Yüksek Seviyelere Göz Diken Ethereum Bu Hedefi Gerçekleştirebilecek mi?

Yüksek Seviyelere Göz Diken Ethereum Bu Hedefi Gerçekleştirebilecek mi?

Paylaş
Yüksek Seviyelere Göz Diken Ethereum Bu Hedefi Gerçekleştirebilecek mi?

Kriptokoin – Aslında tüm gözler Bitcoin (BTC) üzerinde olabilir ancak bir analist Ethereum (ETH)’ye biraz dikkat etmenin zamanının geldiğini öne sürüyor. İkinci en büyük kripto para birimi, BTC ile birlikte hareket ediyor gibi görünüyor. ETH piyasa liderine benzer şekilde bir düşüş yaşadı.

Bitcoin gibi ETH de durgunluk gösteriyor, ancak teknik göstergeler varlık için değişkenlik olduğunu gösteriyor. Neyse ki boğalar için piyasanın önyargısı aşağı doğru değil, yukarı doğru eğilimli görünüyor.

Ethereum Patlamaya Hazır mı?

Popüler teknik analist Crypto Thies, son zamanlarda takipçilerine ETH’ye göz kulak olmalarını hatırlattı. Cuma gecesi yayınlanan bir yayında, Yönelimli Hareket Endeksi (DMI) ve Tarihsel Desteklerde Hacim Hareketli Ortalama ile volatilitenin olabileceğini belirtti.

Thies, Ethereum’un hangi yöne yönelmesini beklediğini belirtmese de, sadece gerçekleri ortaya koydu ve okuyucuların karar vermesini istedi. Yayınladığı listelerde yükselen teknik göstergelerin daha büyük bir varlığı var gibi görünüyor: Marget God isimli sinyalin parladığını vurguluyor. Ayrıca geçmişte yükselen güçlü dalgalanmalardan önce gelen ve 12 saatlik Bitcoin hakimiyet tablosu için bir satış sinyali veren bir günlük alım sinyali bu. ETH’nin önümüzdeki haftalarda bir miktar gücü olacağı anlamına geliyor.

Ayrıca, son birkaç aydır görülen gerilemeye rağmen, varlığın temelleri güçlü kalmış durumda. Daha önce bildirildiği üzere, Ethereum merkezli “merkezsiz finansman” hızla patladı; Defipulse.com, ETH’nin bu alanında kilitlenmiş 650 milyon dolar değerinde varlık olduğunu bildirdi.

Ayrıca, 2,42 milyon ya da DeFi’de kilitli durumda olan yüzde 2,2’lik rekor miktarda Ethereum var. Site ayrıca, tedarikinin neredeyse üçte biri olan DeFi’de depolanan 30 milyon dolarlık Dai olduğunu ve şu anda 100 milyon dolarlık dönüm noktasına ulaştığını bildirdi.

Bitcoin’in Fiyat Eylemine Bağlı

Bununla birlikte, Ethereum’un fiyat hareketinin çoğunlukla Bitcoin’in fiyat hareketine biraz bağlı olduğuna dikkat etmek önemli. Çünkü önde gelen kripto para birimi tüm piyasanın hangi yöne gideceğini belirliyor. Nitekim, eğer BTC daha yükseğe giderse, altcoinler için tam tersi durum geçerli hale geliyor. Peki, Bitcoin için sırada ne var?

Bazı analizlere göre, Ethereum için de ortaya çıkacak olan kısa vadeli bazı zayıflıklar Bitcoin için de geçerli durumda. Analist NekoZ, Bitcoin’in “yükseliş hacminin oldukça zayıf gözüktüğünü” belirtiyor ve BTC’nin 9 bin dolarda önemli bir destek verdiğini ve bunun da bir düşüşle neticelendiğini vurguluyor. Pazartesi günleri tipik olarak “zor ve kanlı” geçtiğini ve 8 bin dolarlık bölgeye bir düşüşün tamamen mümkün olabileceğini ekliyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap