Youtuber, Bu Altcoin’deki Rug Pull’ı Doğruladı: Fiyat Çakıldı!

Youtuber, Bu Altcoin’deki Rug Pull’ı Doğruladı: Fiyat Çakıldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Youtuber, Bu Altcoin’deki Rug Pull’ı Doğruladı: Fiyat Çakıldı!

Amerikalı YouTuber ve “internet dedektifi” Coffeezillaa, kendisi ve dolandırıcılıkla suçlanan YouTuber Paul “Ice Poseidon” Denino arasında gerçekleşen bir röportajı yayınladı. Röportaj sırasında Denino, “Cxcoin” adlı bir altcoin projesinde bir dolandırıcılık örneği olan “rug pull” gerçekleştirdiğini ve yatırımcıların fonlarından 750 bin dolar kazandığını doğruladı. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

BSC tabanlı altcoin projesinde rug pull doğrulandı

Hikâye, Denino’nun Binance Smart Chain (BSC) yayıncılar ve içerik oluşturucular için yaratılan Cxcoin’i ile Temmuz ayında başladı. Denino, coin’i takipçilerine tanıttı ve “endişelenmeyin, burada rug pull yok, tüm para akıllı bir sözleşmede kilitli, cüzdanlarım sabit halde” dedi. Ancak Denino, sadece iki hafta sonra projeden vazgeçtiklerini belirterek şunları söyledi:

Oldukça basit. Temel olarak, coin uzun bir süre hareketsiz kaldı; Kripto piyasası çöküyor ve açıkçası, likidite havuzunda kilitli olan 300 bin doların boşa gitmesine izin vermeyeceğim, bu yüzden cüzdanda gerekli olmayan coin’leri aldım.

Ulaş Utku Bozdoğan: Youtuber, Bu Altcoin’deki Rug Pull’ı Doğruladı: Fiyat Çakıldı! 1

Yatırımcılar, toplam 750 bin dolar zarar etti

Yukarıdaki 300 bin dolara ek olarak, Cxcoin ön satışından 200 bin dolar ve pazarlama cüzdanından 250 bin dolar daha çekildi ve yatırımcılara toplam 750 bin dolarlık zarar verildi. Denino, insanların öfkesini takiben zimmete geçirilen fonların küçük bir bölümünü akıllı sözleşmelere iade etti. Ancak, sermayenin çoğu henüz geri ödenmedi. Röportajda şu ifadeleri kullandı:

Evet, parayı geri verebilirim. Bu benim gücüm dahilinde ama ben kendi başımın çaresine bakacağım ve bunu yapmayacağım.

Ulaş Utku Bozdoğan: Youtuber, Bu Altcoin’deki Rug Pull’ı Doğruladı: Fiyat Çakıldı! 224 saatlik CxCoin grafiği

Daha sonra Coffeezillaa tarafından “dolandırıcılık”tan ne kadar para kazandığı sorulduğunda Denino, paranın yüzde 55’inin kendisine, yüzde 45’inin geliştiricilere gideceğini söyledi. Denino’nun bu olaydan birkaç gün sonra bir Tesla satın aldığı söyleniyor. Ice Poseidon başlangıçta MMORPG oyunu Runescape’i oynayan bir Twitch yayıncısı olarak ün kazandı. 2017 yılında, birden fazla dolandırıcılık suçlamasıyla Twitch’te yayın açması yasaklandı. Yukarıdaki grafikte de görüldüğü üzere, son durumda CxCoin, 0,000000002503 dolardan 0,000000002141 dolara geriledi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap