Youtube’dan TikTok ve Instagram’a karşı NFT ve metaverse atağı

Youtube’dan TikTok ve Instagram’a karşı NFT ve metaverse atağı

Paylaş
Uzman Coin: Youtube’dan TikTok ve Instagram’a karşı NFT ve metaverse atağı

Youtube, bugün paylaştığı bir blog yazısıyla 2022 yılı için hayata geçirmeyi plânladığı metaverse ve NFT adımlarından bahsetti. Platform, hızla büyüyen dijital sanat pazarında dolandırıcılığı azaltmak ve oyun içeriklerinde daha iyi bir görüntüleme sunmak için gelişmekte olan teknolojilerden yararlanmak istediğini belirtti.

Özellikle Meta şirketine ait olan Instagram ve son dönemin hızla büyüyen sosyal medya platformu TikTok’la amansız bir yarış halinde olan Youtube, geçen ay da, video klipler, sanat eserleri ve diğer dijital varlıkların oluşturduğu NFT’ler gibi Web3 teknolojilerini araştırdığını duyurmuştu.

“NFT’lerin doğrulama sistemi güven verecek”

Bugün yapılan açıklamada NFT’lerin Youtube üzerinde çok daha güvenli bir alanda korunabileceği de yazıldı ve bu anlamda ilk kez önemli bir detay verildi. Platform, video saklama bölümünün kullanılarak, varlıkların yasal olduğunu doğrulamak da dahil birçok çözüm arayışı içinde olduklarını belirtti:

“Kullanıcıların; özel videolara, fotoğraflara, sanat eserlerine hatta bu ürünleri yaratn kişilerin deneyimlerine doğrulanabilir bir şekilde sahip olmalarını sağlamak hem yaratıcılar hem de onların hayranları için çekici özellikler olacaktır”

“Metaverse’de birlikte video izlemek”

Youtube NFT’lerin güvenli şekilde saklanmasının ardından metaverse hakkında da detay verdi. Kesin olmamakla birlikte, kullanıcıların metaverse’de birlikte video izlemesinin, üzerinde çalışılan seçeneklerden biri olduğu ve burada daha çok oyun sektörüne odaklanılacağı belirtildi. Hedefin ayrıca oyunların daha gerçekçi hale gelmesi olduğu da yazıldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap