Yüzde 250 Değer Kazanan Kripto Para Çöktü

Yüzde 250 Değer Kazanan Kripto Para Çöktü

Paylaş
Yüzde 250 Değer Kazanan Kripto Para Çöktü

OAX isimli kripto para üzerine yapılan sahte haberler sayesinde %250’nin üzerinde değer kazanan kripto para an itibariyle büyük bir çöküş yaşadı. Kripto paralar ile alakalı internet düyasında yayılan haberler kısa sürede büyük kitlelere ulaşabiliyor. Kripto paralar hakkında sanal dünyada ortaya çıkan haberler doğru olsa bile bazı durumlarda abartılı bir şekilde sunulabiliyor. Yatırımcılarda ortaya çıkan onlarca olumlu haberi gördükten sonra ‘gelecekte değeri çok artar’ mantığıyla tüm yatırımlarını şişirilmiş kripto paralara yatırabiliyor.

Yaşanan bu durumun bir benzerini Bitcoin yaşamıştı. 2017 yılında 20 bin dolar seviyesini gören Bitcoin tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Ortaya çıkan iddialar ise yatırımcıları iyice cezbetmiş, Bitcoin’in kısa zaman içinde 40-50 bin dolar bandına çıkacağı iddia edilmişti. Pek çok kişi evini, arabasını satıp BTC satın almaya başladı. Özellikle sosyal medyada yaygınlaşan bu uçuk haberler kısa sürede yaygınlaşmış ve insanları büyük bir umut kaplamıştı. Ancak 40-50 bin dolara yükselmesi beklenen Bitcoin ilk etapta 13 bine daha sonrada 7 bine kadar düştü. Şu an ise 4 bin dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in insanları yarı yolda bıraktığı söylenmiş ve insanlar kripto paralara yatırım yapmayı bırakmıştı.

OAX’da 0,50 dolardan işlem gördüğü esnada birden ani bir düşüş yaşayarak 0,27 dolara kadar geriledi. Kısa süre içerisinde yaşanan bu düşüşten sonra akıllara ilk olarak şişir-boşalt taktiği geliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap