Zincirler arası protokol Multichain’e 60 milyon dolar: Binance bağları sıklaştırdı

Zincirler arası protokol Multichain’e 60 milyon dolar: Binance bağları sıklaştırdı

Paylaş
Uzman Coin: Zincirler arası protokol Multichain’e 60 milyon dolar: Binance bağları sıklaştırdı

Geçtiğimiz hafta adını değiştiren ve Multichain olarak yeniden markalaşma yoluna giden zincirler arası köptü oluşturucu protokol, içinde birçok yatırım devinin olduğu finansman turunda 60 milyon dolar yatırım aldı. Dünyanın en büyük borsası olarak görülen Binance’in yatırım kolu olan Binance Labs’in liderlik ettiği turda; Sequoia China, IDG Capital, Three Arrows Capital, DeFiance Capital, Circle Ventures, Tron Foundation, Hypersphere Ventures, Primitive Ventures, Magic Ventures ve HashKey gibi önemli şirketler de vardı.

5 milyar dolar ve 300 bin kullanıcı

Eski adı Anyswap olarak bilinen Multichain, içinde Ethereum, Binance Smart Chain ve Avalanche’ın da bulunduğu bazı blok zincirlerine altyapı sağlıyor. Protokolde 5 milyar dolar değerde kilitli varlık bulunurken, yaklaşık 300 bin kullanıcı da hizmetlerden faydalanıyor.

“Kriptonun geleceği çok zincirli olacak…”

Binance Labs yatırım yöneticisi olan Peter Huo, finansman turu ve Multichain ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Multichain, kripto para evreninin çok zincirli geleceğinin en önemli katılımcılarından bir tanesi… Onlarla zaten vârolan işbirliğimizi ve ortaklığımızı daha derinleştirdiğimiz ve ekibiyle daha yakından çalışacağımız için mutluyuz. ”

Bu yatırımın ardından Binance Smart Chain (BSC) ve Multichain çok daha yakın ve sıkı bağlar oluşturacak. Örnek olarak BSC üzerinde Multichain uzun vadeli köprü olarak önerilecek. Bilindiği üzere köprüler, blok zincirleri arasında kripto varlıkları rahatça aktarmak için kullanılıyor.

Finansman turundan elde edilen gelirle, Multichain’in kripto algoritması araştırması ve güvenlik denetimleri artırılacak, aynı zamanda hizmet ekipleri büyütülerek, işe alımlar yapılacak.

BSC, hızlandırılmış yatırım programının bir parçası olarak Ekim 2020’de Multichain ve diğer beş farklı projeye, her birine 350 bin dolar olacak şekilde hibe vermişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap