer verdi: “Banka takviyeli olmak ve bunun getirdiği tüm uygun şeyler stratejimizin bir modülü. Bu tek bir banka olması gerektiği manasına gelmiyor.”

Zodia aldığı yeni finansmanla, stake edilmiş ETH de dahil olmak üzere desteklenen kripto para ünitelerinin ölçüsünü artırmayı planlıyor. Firma ayrıyeten yeni topladığı fonları, Avrupa ve Asya’daki mevcut pazarların ötesinde coğrafik genişleme için kullanmayı amaçlıyor. Bilhassa Orta Doğu’daki fırsatlar ile ilgilenen şirket, düzenleyici belirsizlik nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’nden uzak durmayı düşünüyor.

Sawyer, Amerika Birleşik Devletleri’nde hangi kripto para ünitelerinin menkul değer olarak kabul edilmesi gerektiği konusunda büyük bir düzenleyici eksikliği olduğunu belirtti. CEO: “ABD’nin bu netliği yaratmasını umuyoruz. Lakin şu anda önümüzdeki 12 ila 18 ay içinde bunun ne olacağını görmenin sıkıntı olduğunu söylemek hakikat olur” diye ekledi.

Birleşik Krallık’ın en büyük bankalarından biri olan Standard Chartered, birinci olarak Bitcoin üzere kripto para üniteleri için kurumsal saklama hizmeti planlarını duyurmuştu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap