YouTube Kripto Para Videolarını Kaldırma Nedeni Belli Oldu!

YouTube Kripto Para Videolarını Kaldırma Nedeni Belli Oldu!

Paylaş
YouTube Kripto Para Videolarını Kaldırma Nedeni Belli Oldu!

YouTube bundan kısa süre önce platformu üzerindeki kripto para odaklı içerikleri kaldırmaya başladı ve bu durum büyük bir tartışma ile eleştiri yağmurunu da beraberinde getirdi.

Özellikle Twitter üzerinde konu hakkında çok ateşli tartışmalar yaşanıyor ve gerek avukatlar, gerekse de konuya hakim kişiler YouTube’un neden içerikleri kaldırdığına yönelik fikir yürütmekte.

Ünlü avukat Jake Chervinsky, YouTube’un 17 (b) §  Menkul Kıymetler Yasası’nın ihlalini önlemek için böyle bir adım atmak zorunda kaldığını belirtmekte. Yasaya göre bir menkul kıymetin reklamını yapan kişiler veya kurumlar aldıkları miktarı ve bunun reklam olduğunu belirtmek zorunda. Bu da teknik olarak YouTube’un kripto para reklamlarını kapsıyor.

İkinci bir teori ise özel bir grubun YouTube’un şikayet etme mekanizmasından faydalanarak istedikleri içerik üreticisine ”ceza kesmeleri” olarak dile getiriliyor.

İçerik üreticisi Eric Crown, Astaroth isimli bir Telegram kullanıcısının kendisini tehdit etiğini ve videosu silinen bir içerik üreticisini örnek gösterdiğini yayımladı.

YouTube ise dün yaptığı açıklamada durumun ‘sehven’ yapıldığını vurgulamıştı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap