Yüz yıllık yatırım bankası Cowen, kripto para saklama hizmeti verecek

Yüz yıllık yatırım bankası Cowen, kripto para saklama hizmeti verecek

Paylaş
Uzman Coin: Yüz yıllık yatırım bankası Cowen, kripto para saklama hizmeti verecek

Yüz yıllık yatırım bankası Cowen, hedge fonları ve varlık yöneticileri için kripto para saklama hizmeti sağlayacak. Bankadan dün yapılan açıklamada, şirketin Standard Custody & Trust Co. ortaklığıyla kripto paralar ve diğer dijital varlıklar için kurumsal düzeyde saklama hizmetleri sunacağı bildirildi. Cowen, ayrıca Standard’ın ana şirketi PolySign’a 25 milyon dolarlık yatırım yapacak.

Cowen’in CEO’su Jeffrey Solomon, yoğun bir talep olduğunu belirterek “Yakında kurumsal müşterilerimizin engelleri aşarak dijital varlıkların alım satımına başlamasına yardımcı olabileceğiz.” dedi.

Cowen, faaliyetlerine 103 yıl önce, 1918’de başladı. Bünyesinde bin 300’den fazla kişi çalıştıran New York merkezli şirketin yönetimi altındaki varlıkların toplam değeri, 2020 yılı üçüncü çeyrek rakamlarına göre 12 milyar dolar.

Kripto paralara kurumsal ilgi devam ediyor. Henüz dün dolar milyarderi serbest yatırım fonu yöneticisi ve Point72 varlık yönetim şirketinin sahibi olan Steve Cohen’in de kripto para piyasasına giriş yapmaya hazırlandığı ortaya çıktı. Cohen, bugün 2 trilyon dolara ulaşmış olan kripto para piyasasının görmezden gelinemeyeceğini söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap