Yüzlerce kişiyi dolandıran Aydınlı Safiye, Bitcoin balinası çıktı

Yüzlerce kişiyi dolandıran Aydınlı Safiye, Bitcoin balinası çıktı

Paylaş
Yüzlerce kişiyi dolandıran Aydınlı Safiye, Bitcoin balinası çıktı

Birkaç gün önce Aydın’da yaşayan Safiye Gökçen Y. adındaki bir dolandırıcının kripto para borsalarında elde ettiği kâr üzerinden pay dağıtma vadiyle 5 milyon TL’lik vurgun yaptığı yazılmıştı.

İlerleyen günlerde söz konusu dolandırıcıyla ilgili olarak daha çarpıcı detaylar ortaya çıktı ve dolandırıcılığın boyutunun çok daha büyük olduğu anlaşıldı.

Kendini ekonomist ve broker olarak tanıtan Safiye Gökçen Y.’nin sadece Aydın’da değil, Türkiye genelinde yüzlerce kişiyi dolandırdığı belirlendi.

Kılıktan kılığa giren, bazen ev sohbetlerinde başörtüsü takan, bazen de sosyetenin yer aldığı davetlere şık elbiselerle katılan dolandırıcının İstanbul, İzmir, Aydın, Konya, Adana, Kayseri ve Karaman başta olmak üzere birçok ilde çeşitli insanları ağına düşürdüğü anlaşıldı.

Toplantılarda kurbanlarına üst düzeyde tanıdığından aldığı tüyolarla Bitcoin alıp sattığı ve yüklü miktarda para kazandığı yalanını söyleyen Y., aralarında emniyet mensupları, asker, akademisyen, doktor, hemşire ve birçok iş insanının olduğu yüzlerce kişiden milyonlarca lira topladı.

Topladığı paraları 2 yıl boyunca işleten Y., daha sonra sırra kadem bastı. Öte yandan Safiye Gökçen Y. olduğunu iddia eden bir kadının emniyeti telefonla arayarak kimseyi dolandırmadığını, topladığı parayla Bitcoin aldığını ve bu kişilere ödeme yapacağını söylediği öğrenildi.

Mağdurlara, yeğeninin MİT görevlisi olduğundan bahsettiği tespit edilen Y., bundan iki ay önce kayıplara karıştı. Telefonlarını açmaması üzerine dolandırıldıklarını anlayan mağdurlardan 28’i, avukatları aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Alınan şikayetler sonrası yapılan soruşturmada Y.’nin hesaplarında toplamda 8300 Bitcoin (yaklaşık 430 milyon TL) bulunduğu ve bu sayının giderek arttığına ulaşıldı. Y.’nin banka hesapları da inceleme altına alınırken mağdurlardan M.S., Y.’den 60 Bitcoin alacağı olduğunu söyledi.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap