Zincir üstü analistten Bitcoin yorumu: Sadece Eylül 2020’de yaşandı

Zincir üstü analistten Bitcoin yorumu: Sadece Eylül 2020’de yaşandı

Paylaş
Uzman Coin: Zincir üstü analistten Bitcoin yorumu: Sadece Eylül 2020’de yaşandı

Aralık ayı başında Fed’in faiz artıracağına yönelik politikasının ortaya çıkmasıyla düşüş hareketi içine giren ve Şubat ayı sonunda patlak veren Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte 34 bin dolar seviyesine kadar inen Bitcoin, geçen hafta başladığı yükseliş hareketine bu hafta da devam etti ve Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece 48 bin doların da üzerine çıktı.

“Sadece Eylül 2020’de oldu”

En büyük kripto para bu hareketiyle 2022 yılının başında yatırımcısına yarattığı kayıpları da geri vermiş oldu. Zincir üstü veri analizleriyle tanınan Dylan LeClair ise Twitter hesabından yaptığı değerlendirmede ilginç bir noktaya değindi ve Bitcoin’in hareket etmeyen arzın hakkında önemli bir detay verdi:

“Bitcoin şu anda 48 bin dolar civarında işlem görüyor. Tüm tarihi boyunca, Bitcoin’de hareket etmeyen arz, yüzde olarak sadece bir kez bu seviyeye geldi. O da Eylül 2020’ydi. Gerçekten inanılmaz. Ayıların bizi çözebilme ihtimalinden çok daha fazla şekilde BTC topluyoruz ve satış yapmıyoruz”

Sonrasında ne olmuştu?

Aslında 2020 yılının Eylül ayında Bitcoin fiyatını ciddi şekilde etkileyecek bir gelişme olmamıştı. En büyük kripto para o dönemde, 3 yıllık büyük bir ayı sezonundan çıkmanın mücadelesini veriyordu. Ancak ne olduysa Eylül 2020’den sonra olmuştu. Ekim ayında önce PayPal’ın Bitcoin haberleri çıkmıştı. Fiyat yine ciddi bir yükseliş göstermese de, artık ayı sezonunun sonlarına gelindiği mesajını vermeye başlamıştı.

Aralık ayının sonlarında ise Bitcoin önce 2017’de ulaştığı ATH’yi kırmış ve daha sonra büyük bir fiyat yürüyüşü başlatarak Nisan ayında 64 bin dolara kadar gitmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap