ZachXBT, yeni bir dolandırıcılığı ifşaladı

ZachXBT, yeni bir dolandırıcılığı ifşaladı

Paylaş
BTC Piyasası: ZachXBT, yeni bir dolandırıcılığı ifşaladı

Kripto dedektifi ZachXBT, yeni bir kripto dolandırıcılığını ifşaladı.

Popüler kripto dedektifi ZachXBT, Kanadalı bir dolandırıcıya ilişkin hack olayını ifşa etti. ZachXBT, hususa dair ayrıntıları Twitter üzerinden paylaştı.

Kripto dedektifi ZachXBT, Kanadalı bir dolandırıcıyı ifşaladı

Kripto dedektifi ZachXBT, Kanadalı bir dolandırıcının uydurma Discord sunucularını kullanarak NFT’leri çalmak için öbür bireylerle işbirliği yaptığını tez ediyor. ZachXBT birebir vakitte, baş cürümlünün değerli Roblox öğeleri satın aldığını da belirtiyor.

ZachXBT, “Soup” isimli bir dolandırıcının düzmece Discord sunucularını kullanarak “milyonlarca varlığın çalınmasına yardımcı olduğunu” ileri sürüyor. Çevrimiçi dedektif, Twitter’da paylaştığı bir dizi mesajla, Decrypt için çalışan bir mühendis üzere görünerek insanları düzmece bir Discord sunucusuna çektiğini ve öbür dolandırıcılarla işbirliği yaptığını belirtti. ZachXBT, Soup’un Orbiter Finance ve Pika Protocol üzere kripto projeleriyle alakalı bireyleri gaye almak için kimlik avı taktikleri kullandığını sav ediyor.

BTC Piyasası: ZachXBT, yeni bir dolandırıcılığı ifşaladı 1

ZachXBT‘ye nazaran, Pika Protocol’ün Discord sunucusu Mayıs ayında dijital varlıkları çalmak maksadıyla tehlikeye düştü. ZachXBT, “Dolandırıcılar, duyuru kanalında 220.000 dolardan fazla bedele sahip varlıkları çalmaya yardımcı olan makus niyetli bir irtibat yayınladı” diyor.

Orbiter Finance konusunda ZachXBT, Soup ve başka hatalıların 760.000 dolar kıymetindeki varlıkları ortadan kaldırmak için “kötü niyetli bir bağlantı” kullandığını belirtiyor.

Bu argümanlar şimdi doğrulanmamıştır ve mevzuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmamıştır. Lakin ZachXBT’nin evvelki muvaffakiyetleri ve kripto alanındaki deneyimi göz önüne alındığında, bu argümanların üzerinde durulması gereken önemli bir durum olduğu söylenebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap