Yine Balinalar Yine Balinalar: Bitcoin, Ripple ve Ethereum’da Piyasalar Karıştı!

Yine Balinalar Yine Balinalar: Bitcoin, Ripple ve Ethereum’da Piyasalar Karıştı!

Paylaş
Yine Balinalar Yine Balinalar: Bitcoin, Ripple ve Ethereum’da Piyasalar Karıştı!

Kriptokoin.com – Piyasa son günlerde karma ticaret seanslarına sahne oluyor. Bitcoin dün dakikalar içinde 500 dolardan fazla pump gördü ve daha sonra geri çekildi. Yazım sırasında ise en büyük ilk üç kripto para olan Bitcoin, Ripple ve Ethereum ufak artışlarla ticaret yapıyor. Balinalar ise hız kesmeden ilginç kripto para hamleleriyle yatırımcıları endişelendiriyor. Balinalar kısa süre önce, Bitcoin, Ripple ve Ethereum’da milyonlarca dolarlık kripto para taşıdı.

419 milyon dolarlık Bitcoin’i balinalar yuttu

Kripto yatırımcıları, 56.277 BTC’lik büyük bir Bitcoin balina hareketini takip ediyor.  Bir Bitcoin balinası, 419 milyon dolar değerindeki BTC’leri Çarşamba günü bilinmeyen iki cüzdan arasında taşıdı. Kripto balina takipçisi Whale Alert’e göre, BTC’lerin sahibi bir kripto para birimi borsası olabilir. Büyük BTC yığını şu anda nispeten küçük miktarlarda Bitcoin içeren ayrı cüzdanlara dağıtılıyor. Whale Alert konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

İstenmeyen gönderileri azaltmak için şimdilik bunun için başka uyarıları devre dışı bıraktık. Ana miktar yavaşça 10 ila 100 BTC arasında bir miktara bölünerek ayrı cüzdanlara dağıtılıyor. Bu işlem hack ile bağlantılı değil, birçok borsada kullanılan cüzdanlar için normal bir davranış.

Devasa Ripple ve Ethereum transferleri dikkat çekiyor

Ayrıca Whale Alert’e göre son 24 saat içinde, popüler kripto para borsası Upbit’ten 320.000 ETH çalmış olan meşhur bir kripto balinası fonları değiştiriyor. Son günlerde hacker’ların çaldığı ETH’leri içeren dokuz ayrı işlem tespit edildi. Bunlardan en büyüğü 1,4 milyon dolar değerinde olan 10.000 ETH hareketidir. Kripto yatırımcıları yaklaşık 5,3 milyon dolar değerindeki 25 milyon XRP hareketini de takip ediyor.

XRP’ler iki kripto para borsası arasında hareket etti. Bazı uzmanlara göre, bu balina hareketi XRP’deki aşağı yönlü baskıyı arttırabilir. Basın zamanında Bitcoin yaklaşık yüzde 2 artış görürken, Ethereum ve Ripple ise yüzde 5 değer kazancı ile alınıp satılıyor. Piyasadaki güncel balina hareketleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için “Yüzmilyonlarca Dolarlık Bitcoin Taşınmaya Devam Ediyor! Yatırımcılar Endişeli” ve “Son Dakika: Yarım Milyar Dolardan Fazla Bitcoin Taşındı! Bittrex Hacklendi Mi?” isimli makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap