Yüzde 200 Yapan Altcoin Sert Çakıldı! Binance CEO’su Nedenini Açıkladı

Yüzde 200 Yapan Altcoin Sert Çakıldı! Binance CEO’su Nedenini Açıkladı

Paylaş
Yüzde 200 Yapan Altcoin Sert Çakıldı! Binance CEO’su Nedenini Açıkladı

Kriptokoin.com – FOMO’ya girip Binance’in ilk borsa tekliflerinden (IEO’lar) biri olan Matic’i (MATIC) satın alanlar için korkunç bir gün. Altcoin’in fiyatı kısa sürede yüzde 75’den fazla düştü.  Bu kripto paranın fiyatı  iki haftada yüzde 200’e kadar değer kazanmıştı ancak şimdi ise baş aşağı gidiyor.

Matic yatırımcıları kan ağlıyor! Fiyat yüzde 75’den fazla düştü

Ticarette temel kural büyük bir yeşil mum almak değil, çünkü bu neredeyse kesinlikle acı verici bir düzeltmeye yol açacaktır. Bununla birlikte, bu pompayı satın alan kişiler bile, MATIC’in fiyatı yüksek bir rekor seviyeye ulaşır ulaşmaz kripto paradan çıksalardı kazanan taraf olabilirlerdi. Birçok ünlü analist MATIC’in çakılmasından sonra altcoin’lerle ilgili olumsuz görüşler dile getirdi ve diğer kripto paralarında sonunun böyle olacağını öne sürdü.

Matic fiyat grafiği

IEO’lar bu yıl ticaret hacimleriyle en büyük borsa olan Binance ile yeni bir trend haline geldi. Yeni fon toplama modeli, itibarı sayısız aldatmaca ile lekelenen ilk para tekliflerinin (ICO) yerine geçti. Önemli bir fark, IEO’ların bir borsa tarafından listelenmesidir.  Bununla birlikte, bu projelerden hiçbiri ilk fiyat patlamasından sonra sürdürülebilir bir büyüme gösteremedi. Bu nedenle bazı eleştirmenler, bunların sadece pump ve dump planlarını konu alan ders kitapları için örnekler olduğuna inanıyor.

Binance CEO’su altcoin’i korudu ve düşüşün nedenini açıkladı

Bir grup hoşnutsuz yatırımcı Twitter’da Matic’te hakaretler savuruyor olsa da Binance CEO’su Changpeng Zhao, proje ekibinin %75’lik MATIC fiyat dump’ıyla hiçbir ilgisi olmadığını iddia ediyor. Changpeng Zhao, bazı büyük yatırımcıların görünüşte paniğe kapıldığını ve bu kısır satış döngüsüne neden olduğunu açıkladı. Ancak, topluluğun bazı üyeleri Binance CEO’sunun açıklamalarını dikkate almıyor ve ekibin MATIC’in son yenilgisine doğrudan dahil olduğunu söylüyor.

Popüler kripto paranın fiyatı  iki haftada yüzde 200’e kadar değer kazandı ancak şimdi ise trend aşağı doğru. Matic fiyatı bugün yüzde 75’ten fazla çakıldı ve kripto para 0,041 dolar seviyesinden 0,012 dolar seviyesine geriledi. Yazım sırasında ise kripto para yüzde 50’den fazla değer kaybı ile işlem görüyor ve 0,019 dolarda oturuyor. Altcoin’in 50,7 milyon dolarlık bir piyasa değeri var ve 292 milyon dolarlık bir işlem hacmini yönetiyor. Altcoin’lerle ilgili kritik haberler için “Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist “Shitcoin” Dedi ve Şoke Eden Altcoin Öngörüsünü Paylaştı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap