Yüzmilyonlarca Dolarlık Bitcoin Taşınmaya Devam Ediyor! Yatırımcılar Endişeli

Yüzmilyonlarca Dolarlık Bitcoin Taşınmaya Devam Ediyor! Yatırımcılar Endişeli

Paylaş
Yüzmilyonlarca Dolarlık Bitcoin Taşınmaya Devam Ediyor! Yatırımcılar Endişeli

Kriptokoin.com – Whale Alert Twitter hesabı üzerinden gönderilen bir dizi uyarı, 17 adet eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Bitcoin işlemini bildiriyor. Bu balina işlemlerinin her birinde ortalama olarak yaklaşık 56.000 BTC taşındı.

Bittrex’teki Bitcoin transferleri durmuyor! Milyonlarca dolarlık BTC taşındı

Daha önce bildirilen BTC transferleri gibi bu işlemlerinde Bittrex borsasından kaynaklandığı anlaşılıyor. Borsadaki bu hamle serisinin kesin nedeni şu anda bilinmiyor. Zaten bugün, balinaların birçok önemli hareketiyle piyasada fiyatlarda bir sıçrama görülmeye başlandı. Daha önce Kriptokoin, Bittrex rezervlerindeki Bitcoin sayısının yaklaşık 1/3’ünün yakın zamanda borsadan çekildiğini bildirdi. Kısa bir süre sonra Whale Alert, Bitcoin’leri bir cüzdandan diğerine taşıdığı görünen başka bir hareketi kaydetti.

Herhangi bir blok gezgini asıl hareketi görüntüleyebilir ve adresleri izlerseniz, Bitcoin’in yukarıdaki uyarıda belirtilen adreste olduğunu görebilirsiniz. Ardından gelen işlemlerde bunları takip ediyor gibi görünüyordu, çünkü 16 işlem de aynı Bitcoin’i tekrar tekrar yeni cüzdanlara transfer ediyor gibiydi. Bu uyarıların çoğu daha sonra silindi, ancak işlemler hala Blockchain’de görülebilir. Yazma sırasında kripto paranın 3KfU1nsXGnE87esVSHKQmYJRPVjjGt57nG adresinde olduğu görülüyor ancak burada kalacağının da garantisi yok.

Bittrex’in hacklendiği iddiası, piyasayı ve yatırımcıları endişelendiriyor

Kullanıcılar bu hareket serisine çeşitli yorumlarla cevap verdiler. Ancak bazı insanlar Whale Alert’ün açıklamalarından hoşnutsuzdu.

Elbette, bazı yatırımcılar gizemli balina hamlelerinin hack’in ilk işareti olabileceğinden endişe duyuyorlardı, ancak henüz bu fikri destekleyen herhangi bir bilgi yok.

Neden Bitcoin’in bu kadar çok cüzdandan geçirildiği belli değil

Bittrex’in kendisinden BTC hareketleri hakkında hiçbir açıklama gelmedi ve bu oldukça standart bir fon transferi olabileceğinden herhangi bir duyuru da gelmeyebilir. Ancak borsadaki işlemlerle neden Bitcoin’in bu kadar çok cüzdandan geçirildiği belli değil. Ancak, şu anda bir saldırıya yönelik kanıt bulunmuyor.

Bu bazı uzmanlara göre, tehlikeli olmayan bir olay olmasına rağmen, bugün kesinlikle kripto para birimi topluluğunu karıştırdı. Balina hareketleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için “Son Dakika: Yarım Milyar Dolardan Fazla Bitcoin Taşındı! Bittrex Hacklendi Mi?” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap