YouTube Bazı Kripto Para İçeriklerini Kaldırmaya Başladı

YouTube Bazı Kripto Para İçeriklerini Kaldırmaya Başladı

Paylaş
YouTube Bazı Kripto Para İçeriklerini Kaldırmaya Başladı

YouTube.son zamanlarda platformdaki bazı kripto para videolarını engellemeye başladı.

YouTube özellikle geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde içerik politikasında ciddi değişiklikler yaptı. Bu değişiklikler pek çok içerik üretici tarafından eleştirilse de YouTube henüz bu konuda geri adım atmış değil.

Görünüşe göer YouTube’un içerik politikasındaki değişiklikler şimdi de kripto para videolarını etkilemeye başladı.

Videolar Kaldırılıyor

YouTube’da 200 binden fazla abonesi bulunan Chris Dunn kısa süre önce sosyal medya hesabından bir gönderi paylaştı.

Dunn’ın açıklamalarına göre kendisinin YouTube’a yüklediği kripto para içerikleri bizzat YouTube tarafından kaldırıldı. YouTube tarafından yapılan açıklamaya göre bu kararın sebebi, söz konusu videoların “zararlı veya tehlikeli içerik” kategorisine giriyor olmalarıydı.

YouTube’un hedef aldığı tek içerik üreticisi Dunn değildi. 50 binden fazla abonesi bulunan Node Investor da sosyal medyadan konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Node Investor’ın paylaştığı bilgilere göre YouTube, kendisinin bundan bir yıl önce kripto paralarla ilgili paylaştığı bir içeriği kaldırma kararı aldı.

YouTube’un platformdaki kripto para içeriklerini neden kaldırdığı henüz bilinmiyor. YouTube platformdaki tüm kripto para içeriklerine karşı mı harekete geçti yoksa yalnızca birkaç içerik üreticisinin videoları mı kaldırılıyor, bu da bilinmiyor. Ancak YouTube’un bu hamlesi şimdiden pek çok kişiden tepki çekmiş durumda.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap